Lektor biologie

Domů » Lektor biologie

Zdeňka bavila biologie už od základní školy a na gymnáziu díky svým skvělým učitelům přírodních věd pochopil, že to je to pravé ořechové.

Biologie mu tak přirostla k srdci, že se už od prváku (s menším i větším úspěchem) účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Ve čtvrťáku ale přišla krize. Zdeněk měl podaných 10 přihlášek, nevěděl jakým směrem se vydat, na stole bylo dokonce i studium politologie. Medicína to ale díky svému kouzlu vyhrála na plné čáře. Kdybyste se Zdeňka nyní zeptali, jestli by cokoliv změnil, tak nejprve uslyšíte pár klasických medických nadávek, ale potom zjistíte, že je vlastně moc spokojený a neměnil by vůbec nic.

Když už lezou Zdeňkovy všechny ty děsivé knihy krkem, tak vyráží buď do stánku pro kafe, které se na medicíně stalo jeho velkým atributem, a nebo vypnout do přírody na brusle nebo na kolo. V létě, když je příležitost a čas, pracuje jako průvodce na jeho milovaném Karlštejně.

biologieZdeněk Krejčí
studium:2. ročník LF MU
e-mail:krejci.zdenek@bmedic.cz