Letní kurz Bmedic

Domů » Letní kurz Bmedic

Chystáš se do maturitního ročníku a uvažuješ o studiu medicíny? Bojíš se, jak zvládneš nadcházející rok přípravu na maturitu a zároveň na přijímací zkoušky? Nebo si potřebuješ ujasnit, zda je medicína právě ten obor, kterému se chceš v životě věnovat?

Přijď za námi, mediky a zkušenými lektory v jedné osobě, na náš letní kurz! Během 5 dnů se dozvíš spoustu zajímavých informací o lidském těle, mnoho z nich ti ukážeme i naživo, nebo si je budeš moci dokonce vyzkoušet na vlastní kůži. A co víc – abys získal „náskok“ před ostatními už před čtvrťákem, všechny tyto zajímavosti Ti vysvětlíme v širších souvislostech témat z biologie, fyziky a chemie – a věřte, že již se středoškolskými znalostmi je možné nahlédnout „pod pokličku“ medicíny více, než byste si možná mysleli! ?

5 prázdninových dní v Brně

 • každý den od 9 do 18 hodin
 • celkově 37 hodin výuky

Skupiny do 15 studentů

Nevyučujeme ve velkých přednáškových sálech. Rádi se věnujeme každému studentovi.

Zkušení lektoři studující medicínu

Všichni lektoři studují medicínu v Brně, Olomouci nebo Bratislavě. Jsme s Tebou na jedné lodi.

Ideální pro maturanty 2021, ale i mladší studenty

kteří uvažují o studiu všeobecného a zubního lékařství, nebo i jakéhokoli jiného zdravotnického oboru. Rádi uvítáme také uchazeče o studium veteriny, farmacie a přírodovědeckých fakult!

Vybraná témata z biologie, chemie a fyziky

v rozsahu učiva k přijímacím zkouškám na lékařské fakulty, spojená s praktickými ukázkami nebo souvislostmi

Základy matematiky

Jednoduše vysvětlíme základní operace, které jsou důležité pro zvládnutí maturitního učiva fyziky, chemie i biologie a především pak přijímacích zkoušek.

Praktické ukázky

Každý student si bude moci vyzkoušet auskultační měření krevního tlaku, vyšetření zrakové ostrosti nebo třeba barevného vidění. Každou praktickou ukázku poté asociujeme s teorií k přijímacím zkouškám, takže si ji student lépe zapamatuje.

Lekce první pomoci

Jak se zachovat, když na ulici přede mnou ztratí vědomí kolemjdoucí? Techniku kardiopulmonální resuscitace nebo základních obvazových technik – i tím se budeme na kurzu zabývat.

Time management a tipy k učení

Poradíme studentům, jak zvládnout maturitní ročník, jak si usnadnit učení a jak efektivně plánovat volný čas.

O čem to celé bude?

Nemáš rád prosté „nalévání“ informací z knížky nebo z nudného výkladu přednášejícího do hlavy? Neboj se, my také ne. Právě proto jsme vymysleli novou koncepci letního kurzu – vysvětlit důležitá a někdy na pochopení náročná témata formou praktické zkušenosti a vysvětlením jejich širších souvislostí s praktickou medicínou i s tím, co jste se již dozvěděli na střední škole (nebo se teď dozvíte od nás ?).

Budete tak mít možnost zkusit si sami manuálně změřit krevní tlak, vyšetřit zrakovou ostrost, barevné vidění, vyzkoušet provedení některých zajímavých chemických pokusů, nebo třeba zjistit váš „genotyp“ pro některé znaky (a samozřejmě spoustu dalšího). Po vysvětlení základní teorie k předmětům vám ukážeme, že za těmito zajímavými ukázkami se schovává třeba pochopení teorie laminárního a turbulentního proudění, vedení zvuku a vlnění, zákonů genetiky nebo složité funkce lidského oka. Prohloubíme tak Tvé znalosti z medicínského „tria“ předmětů, zároveň si ale nabyté informace asociuješ s praxí a možná tak trochu zjistíš, o čem by studium medicíny mohlo být…

Přechod do čtvrtého ročníku střední školy, spojeného především s přijímačkami a maturitou, je pro většinu studentů tak trochu revolučním. Pokud chcete uspět u přijímacích zkoušek na medicínu (nebo kterýkoli jiný obor), úspěšné zvládnutí tohoto náročného období vyžaduje o něco větší míru „disciplíny“, než tomu bylo dosud na střední a základní škole. I s tímto se budeme snažit na kurzu pomoci – proto se kromě biologie, chemie a fyziky zaměříme i na základy matematiky, jejichž znalost je (zvláště na zkouškách některých lékařských fakult) velmi důležitá, avšak v rámci středoškolské matematiky často ve vyšších ročnících opomíjená. Vysvětlíme si tak princip trojčlenky, se kterou spočítáte ve výsledku prakticky vše, goniometrické funkce, které velmi usnadní pochopení fyzikálních témat, funkce, úměrnosti, počítání se zlomky, exponenty, logaritmy.

Zaměřovat se však nebudeme jen na znalosti – „hard skills“. Přiměřený čas věnujeme i tomu, čemu se na běžných školách příliš pozornosti nedostává – „soft skills“. Popovídáme si o time managementu, plánování a správném motivování se k učení, povíme si možnosti, jak se učit a jak efektivně opakovat. Ukážeme Ti také některé zajímavé aplikace, které učení usnadňují.

V neposlední řadě Ti také velmi rádi pomůžeme a poradíme s výběrem vhodného oboru, na který si podat přihlášku, kterou nebo které fakulty zvolit, jak se vyznat v podmínkách přijímacího řízení, kam se dostat bez zkoušek nebo co vybrat jako „záchranný obor“. Všichni lektoři jsou studenti lékařských fakult v Brně, Olomouci a Bratislavě, o kterých Ti také rádi poví víc. ?

Tak půjdeš do toho s námi?

Cena kurzu: 3490 Kč

1. termín

10.-14. 8. 2020

Program bude každý den od 9 do 18 hodin, s pravidelnými přestávkami.

2.termín

17.-21. 8. 2020

Program bude každý den od 9 do 18 hodin, s pravidelnými přestávkami.

Mohlo by Tě zajímat:

Náš kurz je vhodný jak pro potenciální uchazeče o studium všeobecné a zubní medicíny na kterékoli lékařské fakultě v Česku a na Slovensku, tak pro studenty, kteří přemýšlí o nějakém jiném oboru se zdravotnickým zaměřením. Rádi u nás uvítáme také uchazeče o studium veterinárního lékařství, farmacie a přírodovědeckých fakult.

Letní kurz je ideální nejen pro studenty, kteří jsou již rozhodnuti podat si přihlášku na některý z výše uvedených oborů, ale i pro ty, kteří o své budoucí profesi teprve přemýšlí. Pokud si myslíš, že by Tě některý ze zdravotnických oborů mohl bavit, ale nejsi si jistý/á, který a jestli vůbec, na našem kurzu o tom určitě zjistíš víc a možná tak rozsekneš vtíravou otázku, který obor by mohl být tím ideálním.

V případě zájmu rádi pomůžeme domluvit studentům po dobu kurzu ubytování na VŠ kolejích v Brně. Například koleje MU nabízí ubytování v 2-lůžkových pokojích v cenové relaci 425-650 Kč za noc, podle toho, zda je na pokoji ubytována 1, nebo 2 osoby. Koleje VUT nabízí ubytování již od 200 Kč za osobu a noc.

Pokud to volné kapacity kolejí dovolí, rádi zajistíme, aby lidé ze skupinky byli na stejných pokojích, nebo alespoň ve stejné budově.

