Lektor chemie

Domů » Lektor chemie

Katarína je další součástí velké slovenské komunity Masarykovy univerzity, s Brnem a především s lékařskou fakultou se sžila prakticky okamžitě.

Při přípravách na přijímací zkoušky jí nejvíce pomohly rady a osobní zkušenosti přímo od studentů, proto rozhodnutí doučovat brala jako nejlepší způsob jak pomoct budoucím spolužákům a kolegům. Zároveň ví, jak je může dobrý učitel pomoct zvládnou i sebenáročnější předmět – jako je třeba chemie. Na takovou učitelku (právě chemie) měla štěstí během studia na gymnáziu, což ovlivnilo výběr předmětu, který doučuje.

I když se to s dobrým přírodovědným základem mohlo zdát předem jasné, rozhodnutí studovat medicínu nebylo pro Katarínu tak přímočaré a jednoduché a to z prostého důvodu – od malička ji bavilo příliš mnoho věcí. Být patologem nebo raději architektem? Živit se uměním nebo raději poznávat jak v mozku umělce vznikne? A proto když netráví čas nad knihami se stále ráda věnuje umění, kultuře a cestování. Protože považuje medicínu za tak široký a komplexní obor, doufá, že si v něm časem najde to svoje. Do té doby se bude snažit pochopit z něj co nejvíc.

chemieKatarína Školiaková
studium:4. ročník LF MU
e-mail:skoliakova.katarina@bmedic.cz