Celoroční přípravný kurz na lékařskou fakultu – Bratislava

Domů » Celoroční přípravný kurz na lékařskou fakultu – Bratislava

Co obnáší celoroční kurz?

Cílem tohoto kurzu je důkladné procvičení témat, která jsou nezbytná jak pro maturitní zkoušku, tak pro přijímací zkoušky na lékařské fakulty. Kurz probíhá v centru Bratislavy v sobotu 10:00 – 15:00 (od října do května, přesná data naleznete níže). Na kurzu budou probrána a vysvětlena všechna témata z chemie, fyziky a biologie, která je nutné znát k přijímacím zkouškám na LF – zaměřujeme se na české fakulty, ale v případě zájmu s vámi rádi projdeme i otázky na slovenské fakulty.

Našimi lektory jsou výhradně studenti lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se velmi dobře umístili u přijímacích zkoušek a vědí přesně, co potřebuješ k úspěšnému přijetí. Získáš tak ty nejlepší tipy a strategii, jak přemýšlet nad testovými otázkami. 

Věříme, že základem úspěchu je vysvětlení témat z biologie, chemie a fyziky a samozřejmě také vysvětlení modelových otázek, které se vyskytují u přijímacích zkoušek na lékařské fakulty.

V průběhu kurzu Tvé znalosti budeme průběžně prověřovat pomocí testů a na závěr Tě čekají Modelové přijímací zkoušky s následným vysvětlením odpovědí, kde si ověříš, jak dobře jsi témata zvládl.

Hlavní výhody kurzu

 • skupiny do 15 studentů
 • 108 lekcí (45 minut) 
 • sobota  10:00 – 15:00
 • výuka v centru Bratislavy
 • zkušení lektoři studující medicínu
 • vlastní výukové materiály
 • nejméně 8 průběžných testů
 • sbírka příkladů vytvořená lektory
 • Testové otázky LF MU Brno v ceně kurzu*
 • závěrečné Modelové přijímačky 

*je nutné zaškrtnout příslušné políčko před odesláním přihlášky

Začátek kurzu: 20.10. 2018 v 10:00 (dostavte se prosím o 15 minut dříve)

Místo konání:  Obchodná 6717/45, Bratislava – jazyková škola Canadian Bilingual Institute

Kapacita kurzu: 45 (3 skupiny v 1 den) 

Zbývající volná místa: 0

Cena kurzu: 315 € 

Cena kurzu: 

Chemie

40 lekcí

Biologie

28 lekcí

Fyzika

40 lekcí

Často kladené otázky

Pro koho je kurz určen?

Náš kurz je určen primárně pro uchazeče o studium všeobecného nebo zubního lékařství na LF MU v Brně, kteří se chtějí připravit efektivně na přijímací zkoušky. Informace získané na kurzu ale budou využitelné k přijímacím zkouškám na všechny lékařské fakulty v Česku a na Slovensku.

Proč si vybrat právě tento kurz?

Velmi důležitý je pro nás individuální přístup, proto výukové skupiny nebudou mít více než 15 studentů. Budeme tak mít prostor pro otázky, vysvětlení složitých témat a počítání modelových příkladů. Naši lektoři jsou studenti LF MU v Brně a mají bohaté zkušenosti s učením, u přijímacích zkoušek se umístili velmi dobře a rádi vám předají své tipy pro úspěšné zvládnutí přijímaček. Většina výuky bude probíhat v českém jazyce.

Proč je kurz v Bratislavě dražší než kurz v Brně?

Naši lektoři jsou výhradně studenti LF MU v Brně (většina z nich pochází z ČR) a budou za Vámi každý výukový den dojíždět  do 140 km vzdálené Bratislavy. Cestovné a čas strávený na cestě se sebou  bohužel přináší zvýšené náklady. Na druhou stranu to pro Vás jako jednotlivce může být i přes vyšší cenu výhodnější, než dojíždět za námi na kurz do Brna. Díky této vyšší ceně můžeme zajistit stejně kvalitní kurz jako ten v Brně.

Co je náplní kurzu?

40 lekcí chemie, 40 lekcí fyziky a 28 lekcí biologie – tedy celkem 108 lekcí, kde probereme ta nejdůležitější témata, která musí student zvládnout, aby uspěl u přijímacích zkoušek. Ve většině případů znalosti ze střední školy nestačí, proto Ti lektoři předají informace, které využiješ u přijímacích zkoušek a také při následném studiu na vysoké škole. Lektoři jsou vždy studenty medicíny a ví nejlépe, jaká témata a souvislosti je nutné nastudovat a naučí Tě informace efektivně využívat.

