Letní kurz Bmedic

Domů » Letní kurz Bmedic

 

 

Chystáš se do maturitního ročníku a uvažuješ o studiu medicíny? Bojíš se, jak zvládneš nadcházející rok přípravy na maturitu a zároveň přijímací zkoušky? Chceš se dozvědět něco víc o biologii a dalších oborech v souvislosti s lékařstvím? Nebo si jen potřebuješ ujasnit, zda je medicína právě ten obor, kterému se chceš v životě věnovat?

Přijď za námi, mediky a zkušenými lektory v jedné osobě, na náš letní kurz! Během 7 dnů se dozvíš spoustu zajímavých informací (nejen) o lidském těle, především si ale prakticky vyzkoušíš mnoho různých experimentů, opravdových vyšetření nebo třeba technik první pomoci. A co víc – abys získal „náskok“ před ostatními už před čtvrťákem, všechny tyto zajímavosti si vysvětlíme v širších souvislostech témat z biologie, fyziky a chemie – a věřte, že již se středoškolskými znalostmi je možné nahlédnout „pod pokličku“ medicíny více, než byste si možná mysleli!

7 letních dní v Brně, Praze nebo Olomouci

 • každý den od 9 do 16 hodin
 • celkově 42 hodin výuky

Skupiny do 16 studentů

Nevyučujeme ve velkých přednáškových sálech. Rádi se věnujeme každému studentovi.

Zkušení lektoři studující medicínu

Všichni lektoři studují medicínu v Brně, Praze, Olomouci nebo Bratislavě. Jsme s Tebou na jedné lodi.

Ideální pro maturanty 2022,

kteří uvažují o studiu všeobecného a zubního lékařství, nebo i jakéhokoli jiného zdravotnického oboru.

Praktické ukázky & znalosti

z medicíny i přírodovědných oborů a jednoduchá lékařská vyšetření, to vše tematicky propojené s vybranými tématy ze středoškolské biologie, chemie a fyziky.

Co si vyzkoušíme?

Například poslech srdce a plic, pěstování kultur na agaru, vyšetření neurologických reflexů, čtení RTG snímků nebo třeba testování krevních skupin.

Lekce první pomoci

Jak se zachovat, když na ulici přede mnou ztratí vědomí kolemjdoucí? Techniku kardiopulmonální resuscitace nebo základních obvazových technik – i tím se budeme na kurzu zabývat.

Time management a tipy k učení

Poradíme, jak zvládnout maturitní ročník, jak si usnadnit učení a jak efektivně plánovat volný čas.

Psychohygiena

Jak se z učení nezbláznit – povíme si základech psychohygieny, které se budou jistě hodit nejen během studia čtvrťáku.

O čem to celé bude?

Nemáš rád(a) prosté „nalévání“ informací z knížky nebo z nudného výkladu přednášejícího do hlavy? Neboj se, my také ne. Právě proto jsme vytvořili koncept letního kurzu Bmedic – během jednoho prázdninového týdne formou praktických ukázek, nejrůznějších experimentůvyšetřovacích postupů poskytnout malé „okénko“ do zajímavého a pozoruhodného světa medicíny. Co víc, získané informace a zkušenosti si potom vždy propojíme se znalostmi, které jsou součástí hodin biologie, chemie a fyziky na středních školách. Některá, obzvláště na pochopení náročná témata, si takto asociuješ s jejich praktickým využitím a budeš tak vědět, že ne všechno je třeba se učit jenom pro maturitu nebo přijímací zkoušky. Takto získané informace se navíc z hlavy určitě jen tak nezatoulají… 😊

V rámci našich sedmi letních dní si vyzkoušíme měření krevního tlaku, poslech srdce a plic, vyšetříme si zrakovou ostrost nebo neurologické reflexy, naučíme tě základy chirurgického šití a třeba v rámci mikrobiologie si na agaru vypěstujeme vlastní kolonii mikrobů. A pokud tě zajímá, jakou krevní skupinu máš, i to zde zjistíme – a tak jako si v návaznosti na tento experiment vysvětlíme základní principy genetiky a jejích zákonů, i v jiných tématech budeme vždy hledat souvislosti se znalostmi ze střední školy. Ty se tak z monotónních odstavců textu v učebnici stanou lépe zapamatovatelnými a zajímavými informacemi.