Pokud budete mít zájem o zařízení obědů v rámci kurzu, rádi nabídneme možnost hromadné objednávky, podle míry zájmu a preferenci účastníků buď v menze, restauraci nebo formou dovážky obědů do místa konání kurzu 🙂 Cena za oběd se bude odvíjet podle zájmu – budeme se ale snažit zajistit cenu do 100 Kč. O všem budeme samozřejmě v dostatečném předstihu informovat a na případný zájem o tuto službu se včas zeptáme.

Nebojte se, také jsme studenti a také máme přestávky rádi. Během dne bude cca hodinová pauza na oběd a jedna odpolední půlhodinová pauza. Kromě toho zhruba po tři čtvrtě hodině až hodině výuky zařazujeme krátké, 5-10 minutové přestávky, na osvěžení.

Základem letního kurzu bude prohloubení znalostní z některých vybraných témat biologie, chemie a fyziky, které se objevují na přijímacích zkouškách, ti z vás, kteří z těchto předmětů maturují, o nich určitě uslyší i při přípravě na „zkoušku dospělosti“. Kromě toho si však spoustu věcí ukážeme prakticky, čímž se budou nové poznatky lépe pamatovat. Kromě toho se můžete těšit na kurz první pomoci, základů matematiky, lekci time managementu a správného učení.

Na kurzu se tedy zaměříme nejen na „hard skills“, které využijete především ve škole, ale i na „soft skills“, tedy schopnosti, které Vám usnadní vstup do maturitního ročníku i přechod ze středoškoláka na vysokoškoláka.

Začínat budeme v 9 hodin, dopoledne Tě budou čekat cca 2 lekce po 90 minutách. Následovat bude pauza na oběd, po které se opět vrátíme k výuce. Odpoledne bude také zařazena jedna delší, pravděpodobně půlhodinová přestávka. Mimo to však budou krátké přestávky zhruba každou hodinu. Denní program bude končit vždy v 18 hodin. Výuka bude probíhat v centru Brna 🙂

Toto je zatím jen „nástin“ denního programu, v dostatečném předstihu před kurzem samozřejmě zašleme konkrétnější rozvrh programu 🙂

V případě nutnosti znovuzavedení některých opatření jsme připraveni zajistit maximální míru bezpečnosti studentů (výuka v rouškách, dostatečné rozestupy, možnost dezinfekce rukou). Pokud, a my pevně věříme, že se tak nestane, by bylo nutné kontaktní výuku zcela zrušit, jsme samozřejmě v případě nekonání kurzu připraveni vrátit celou částku za kurz.

Pokud Vás trápí takováto otázka, jste tu správně. Kurz je užitečný nejen pro rozhodnuté „budoucí mediky“, kteří si rádi vyzkoušejí kousek reálné medicíny a k tomu se přiučí něco k přijímačkám a maturitě, také ale pro studenty, kteří si zatím s výběrem vhodného přírodovědného oboru neví rady. Ukážeme Vám, jak lze středoškolské znalosti aplikovat na praktické záležitosti v medicíně, čímž trošku poznáte, o co vlastně by mohlo při studiu lékařství jít a zda Vás bude bavit.

Spousta z nás si nedávno procházela podobnými dilematy, zda zvolit „medicínu“, „přírodovědu“ a podobně, takže každému z Vás rádi poradíme i z roviny osobní 🙂

Rozhodně ne. Kurz je zaměřen na praktické ukázky ve spojení s teorií, kterou vždy dostatečně vysvětlíme a pokud budete mít jakýkoli dotaz, stačí, když se přihlásíte a naši lektoři Vám jistě rádi věc vysvětlí i podrobněji.

Při kurzu tak alespoň zjistíte, jak na tom v porovnání s ostatními jste, v čem je potřeba „zabrat“, a v čem jste si naopak jistí.

To bychom velmi rádi, ale bohužel – během 5 dní toto všechno stihnout nelze. Vzhledem k tomu, že do maturity a přijímaček je ještě daleko, nemá také cenu se nyní, o prázdninách, „mořit“ s teorií, která se stejně do té doby zapomene. Proto jsme kurz raději zaměřili spíše, jak již bylo řečeno, na některá vybraná témata k maturitě a přijímačkám, která se dají dobře vysvětlit a některá také asociovat s praktickými ukázkami. Takto si znalosti více vštípíte a velmi pravděpodobně Vám pomohou při „startu“ do maturitního ročníku.

Pokud bys však rád/a využil kompletní přípravu na přijímací zkoušky, tu Ti rádi poskytneme na některém z našich celoročních, jarních nebo online kurzů 🙂 Tyto kurzy vyučujeme v Brně, Olomouci a Bratislavě, online kurz potom přímo z pohodlí Tvého domova.

Zajímá Tě ještě něco dalšího? Napiš nám!

Místo konání

Jazyková škola Lingua, Husova 167/7, Brno

 • positive review  Jelikož mám možnost porovnat Bmedic kurzy s kurzy od jiných společností, tak můžu s jistotou říct, že kurzy od Bmedic jsou bezkonkurenční. Perfektní a přehledné materiály, skvělí lektoři, kteří umí výborně vysvětlit danou látku. Také oceňuji online kurzy, díky kterým jsme během pandemie o nic nepřišli. Kurzy od Bmedic můžu jedině doporučit, protože díky nim jsem se mohl zapsat na mou vysněnou školu 😊

  Ladislav Kouřím Avatar Ladislav Kouřím
  July 11, 2020
 • positive review  Doporučuji všem, kteří se hlásí na LF, ale rovněž těm, kteří se hlásí třeba i na FSPS - fyzioterapii, jako já:) Materiály, které kurz nabízí jsou ucelené a komplexní, množství videí na problematická témata, tisíce otázek k procvičení, velmi vstřícní a ochotní lektoři, na které se vždy můžete obrátit. Skvělá investice! Děkuji za Váš čas a energii!🙌👍🍀😊

  Michaela Požárová Avatar Michaela Požárová
  July 10, 2020
 • positive review  Kurzy od Bmedicu bych doporučil každému, kdo hledá ucelenou a profesionální přípravu na přijmačky na lékařské fakulty všude po republice. Lektoři jsou velmi schopní a především kdykoliv ochotní vypomoct při jakýchkoliv nejasnostech ohledně látky nebo i studia na LF obecně. Kromě perfektních kurzů taky oceňuji online materiály, o kterých se nebojím říct, že mi velmi výrazně usnadnily přípravu na přijmačky na mou vysněnou fakultu. Díky!

  Vilda Hrubý Avatar Vilda Hrubý
  June 26, 2020
 • positive review  Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !☺️

  Katarína Kohútová Avatar Katarína Kohútová
  June 22, 2020
 • positive review  Doporučuji!!! Skvělí lektoři a jejich přístup, snaží se Vám pomoci všemi směry a mají super materiály!

  Terezie Kánská Avatar Terezie Kánská
  June 18, 2020
 • positive review  Super lektoři, výborné materiály, Bmedic mohu jedině doporučit. 🙂

  Klára Svobodová Avatar Klára Svobodová
  June 17, 2020
 • positive review  Obdivuhodná idea pomôcť študentom majúcim sny, ktoré sa zdajú byť nad ich sily .! od ľudskosti lektorov cez ich enormný intelekt po materiály, (video)hodiny, priebežné testovania, modelové prijímačky a osobité rozhodnutie byť tu pre nás vždy, keď im pokladáme všemožné i nemožné otázky.!! A ich neustála snaha pripraviť nás na všetko, čo by mohlo prísť ( a príde ) skĺbená s rozpravou zaujímavostí z každej oblasti, ktoré slúžia k nášmu osobnému rozvoju, zakaždým s pozitívnym naladením, robia BMedic jedinečným BMedicom .! každý, kto sa sami seba pýtate či, máte moje najväčšie odporúčanie .!!

  Lea Galová Avatar Lea Galová
  June 17, 2020
 • positive review  Kurzy od B-medic mohu jedině doporučit. Mají skvěle zpracované materiály. A velice oceňuji přijímací zkoušky nanečisto. Lektoři odvádějí skvělou práci. Děkuji! ❤️

  Tereza Mezníková Avatar Tereza Mezníková
  June 17, 2020
 • positive review  Skvělý kurz, užasní lektoři, výborné materiály, zkrátka investice, která se vyplatí. Navštěvovala jsem celoroční kurz, byla jsem moc spokojená a rozhodně mi pomohl v přijetí na vysněnu lf Muni. Na lektorech je vidět, že je to opravdu baví a jsou kdykoli ochotní poradit. Materiály poslouží k příjimačkám i maturitě. Průběžné testy donutí se učit a vyzkoušet si přijimačky nanečisto určitě není k zahození.

  Markéta Šenková Avatar Markéta Šenková
  September 3, 2019
 • positive review  Super lektoři, na kterých je vidět, že je to baví a výborný materiály přímo pro Brno! ??

  Vojta Jelínek Avatar Vojta Jelínek
  June 18, 2019

Více referencí od našich studentů naleznete na Facebooku Bmedic

1.termín – 10.-14. 8. 2020

3490
 • 5 dní nabitého programu
 • vybrané kapitoly z biologie, chemie a fyziky
 • praktické ukázky
 • základy matematiky
 • lekce první pomoci
 • time management a tipy ke studiu

2.termín – 17.-21. 8. 2020

3490
 • 5 dní nabitého programu
 • vybrané kapitoly z biologie, chemie a fyziky
 • praktické ukázky
 • základy matematiky
 • lekce první pomoci
 • time management a tipy ke studiu

Sleduj nás na sociálních sítích

12 hours ago

Bmedic

Na dnešek připadá Světový den polia!

Virové onemocnění, které dříve způsobovalo závažné celoživotní následky, se pomocí masivní očkovací kampaně podařilo ve většině světa eradikovat. Letos k polio-free regionům přibyla i Afrika!

Podívejte se na video WHO, které historii boje s infekční dětskou obrnou shrnuje.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

1 day ago

Bmedic

Před pár dny vydali vědci z University of South Florida Health studii v časopise Journal of Alzheimer’s Disease, která popisuje vakcínu s potenciálem na zpomalení, až úplné zastavení progrese Alzheimerovy choroby.

Alzheimerova choroba je chronické progresivní onemocnění, při kterém dochází k zániku neuronů. Přesné příčiny známy nejsou, nicméně diskutuje se zejména o nadměrném ukládání amyloidu β uvnitř buněk. A právě proti tomu má cílit nová vakcína.

Součástí vakcíny by měly být dendritické buňky daného pacienta, tedy bílé krvinky schopné prezentovat antigen T-lymfocytům a stimulovat je tak ke specifické imunitní odpovědi. Tímto antigenem má být právě amyloid β, proti kterému by pak tělo následně mělo začít útočit.

Podobné očkování bylo vyvinuto již v roce 2002, ale klinické testy musely být zastaveny potom, co se u několika naočkovaných pacientů rozvinul zánět CNS. Nová vakcína si klade za cíl se těmto nežádoucím účinkům vyhnout a stimulovat imunitní systém k dlouhodobé a přiměřené obraně.

Využití modifikovaných dendritických buněk má podle vědců potenciál i v léčbě různých s věkem souvisejících imunitních chorob. Testování nové vakcíny na lidech je nyní ve fázi plánování.

#medicina #biochemie #fyziologie #prijimacky #prijimacizkousky #medik #mediktobe #lf #lekarskafakulta #pripravnykurz #mediciamedicky
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

2 days ago

Bmedic

Chemické názvosloví už máte v malíčku? 😏 ... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku