Lektor fyziky

Domů » Lektor fyziky

Hlavní medicínské trio předmětů – biologie s fyzikou a chemií – pro Filipa už dlouho představovalo směr, kterým by se chtěl v budoucnu vydat. Lékařská věda, nebo spíš samo lidské tělo, pro něj představuje asi nejpozoruhodnější propojení těchto tří oborů. A přestože pro mnohé stojí fyzika trochu stranou, myslí si, že její dobrá znalost a troška logického myšlení může při přijímačkách i při následném studiu medicíny velmi pomoct. Právě na to usnadnit učení fyziky hledáním souvislostí a kontextu jednotlivých faktů a témat tak, aby se vše nemuselo učit jen nazpaměť, se při výuce snaží zaměřit.

Filip je sice teprve v prvním ročníku, na lékařskou praxi v propojení s fyzikou se ale zaměřil už v druhém ročníku gymnázia, kdy úspěšně obhájil a postoupil do městského kola se svou prací SOČ na téma mechanické odolnosti implantátů ze silikonových polymerů.

No a co dělá ve volném čase (a rozhodně se nenechte vystrašit tím, že na medicíně žádný není!)? Rád a často objevuje okolní přírodu ze sedla kola nebo při běhu a když má nějaký ten týden volný, nejraději odcestuje někam na východ, objevovat místní pozoruhodné kultury.

fyzikaFilip Dvořák
studium:1. ročník LF UP Olomouc
e-mail:dvorak.filip@bmedic.cz