Kdy a jak často kurzy probíhají?

Kurzy probíhají od října do května, v sobotu nebo v neděli od 10 do 15 hodin (celkem 18 výukových dní). Za jeden den stihneme probrat 6 lekcí po 45 minutách, střídavě jsou to lekce biologie, chemie a fyziky, přesný rozpis lekcí obdrží účastníci kurzu nejpozději týden před začátkem.

Předběžná data (sobota): 20.10., 3.11., 17.11., 1.12., 8.12., 15.12., 5.1., 19.1., 2.2., 23.2., 9.3., 16.3., 23.3., 6.4., 13.4., 27.4., 4.5., 11.5.

Data konání kurzu jsou předběžná a může dojít k úpravám.

Kde se budou kurzy konat? 

Výuka bude probíhat v centru Bratislavy, v prostorách jazykové školy Canadian Bilingual Institute na adrese Obchodná 6717/45, Bratislava.

Využiji znalosti z kurzu také při studiu na vysoké škole?

Samozřejmě! Naši lektoři výuku přizpůsobují tak, aby studenti chápali témata v souvislostech a neučili se pouze informace nazpaměť. Lektoři ví nejen jak se připravit na přijímací zkoušky, ale také jak úspěšně zvládnout náročné studium medicíny.

Chci se hlásit na bakalářský obor lékařské fakulty, má pro mě kurz smysl?

Ano. Přijímací zkoušky na bakalářské obory (všeobecná sestra, radiologický asistent, fyzioterapie,…) jsou velmi podobné těm na všeobecné a zubní lékařství, rozdíl je v tom, že na bakalářské obory stačí získat pro přijetí nižší počet bodů. Pokud máš pocit, že se potřebuješ doučit chemii, fyziku nebo biologii, náš kurz ti pomůže přípravu na VŠ zefektivnit.

Budeme psát testy?

Ano. Průběžné testy slouží jako důležitá zpětná vazba pro studenty, kteří si tak ověří, jak dobře zvládli danou látku. Ukončení kurzu proběhne ve stylu simulace přijímacích zkoušek, kde si student ověří, jak dobře témata z kurzu zvládl. Závěrečný test vytvořený lektory bude inspirovaný testy z minulých let, bude psán za stejných podmínek jako u přijímacích zkoušek. Výhodou je vysvětlení všech otázek z testu.

Je možné zaplatit zálohu a zbytek doplatit později?

Ano, možné to je. Zálohu 110 € je nutné zaplatit do týdne od objednání kurzu, zbylou částku 205 € stačí zaplatit do 15.10. 2018. Pokud si přeješ platit formou zálohy, stačí při objednávce kurzu zaškrtnout příslušné políčko.

Dostanu i něco navíc?

Lektoři pro tebe připraví také vlastní výukové materiály, které budeš moct využívat při své přípravě k přijímacím zkouškám nebo k maturitě. Samozřejmě budeš mít k dispozici prezentace z lekcí, pokud si nestihneš něco zapsat. Pokud chceš, dostaneš od nás také Testové otázky LF MU Brno ZDARMA – stačí zaškrtnout příslušné políčko před odesláním přihlášky.

Chceš se hlásit na lékařskou fakultu? Otestuj své znalosti v našem testu! 

h

 • celkem 30 otázek – 10 biologie, 10 chemie, 10 fyzika
 • na každý předmět máš 15 minut
 • obsahově odpovídá přijímacímu testu na LF MU
 • včetně vysvětleného řešení

3 days ago

Bmedic

Pohyby duhovky :O :)

Jasap Ophthalmology
Movimiento del iris.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

6 days ago

Bmedic

:D :D ... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

1 week ago

Bmedic

Na našich kurzech právě začínáme probírat zvuk - mechanické vlnění o frekvenci 16Hz - 20kHz.
Vysokofrekvenční tony můžete slyšet jako pískání, jak ale znění nízkofrekvenční tony? Přesně to si můžete poslechnout v tomto videu.
V případě, že máte subwoofer, věnujte pozornost pohybu reproduktoru ještě před tím, než jakékoli zvuky uslyšíte :) No není to nádhera? ;-)

Věda 24
Poslechněte si zvuky větru Marsu, jak je nahrála sonda InSight (video: NASA)
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku