Intenzivní jarní kurz

Domů » Kurzy » Intenzivní jarní kurz

Přihlašování do tohoto kurzu pro školní rok 2018/19 spustíme v lednu 2019.

Co obnáší intenzivní kurz?

Cílem tohoto kurzu je zopakování a ujasnění znalostí, které jsou nezbytné jak pro přijímací zkoušky na lékařské fakulty, tak pro maturitní zkoušku z probíraných předmětů. Kurz probíhá v centru Brna vždy ve středu nebo ve čtvrtek 17:00 – 20:00 (od února do května – přesná data naleznete níže). Na kurzu budou probrána a vysvětlena ta nejtěžší témata z chemie, fyziky a biologie, součástí balíčku jsou také obsáhlé materiály k samostudiu – jednodušší témata, která nebudou probrána na kurzu si tak můžeš projít doma. 

Našimi lektoři jsou výhradně studenti medicíny, kteří přesně vědí, jak vypadají přijímací zkoušky a také co potřebuješ k úspěšnému přijetí. Získáš tak ty nejlepší tipy a strategii, jak přemýšlet nad testovými otázkami.

Na závěr kurzu Tě čekají modelové přijímačky s následným vysvětlením odpovědí, kde si ověříš, jak dobře jsi témata zvládl.

Hlavní výhody kurzu

 • skupina 15 studentů
 • 56 lekcí (45 minut) 
 • středa nebo čtvrtek 17:00 – 20:00
 • výuka v centru Brna 
 • zkušení lektoři studující medicínu
 • vlastní výukové materiály
 • závěrečné Modelové přijímačky

Začátek kurzu: 14.2. a 15.2.2018

Kapacita kurzu: 30 (2 skupiny)

Zbývající volná místa:
středa – kurz je již zaplněn
čtvrtek – kurz je již zaplněn

Cena kurzu: 4 900 Kč / 199 € 

Cena kurzu:  

Chemie

24 lekcí

Biologie

12 lekcí

Fyzika

20 lekcí

Často kladené otázky

Pro koho je kurz určen?

Náš kurz je určen primárně pro uchazeče o studium všeobecného nebo zubního lékařství na LF MU v Brně, kteří se chtějí připravit efektivně na přijímací zkoušky. Informace z kurzu budou samozřejmě využitelné také při přijímacích zkouškách na jiných lékařských fakultách v ČR. Intenzivní kurz je vhodný pro uchazeče, kteří se již s chemií, fyzikou a biologií setkali na střední škole nebo při samostudiu.

Proč si vybrat kurzy Bmedic?

Velmi důležitý je pro nás individuální přístup, proto výukové skupiny nebudou mít více než 15 studentů. Budeme tak mít prostor pro otázky, vysvětlení složitých témat a počítání modelových příkladů. Naši lektoři jsou výhradně studenti medicíny a mají bohaté zkušenosti s učením, u přijímacích zkoušek se umístili velmi dobře a rádi vám předají své tipy pro úspěšné zvládnutí přijímaček.

Co je náplní kurzu?

24 lekcí chemie, 20 lekcí fyziky a 12 lekcí biologie – tedy celkem 56 lekcí, kde probereme ta nejdůležitější témata, která musí student zvládnout, aby uspěl u přijímacích zkoušek. Ve většině případů znalosti ze střední školy nestačí, proto Ti lektoři předají informace, které využiješ u přijímacích zkoušek a také při následném studiu na vysoké škole. Lektoři jsou vždy studenty medicíny a ví nejlépe, jaká témata a souvislosti je nutné nastudovat a naučí Tě informace efektivně využívat.

Stihneme na kurzu probrat všechna témata? 

Ta nejsložitější témata, která dělají studentům největší problémy samozřejmě důkladně procvičíme. V učivu k přijímacím zkouškám jsou ale i témata, která nepotřebují vysvětlení a je efektivnější, když si je student projde doma při samostudiu. Materiály k tématům, která nestihneme probrat samozřejmě budeš mít od nás k dispozici.

Kdy a jak často kurzy probíhají?

Kurzy probíhají od února do května, vždy ve středu nebo ve čtvrtek od 17:00 do 20:00 (celkem 14x). Za jeden den stihneme probrat 4 lekce po 45 minutách, střídavě jsou to lekce biologie, chemie a fyziky.

Data středečních kurzů: 14.2., 21.2., 28.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4., 11.4., 18.4., 25.4., 2.5., 9.5., 16.5.
Data čtvrtečních kurzů: 15.2., 22.2., 1.3., 8.3., 15.3., 22.3., 29.3., 5.4., 12.4., 19.4., 26.4., 3.5., 10.5., 17.5.

Kde se budou kurzy konat? 

Výuka bude probíhat v prostorách jazykové školy Brno English Centre na adrese Husova 167/7. Tato škola je vzdálena cca 10 min pěšky od hlavního nádraží. V případě, že se chcete svézt šalinou, nejbližší zastávka je Šilingrovo náměstí (linky 3, 4, 5, 6, 12).

Využiji znalosti z kurzu také při studiu na vysoké škole?

Samozřejmě! Naši lektoři výuku přizpůsobují tak, aby studenti chápali témata v souvislostech a neučili se pouze informace nazpaměť. Lektoři ví nejen jak se připravit na přijímací zkoušky, ale také jak úspěšně zvládnout náročné studium medicíny.

Chci se hlásit na bakalářský obor lékařské fakulty, má pro mě kurz smysl?

Ano. Přijímací zkoušky na bakalářské obory (všeobecná sestra, radiologický asistent, fyzioterapie,…) jsou velmi podobné těm na všeobecné a zubní lékařství, rozdíl je v tom, že na bakalářské obory stačí získat pro přijetí nižší počet bodů. Pokud máš pocit, že se potřebuješ doučit chemii, fyziku nebo biologii, náš kurz ti pomůže přípravu na VŠ zefektivnit.

Je možné zaplatit zálohu a zbytek doplatit později?

Ano, možné to je. Zálohu 3 000,- Kč (120 €) je nutné zaplatit do týdne od objednání kurzu, zbylou částku (1 900,- Kč/ 79 €) stačí zaplatit do 8.2. 2017. Pokud si přeješ platit formou zálohy, stačí při objednávce kurzu napsat do zprávy pro nás ZÁLOHA.

Dostanu i něco navíc?

Budeš mít k dispozici všechny výukové materiály, které potřebuješ k přijímacím zkouškám. Tyto materiály využiješ hlavně pro samostudium – doma si dostuduješ i témata, která nebudou probírána na lekcích. Samozřejmě budeš mít k dispozici i prezentace z lekcí, pokud si nestihneš něco zapsat.

Chceš se hlásit na lékařskou fakultu? Otestuj své znalosti v našem testu! 

h

 • celkem 30 otázek – 10 biologie, 10 chemie, 10 fyzika
 • na každý předmět máš 15 minut
 • obsahově odpovídá přijímacímu testu na LF MU
 • včetně vysvětleného řešení

Zvýrazněné koronární cévy, které zásobují srdeční sval. Víte, k čemu dochází při ucpání koronární cévy? :) ... See MoreSee Less

View on Facebook

Odkaz na písničku zde: www.youtube.com/watch?v=JPCs5pn7UNI :D ... See MoreSee Less

View on Facebook

Bojíš se, že se ztratíš v labyrintu přijímačkové fyziky, chemie nebo biologie? :)
Rádi Ti pomůžeme vyznat se v učivu, které potřebuješ k přijetí na lékařskou fakultu. Našimi lektory jsou výhradně studenti medicíny, kteří přesně vědí, na co Tě připravit! :)

Neváhej příliš dlouho, na našem Intenzivním kurzu zbývá jen poslední 1 volné místo :) Více kurzů v tomto školním roce již otevírat nebudeme!
Více informací o Intenzivním kurzu: bmedic.cz/kurzy/intenzivni-kurz/
... See MoreSee Less

View on Facebook