Zaměřovat se však nebudeme jen na znalosti – „hard skills“. Přiměřený čas věnujeme i tomu, čemu se na běžných školách příliš pozornosti nedostává – „soft skills“. Popovídáme si o duševním zdraví, o time managementu, plánování a správném motivování se k učení. Povíme si také o možnostech, jak se učit a jak efektivně opakovat.

V neposlední řadě ti také velmi rádi pomůžeme a poradíme s výběrem vhodného oboru, na který si podat přihlášku, kterou nebo které fakulty zvolit, jak se vyznat v podmínkách přijímacího řízení, kam se dostat bez zkoušek nebo co vybrat jako „záchranný obor“. Některý z večerů se můžeš těšit i na neformální posezení studentů s lektory, na němž se rádi o těchto věcech pobavíme. Všichni lektoři jsou studenti lékařských fakult v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě, o kterých ti také rádi poví víc. 😊

Tak půjdeš do toho s námi?

Vyberte si termín a místo konání Letního kurzu

termínčasmísto konánícena
19.7. – 25.7. 20219:00 – 16:00Brno3790 Kč
19.7. – 25.7. 20219:00 – 16:00Olomouc3790 Kč
26.7. – 1.8. 20219:00 – 16:00Brno3790 Kč
26.7. – 1.8. 20219:00 – 16:00Praha4090 KčTento kurz je již zaplněn
2.8. – 8.8. 20219:00 – 16:00Brno3790 Kč

Rozvrhy jednotlivých tříd – na jaké lekce se můžete těšit?

Rozvrhy všech tříd Letního kurzu v Brně, Praze a Olomouci v PDF nalezneš zde:

ROZVRHY LETNÍ KURZ BMEDIC 2021

V průběhu dne je velká obědová pauza, trvající 60 minut. V rozvrhu sice další přestávky nejsou přímo vypsány, ale lektor vždy po cca 45-60 minutách zařazuje krátkou, 5-10minutovou, přestávku na osvěžení.

Místo konání

Jazyková škola Lingua, Husova 167/7, Brno

Arcibiskupské gymnázium v Praze, Korunní 586, 120 00 Praha 2-Vinohrady

SŠ technická a obchodní, Kosinova 872/4, Olomouc

Mohlo by Tě zajímat:

Pokud epidemiologická situace nedovolí konání kurzu v prezenční podobě, nabídneme možnost vrácení celé částky kurzovného. V případě zájmu jsme ochotni kurz částečně vynahradit v online formě, i když jsme si vědomi, že to s ohledem na charakter kurzu zcela nelze.

Náš kurz je vhodný pro studenty maturující v roce 2022, a to jak pro potenciální uchazeče o studium všeobecného a zubního lékařství na kterékoli lékařské fakultě v Česku a na Slovensku, tak pro studenty, kteří přemýšlí o nějakém jiném oboru se zdravotnickým zaměřením.

Letní kurz je ideální nejen pro studenty, kteří jsou již rozhodnuti podat si přihlášku na některý z výše uvedených oborů, ale i pro ty, kteří o své budoucí profesi teprve přemýšlí. Pokud si myslíš, že by Tě některý ze zdravotnických oborů mohl bavit, ale nejsi si jistý/á, který a jestli vůbec, na našem kurzu o tom určitě zjistíš víc a možná tak rozsekneš vtíravou otázku, který obor by mohl být tím ideálním.

Rádi pomůžeme domluvit ubytování za rozumnou cenu na některé z vysokoškolských kolejí, klidně třeba přímo s dalšími studenty z kurzu. Stačí nám o tom dát vědět v přihlášce na kurz, a to nejpozději do 30. 6. 2021 😊

Na oběd bude po poledni hodinová přestávka, takže kromě nějakého dobrého jídla stihneš jistě i trošku vydechnout. Obědy v rámci kurzu zajišťovat sice nebudeme, ale poskytneme seznam tipů na dobré a cenově dostupné restaurace a jiné možnosti občerstvení v blízkosti místa konání kurzu.

