Celoroční přípravný kurz na lékařskou fakultu

Domů » Celoroční přípravný kurz na lékařskou fakultu

Přihlašování pro školní rok 2018/19 spustíme v červnu 2018.

Co obnáší celoroční kurz?

Cílem tohoto kurzu je důkladné procvičení témat, která jsou nezbytná jak pro maturitní zkoušku, tak pro přijímací zkoušky na lékařské fakulty. Kurz probíhá v centru Brna v sobotu nebo v neděli 10:00 – 15:00 (od října do května, přesná data naleznete níže). Na kurzu budou probrána a vysvětlena všechna témata z chemie, fyziky a biologie, která je nutné znát k přijímacím zkouškám na LF.

Našimi lektoři jsou výhradně studenti medicíny, kteří se velmi dobře umístili u přijímacích zkoušek a vědí přesně, co potřebuješ k úspěšnému přijetí. Získáš tak ty nejlepší tipy a strategii, jak přemýšlet nad testovými otázkami.

Věříme, že základem úspěchu je vysvětlení témat z biologie, chemie a fyziky a samozřejmě také vysvětlení modelových otázek, které se vyskytují u přijímacích zkoušek na lékařské fakulty.

V průběhu kurzu Tvé znalosti budeme průběžně prověřovat pomocí testů a na závěr Tě čeká simulace přijímacích zkoušek s následným vysvětlením odpovědí, kde si ověříš, jak dobře jsi témata zvládl.

Hlavní výhody kurzu

 • skupiny do 15 studentů
 • 108 lekcí (45 minut) 
 • sobota nebo neděle 10:00 – 15:00
 • výuka v centru Brna 
 • zkušení lektoři studující medicínu
 • vlastní výukové materiály
 • nejméně 8 průběžných testů
 • sbírka příkladů vytvořená lektory
 • modelové otázky v ceně kurzu*
 • závěrečné Modelové přijímačky 

*platí pro účastníky kurzu přihlášené do 31.8.2017

Začátek kurzu: 28.10. 2017

Kapacita kurzu: 45 (3 skupiny) 

Zbývající volná místa sobota: 0

Zbývající volná místa neděle: 0

Cena kurzu: 6 900 Kč / 275 € 

Cena kurzu: 

Chemie

40 lekcí

Biologie

28 lekcí

Fyzika

40 lekcí

Často kladené otázky

Pro koho je kurz určen?

Náš kurz je určen primárně pro uchazeče o studium všeobecného nebo zubního lékařství na LF MU v Brně, kteří se chtějí připravit efektivně na přijímací zkoušky. Informace z kurzu budou samozřejmě využitelné také při přijímacích zkouškách na jiných lékařských fakultách v ČR.

Proč si vybrat právě tento kurz?

Velmi důležitý je pro nás individuální přístup, proto výukové skupiny nebudou mít více než 15 studentů. Budeme tak mít prostor pro otázky, vysvětlení složitých témat a počítání modelových příkladů. Naši lektoři jsou studenti medicíny a mají bohaté zkušenosti s učením, u přijímacích zkoušek se umístili velmi dobře a rádi vám předají své tipy pro úspěšné zvládnutí přijímaček.

Co je náplní kurzu?

40 lekcí chemie, 40 lekcí fyziky a 28 lekcí biologie – tedy celkem 108 lekcí, kde probereme ta nejdůležitější témata, která musí student zvládnout, aby uspěl u přijímacích zkoušek. Ve většině případů znalosti ze střední školy nestačí, proto Ti lektoři předají informace, které využiješ u přijímacích zkoušek a také při následném studiu na vysoké škole. Lektoři jsou vždy studenty medicíny a ví nejlépe, jaká témata a souvislosti je nutné nastudovat a naučí Tě informace efektivně využívat.

Kdy a jak často kurzy probíhají?

Kurzy probíhají od října do května, v sobotu nebo v neděli od 10 do 15 hodin (celkem 18 výukových dní). Za jeden den stihneme probrat 6 lekcí po 45 minutách, střídavě jsou to lekce biologie, chemie a fyziky, přesný rozpis lekcí obdrží účastníci kurzu nejpozději týden před začátkem.
Předběžná data konání sobotního kurzu: 28.10., 4.11., 18.11., 25.11., 9.12., 16.12., 6.1., 20.1., 3.2., 17.2., 24.2., 10.3., 17.3., 24.3., 7.4., 21.4.. 28.4., 5.5.

Předběžná data konání nedělního kurzu: 22.10.; 29.10.; 12.11.; 19.11.; 3.12.; 17.12.; 7.1.; 14.1.; 28.1.; 11.2.; 25.2.; 4.3.; 18.3.; 25.3.; 8.4.; 15.4.; 29.4.; 6.5.

Kde se budou kurzy konat? 

Výuka bude probíhat v prostorách jazykové školy Brno English Centre na adrese Husova 167/7 (MAPA). Tato škola je vzdálena cca 10 min pěšky od hlavního nádraží. V případě, že se chcete svézt šalinou, nejbližší zastávka je Šilingrovo náměstí (linky 3, 4, 5, 6, 12).

Využiji znalosti z kurzu také při studiu na vysoké škole?

Samozřejmě! Naši lektoři výuku přizpůsobují tak, aby studenti chápali témata v souvislostech a neučili se pouze informace nazpaměť. Lektoři ví nejen jak se připravit na přijímací zkoušky, ale také jak úspěšně zvládnout náročné studium medicíny.

Chci se hlásit na bakalářský obor lékařské fakulty, má pro mě kurz smysl?

Ano. Přijímací zkoušky na bakalářské obory (všeobecná sestra, radiologický asistent, fyzioterapie,…) jsou velmi podobné těm na všeobecné a zubní lékařství, rozdíl je v tom, že na bakalářské obory stačí získat pro přijetí nižší počet bodů. Pokud máš pocit, že se potřebuješ doučit chemii, fyziku nebo biologii, náš kurz ti pomůže přípravu na VŠ zefektivnit.

Budeme psát testy?

Ano. Průběžné testy slouží jako důležitá zpětná vazba pro studenty, kteří si tak ověří, jak dobře zvládli danou látku. Ukončení kurzu proběhne ve stylu simulace přijímacích zkoušek, kde si student ověří, jak dobře témata z kurzu zvládl. Závěrečný test vytvořený lektory bude inspirovaný testy z minulých let, bude psán za stejných podmínek jako u přijímacích zkoušek. Výhodou je vysvětlení všech otázek z testu.

Je možné zaplatit zálohu a zbytek doplatit později?

Ano, možné to je. Zálohu 3 000,- Kč (110 €) je nutné zaplatit do týdne od objednání kurzu, zbylou částku (3 900,- Kč/ 161 €) stačí zaplatit do 21.10. 2017. Pokud si přeješ platit formou zálohy, stačí při objednávce kurzu napsat do zprávy pro nás ZÁLOHA.

Dostanu i něco navíc?

Lektoři pro tebe připraví také vlastní výukové materiály, které budeš moct využívat při své přípravě k přijímacím zkouškám nebo k maturitě. Samozřejmě budeš mít k dispozici prezentace z lekcí, pokud si nestihneš něco zapsat. Pokud se přihlásíš do konce srpna, dostaneš od nás Modelové otázky LF MU Brno ZDARMA. Pokud se přihlásíš později, pomůžeme ti Modelové otázky sehnat, když budeš chtít :).

Chceš se hlásit na lékařskou fakultu? Otestuj své znalosti v našem testu! 

h

 • celkem 30 otázek – 10 biologie, 10 chemie, 10 fyzika
 • na každý předmět máš 15 minut
 • obsahově odpovídá přijímacímu testu na LF MU
 • včetně vysvětleného řešení

Zvýrazněné koronární cévy, které zásobují srdeční sval. Víte, k čemu dochází při ucpání koronární cévy? :) ... See MoreSee Less

View on Facebook

Odkaz na písničku zde: www.youtube.com/watch?v=JPCs5pn7UNI :D ... See MoreSee Less

View on Facebook

Bojíš se, že se ztratíš v labyrintu přijímačkové fyziky, chemie nebo biologie? :)
Rádi Ti pomůžeme vyznat se v učivu, které potřebuješ k přijetí na lékařskou fakultu. Našimi lektory jsou výhradně studenti medicíny, kteří přesně vědí, na co Tě připravit! :)

Neváhej příliš dlouho, na našem Intenzivním kurzu zbývá jen poslední 1 volné místo :) Více kurzů v tomto školním roce již otevírat nebudeme!
Více informací o Intenzivním kurzu: bmedic.cz/kurzy/intenzivni-kurz/
... See MoreSee Less

View on Facebook