Nebojte se, také jsme studenti a také máme přestávky rádi. Po poledni bude hodinová pauza na oběd. Kromě toho zhruba po tři čtvrtě hodině až hodině výuky zařazujeme krátké, 5-10 minutové přestávky, na osvěžení.

Začínat budeme v 9 hodin, dopoledne Tě budou čekat cca 2 lekce po 90 minutách. Následovat bude pauza na oběd, po které se opět vrátíme k výuce. Odpoledne budeme mít opět 2 lekce, končit budeme kolem 16. hodiny. V průběhu výuky budou po 45-60 minutách pravidelně zařazovány pěti- až desetiminutové přestávky – rozhodně se nemusíš bát, že bychom Tě mořili 90 minut v kuse.

Takto bude vypadat denní program:

  1. lekce    9.00-10.30
   2. lekce    10.30-12.00
   OBĚD      12.00-13.00
   3. lekce    13.00-14.30
   4. lekce    14.30-16.00

Jeden z večerů (pravděpodobně pátek nebo sobota) bude součástí kurzu i neformální posezení studentů s lektory, na němž si rádi povykládáme (nejen) o studiu medicíny, přijímačkách a vlastních zkušenostech s nimi 🙂

Podrobný rozvrh naleznete na této stránce výše v PDF 🙂

Zabývat se budeme praktickými ukázkami, experimenty a jednoduchými vyšetřeními a ošetřeními, která se provádí v lékařství, a o kterých uslyšíte během studia medicíny. Tematicky tyto aktivity propojíme se středoškolským učivem, tak aby se informace a nově nabyté znalosti studentům propojily a lépe pamatovaly, třeba při přípravě na „zkoušku dospělosti“ a přijímačky (nejen) na LF.

Na kurzu se zaměříme nejen na „hard skills“, které využijete především ve škole, ale i na „soft skills“, tedy schopnosti, které Ti usnadní vstup do maturitního ročníku i přechod ze středoškoláka na vysokoškoláka.

Oproti jiným kurzům podobného zaměření jsme se rozhodli pojmout náš letní kurz docela jinak – máme totiž za to, že k úspěšnému zopakování celého středoškolského učiva biologie, chemie a fyziky bychom museli dosáhnout rychlosti světla. Nic takového neplánujeme, jelikož si myslíme, že z takového kurzu si toho studenti nakonec moc neodnesou. Raději se zde zaměříme více na praktické dovednosti z medicíny, u kterých se vždycky na některé středoškolské téma zaměříme a vysvětlíme ho pořádně. Díky tomu, že se teorie asociuje s praxí, se poznatky lépe ukotví. Z kurzu tak sice nebudete odcházet s hlavou obtěžkanou celým sylabem střední školy, ale odnesete si kromě zážitků a zkušeností hlavně znalosti v několika důležitých tématech biologie, chemie a fyziky, ve kterých si nyní budete mnohem jistější.

Pokud bys však rád(a) využil(a) kompletní přípravu na přijímací zkoušky, tu Ti rádi poskytneme na některém z našich celoročních, jarních nebo online kurzů. 🙂 Tyto kurzy vyučujeme v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě, online kurz potom klidně přímo v pohodlí Tvého domova.

Pokud Vás trápí takováto otázka, jste tu správně. Kurz je užitečný nejen pro rozhodnuté „budoucí mediky“, kteří si rádi vyzkoušejí kousek reálné medicíny a k tomu se přiučí něco k přijímačkám a maturitě, také ale pro studenty, kteří si zatím s výběrem vhodného přírodovědného oboru neví rady. Ukážeme Vám, jak lze středoškolské znalosti aplikovat na praktické záležitosti v medicíně, čímž trošku poznáte, o co vlastně by mohlo při studiu lékařství jít a zda Vás bude bavit.

Spousta z nás si nedávno procházela podobnými dilematy, zda zvolit „medicínu“, „přírodovědu“ a podobně, takže každému z Vás rádi poradíme i z roviny osobní 🙂

Rozhodně ne. Kurz je zaměřen na praktické ukázky ve spojení s teorií, kterou vždy dostatečně vysvětlíme a pokud budete mít jakýkoli dotaz, stačí, když se přihlásíte a naši lektoři Vám jistě rádi věc vysvětlí i podrobněji.

Při kurzu tak alespoň zjistíte, jak na tom v porovnání s ostatními jste, v čem je potřeba „zabrat“, a v čem jste si naopak jistí.

Jeden z večerů (pravděpodobně v pátek nebo sobotu) plánujeme neformální setkání studentů s lektory, na kterém rádi zodpovíme jakékoli otázky, rádi si popovídáme o medicíně, přijímačkách a studentském životě.

Zajímá Tě ještě něco dalšího? Napiš nám!

 • positive review  Jelikož mám možnost porovnat Bmedic kurzy s kurzy od jiných společností, tak můžu s jistotou říct, že kurzy od Bmedic jsou bezkonkurenční. Perfektní a přehledné materiály, skvělí lektoři, kteří umí výborně vysvětlit danou látku. Také oceňuji online kurzy, díky kterým jsme během pandemie o nic nepřišli. Kurzy od Bmedic můžu jedině doporučit, protože díky nim jsem se mohl zapsat na mou vysněnou školu 😊

  Ladislav Kouřím Avatar Ladislav Kouřím
  July 11, 2020
 • positive review  Doporučuji všem, kteří se hlásí na LF, ale rovněž těm, kteří se hlásí třeba i na FSPS - fyzioterapii, jako já:) Materiály, které kurz nabízí jsou ucelené a komplexní, množství videí na problematická témata, tisíce otázek k procvičení, velmi vstřícní a ochotní lektoři, na které se vždy můžete obrátit. Skvělá investice! Děkuji za Váš čas a energii!🙌👍🍀😊

  Michaela Požárová Avatar Michaela Požárová
  July 10, 2020
 • positive review  Kurzy od Bmedicu bych doporučil každému, kdo hledá ucelenou a profesionální přípravu na přijmačky na lékařské fakulty všude po republice. Lektoři jsou velmi schopní a především kdykoliv ochotní vypomoct při jakýchkoliv nejasnostech ohledně látky nebo i studia na LF obecně. Kromě perfektních kurzů taky oceňuji online materiály, o kterých se nebojím říct, že mi velmi výrazně usnadnily přípravu na přijmačky na mou vysněnou fakultu. Díky!

  Vilda Hrubý Avatar Vilda Hrubý
  June 26, 2020
 • positive review  Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !☺️

  Katarína Kohútová Avatar Katarína Kohútová
  June 22, 2020
 • positive review  Doporučuji!!! Skvělí lektoři a jejich přístup, snaží se Vám pomoci všemi směry a mají super materiály!

  Terezie Kánská Avatar Terezie Kánská
  June 18, 2020
 • positive review  Super lektoři, výborné materiály, Bmedic mohu jedině doporučit. 🙂

  Klára Svobodová Avatar Klára Svobodová
  June 17, 2020
 • positive review  Obdivuhodná idea pomôcť študentom majúcim sny, ktoré sa zdajú byť nad ich sily .! od ľudskosti lektorov cez ich enormný intelekt po materiály, (video)hodiny, priebežné testovania, modelové prijímačky a osobité rozhodnutie byť tu pre nás vždy, keď im pokladáme všemožné i nemožné otázky.!! A ich neustála snaha pripraviť nás na všetko, čo by mohlo prísť ( a príde ) skĺbená s rozpravou zaujímavostí z každej oblasti, ktoré slúžia k nášmu osobnému rozvoju, zakaždým s pozitívnym naladením, robia BMedic jedinečným BMedicom .! každý, kto sa sami seba pýtate či, máte moje najväčšie odporúčanie .!!

  Lea Galová Avatar Lea Galová
  June 17, 2020
 • positive review  Kurzy od B-medic mohu jedině doporučit. Mají skvěle zpracované materiály. A velice oceňuji přijímací zkoušky nanečisto. Lektoři odvádějí skvělou práci. Děkuji! ❤️

  Tereza Mezníková Avatar Tereza Mezníková
  June 17, 2020
 • positive review  Skvělý kurz, užasní lektoři, výborné materiály, zkrátka investice, která se vyplatí. Navštěvovala jsem celoroční kurz, byla jsem moc spokojená a rozhodně mi pomohl v přijetí na vysněnu lf Muni. Na lektorech je vidět, že je to opravdu baví a jsou kdykoli ochotní poradit. Materiály poslouží k příjimačkám i maturitě. Průběžné testy donutí se učit a vyzkoušet si přijimačky nanečisto určitě není k zahození.

  Markéta Šenková Avatar Markéta Šenková
  September 3, 2019
 • positive review  Super lektoři, na kterých je vidět, že je to baví a výborný materiály přímo pro Brno! ??

  Vojta Jelínek Avatar Vojta Jelínek
  June 18, 2019

Více referencí od našich studentů naleznete na Facebooku Bmedic

Sleduj nás na sociálních sítích

1 day ago

Bmedic

Ještě před 100 lety byla cukrovka neléčitelnou nemocí s rychlým a fatálním průběhem. Objev, který Banting společně se studentem medicíny Bestem roku 1921 učinili, tak změnil život stovkám milionů lidí po celém světě. ⚗️

Již v roce 1889 byla prokázána souvislost mezi slinivkou břišní a diabetem, když se německým lékařům podařilo navodit cukrovku u psa po odstranění pankreatu. Trvalo však ještě více než 30 let, než se z pankreatu zvířat podařilo izolovat insulin v tak čisté formě, aby mohl být podán pacientům. 💉

Insulin se dnes již ze zvířat nezískává. Místo toho je tzv. humánní insulin produkován bakterií E. Coli nebo kvasinkou S. Cerevisiae, do kterých je vpraven lidský den. Ty v sobě tento hormon vyprodukují a následně je laboratorně izolován. 🧬

Podle dostupných údajů WHO trpí jedním ze dvou typů diabetu na 420 milionů osob a počet stále nerůstá. To jen zdůrazňuje fakt, jak důležitý tento sto let starý objev dodnes je.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

4 days ago

Bmedic

Tento speciální Newtonův zákon znáte? 🌝🙊

My občas až moc dobře 😁
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

1 week ago

Bmedic

Univerzální dárce a univerzální příjemce 🩸

Před každou krevní transfuzí je třeba provádět tzv. křížovou zkoušku - kontrolujeme tak, zda se krevní skupiny dárce příjemce shodují a nedojde tak k aglutinaci erytrocytů. Jak je tedy možné, že některým lidem můžeme podat libovolnou krevní skupinu?

Krevní skupinu AB má ve svých cévách univerzální příjemce. Je to osoba, které na svých krvinkách nese aglutinogeny A i B, ale v plazmě jí nekolují žádné aglutininy. Na krvinky dárce tedy zde nemá co útočit.

Nositel krevní skupiny 0 je naopak univerzálním dárcem. Na povrchu svých krvinek nenese žádné aglutinogeny a tak tyto krvinky žádný aglutinin v krvi příjemce neohrozí.

Pozornému studentovi však dojde, že na krvinky univerzálního příjemce AB mohou útočit aglutininy dárce a naopak aglutininy v krvi dárce s krevní skupinou 0 mohou atakovat krvinky příjemce. Protože však krevní konzerva neobsahuje aglutininů zas tak velké množství, nevzniká při takové transfuzi život ohrožující stav.

Přesto je však vždy lepší, když se krev dárce a příjemce shodují. Proto se na teorii univerzálního dárce a univerzálního příjemce spoléháme jen v krajních případech.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku