Jarní přípravný kurz Bratislava

Domů » Jarní přípravný kurz Bratislava

Skupiny do 15 studentů

Pracovní sešity Bmedic v PDF

Výuka letos proběhne online

Přístup k Online kurzu Bmedic

Zkušení lektoři studující medicínu

Závěrečné Modelové přijímačky

Chemie

24 lekcí

Biologie

12 lekcí

Fyzika

24 lekcí

Cena kurzu: 5990 Kč (včetně DPH)

Sobota

10:00 – 13:00

15 výukových dní (60 lekcí)

Aktuální epidemiologická situace

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a vládním opatřením jsme se rozhodli, že celý kurz proběhne online. Jako určitou formu kompenzace získáte zdarma 10 skupinových konzultací příkladů s lektorem (konzultace budou probíhat v úterý od 17:00).

Již minulý školní rok po uzavření škol jsme jako první v ČR zavedli online výuku s lektorem, která byla velmi kladně hodnocena ze strany studentů. Jak takové lekce vypadaly se můžete podívat zde: bmedic-online.cz/Kurz/zaznamy-lekci/

K dispozici máme také spoustu studijních materiálů k samostudiu, které jsme od minulého školního roku ještě vylepšili a vše samozřejmě bude možné konzultovat s našimi lektory.

Na případné zavření škol v době kurzu jsme tedy připraveni, ale zároveň doufáme, že se společně setkáme osobně na co největším počtu lekcí.
Nemusíte se rozhodně bát, že byste o některou z lekcí přišli – na přijímačky se s námi připravíte za každé situace!

Co obnáší Jarní kurz?

Cílem tohoto přípravného kurzu je zopakování a ujasnění znalostí, které jsou nezbytné jak pro úspěšné složení přijímací zkoušky na kteroukoliv lékařskou fakultu v ČR. Znalosti využijete také pro maturitní zkoušku z probíraných předmětů.

Přípravný kurz probíhá v centru Bratislavy v dopoledních hodinách (od února do května). Na kurzu budou probrána a vysvětlena ta nejtěžší témata z chemie, fyziky a biologie. Součástí balíčku jsou také obsáhlé materiály k samostudiu – jednodušší témata, která nebudou probrána na kurzu si tak můžeš projít doma.

Velký důraz při výuce klademe na osobní přístup ke studentům – výuka je vedena formou semináře, důležitá je pro nás interakce se studenty během výuky a jakýkoli dotaz od studentů je vždy vítaný. U jednotlivých témat ukazujeme jejich využití v medicíně, klademe si za cíl, aby informace, které na kurzu učíme měly přesah i do Tvého pozdějšího studia.

Našimi lektory jsou výhradně studenti a absolventi medicíny, kteří přesně vědí, co potřebuješ k úspěšnému přijetí. Získáš od nich ty nejlepší tipy a strategii, jak přemýšlet nad testovými otázkami. Každý z nich má k předmětu, který se rozhodl vyučovat, blízký vztah a všechny je spojuje nadšení pro učení druhých. Lektoři jsou Ti kdykoliv k dispozici i mimo výuku, až do přijímacího řízení s nimi můžeš konzultovat jakýkoliv dotaz ohledně jejich předmětu přes email nebo facebookovou skupinu k tomu určenou.

Na závěr Tě čekají Modelové přijímačky s následným vysvětlením odpovědí, kde si ověříš, jak dobře jsi témata zvládl a na kterých je potřeba ještě zapracovat.

Data konání kurzu

14.2., 21.2., 28.2., 14.3., 21.3., 28.3., 11.4., 25.4., 9.5., 16.5.

Data konání kurzu jsou předběžná a je možné, že dojde k jejich úpravám.

Místo konání

Výuka letos proběhne online.

 • positive review  Jelikož mám možnost porovnat Bmedic kurzy s kurzy od jiných společností, tak můžu s jistotou říct, že kurzy od Bmedic jsou bezkonkurenční. Perfektní a přehledné materiály, skvělí lektoři, kteří umí výborně vysvětlit danou látku. Také oceňuji online kurzy, díky kterým jsme během pandemie o nic nepřišli. Kurzy od Bmedic můžu jedině doporučit, protože díky nim jsem se mohl zapsat na mou vysněnou školu 😊

  Ladislav Kouřím Avatar Ladislav Kouřím
  July 11, 2020
 • positive review  Doporučuji všem, kteří se hlásí na LF, ale rovněž těm, kteří se hlásí třeba i na FSPS - fyzioterapii, jako já:) Materiály, které kurz nabízí jsou ucelené a komplexní, množství videí na problematická témata, tisíce otázek k procvičení, velmi vstřícní a ochotní lektoři, na které se vždy můžete obrátit. Skvělá investice! Děkuji za Váš čas a energii!🙌👍🍀😊

  Michaela Požárová Avatar Michaela Požárová
  July 10, 2020
 • positive review  Kurzy od Bmedicu bych doporučil každému, kdo hledá ucelenou a profesionální přípravu na přijmačky na lékařské fakulty všude po republice. Lektoři jsou velmi schopní a především kdykoliv ochotní vypomoct při jakýchkoliv nejasnostech ohledně látky nebo i studia na LF obecně. Kromě perfektních kurzů taky oceňuji online materiály, o kterých se nebojím říct, že mi velmi výrazně usnadnily přípravu na přijmačky na mou vysněnou fakultu. Díky!

  Vilda Hrubý Avatar Vilda Hrubý
  June 26, 2020
 • positive review  Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !☺️

  Katarína Kohútová Avatar Katarína Kohútová
  June 22, 2020
 • positive review  Doporučuji!!! Skvělí lektoři a jejich přístup, snaží se Vám pomoci všemi směry a mají super materiály!

  Terezie Kánská Avatar Terezie Kánská
  June 18, 2020
 • positive review  Super lektoři, výborné materiály, Bmedic mohu jedině doporučit. 🙂

  Klára Svobodová Avatar Klára Svobodová
  June 17, 2020
 • positive review  Obdivuhodná idea pomôcť študentom majúcim sny, ktoré sa zdajú byť nad ich sily .! od ľudskosti lektorov cez ich enormný intelekt po materiály, (video)hodiny, priebežné testovania, modelové prijímačky a osobité rozhodnutie byť tu pre nás vždy, keď im pokladáme všemožné i nemožné otázky.!! A ich neustála snaha pripraviť nás na všetko, čo by mohlo prísť ( a príde ) skĺbená s rozpravou zaujímavostí z každej oblasti, ktoré slúžia k nášmu osobnému rozvoju, zakaždým s pozitívnym naladením, robia BMedic jedinečným BMedicom .! každý, kto sa sami seba pýtate či, máte moje najväčšie odporúčanie .!!

  Lea Galová Avatar Lea Galová
  June 17, 2020
 • positive review  Kurzy od B-medic mohu jedině doporučit. Mají skvěle zpracované materiály. A velice oceňuji přijímací zkoušky nanečisto. Lektoři odvádějí skvělou práci. Děkuji! ❤️

  Tereza Mezníková Avatar Tereza Mezníková
  June 17, 2020
 • positive review  Skvělý kurz, užasní lektoři, výborné materiály, zkrátka investice, která se vyplatí. Navštěvovala jsem celoroční kurz, byla jsem moc spokojená a rozhodně mi pomohl v přijetí na vysněnu lf Muni. Na lektorech je vidět, že je to opravdu baví a jsou kdykoli ochotní poradit. Materiály poslouží k příjimačkám i maturitě. Průběžné testy donutí se učit a vyzkoušet si přijimačky nanečisto určitě není k zahození.

  Markéta Šenková Avatar Markéta Šenková
  September 3, 2019
 • positive review  Super lektoři, na kterých je vidět, že je to baví a výborný materiály přímo pro Brno! ??

  Vojta Jelínek Avatar Vojta Jelínek
  June 18, 2019

Více referencí od našich studentů naleznete na Facebooku Bmedic

V případě, že epidemiologická situace omezí pořádání prezenčních kurzů, jsme připraveni na nezbytně dlouhou dobu přejít na distanční formu výuky pro všechny skupiny prezenčních kurzů.

Již minulý školní rok po uzavření škol jsme jako první v ČR zavedli online výuku s lektorem, která byla velmi kladně hodnocena ze strany studentů. Jak takové lekce vypadaly se můžete podívat zde: bmedic-online.cz/Kurz/zaznamy-lekci/

K dispozici máme také spoustu studijních materiálů k samostudiu, které jsme od minulého školního roku ještě vylepšili a vše samozřejmě bude možné konzultovat s našimi lektory.

Na případné zavření škol v době kurzu jsme tedy připraveni, ale zároveň doufáme, že se společně setkáme osobně na co největším počtu lekcí.
Nemusíte se rozhodně bát, že byste o některou z lekcí přišli – na přijímačky se s námi připravíte za každé situace!

Náš kurz je určen pro uchazeče o studium všeobecného nebo zubního lékařství na lékařských fakultách v ČR, kteří se chtějí připravit efektivně na přijímací zkoušky. Informace z kurzu budou využitelné také při přijímacích zkouškách na bakalářské obory lékařských fakult (fyzioterapie, nutriční terapeut atd.) a při přijímacích zkouškách na farmacii a veterinární lékařství. Jarní kurz je vhodný pro uchazeče, kteří se již s chemií, fyzikou a biologií setkali na střední škole nebo při samostudiu.

Velmi důležitý je pro nás individuální přístup, proto výukové skupiny nebudou mít více než 15 studentů. Budeme tak mít prostor pro otázky, vysvětlení složitých témat a počítání modelových příkladů. Naši lektoři jsou výhradně studenti medicíny a mají bohaté zkušenosti s učením, u přijímacích zkoušek se umístili velmi dobře a rádi vám předají své tipy pro úspěšné zvládnutí přijímaček.

24 lekcí chemie, 24 lekcí fyziky a 12 lekcí biologie – tedy celkem 60 lekcí, kde probereme ta nejdůležitější témata, která musí student zvládnout, aby uspěl u přijímacích zkoušek. Ve většině případů znalosti ze střední školy nestačí, proto Ti lektoři předají informace, které využiješ u přijímacích zkoušek a také při následném studiu na vysoké škole. Lektoři jsou vždy studenty medicíny a ví nejlépe, jaká témata a souvislosti je nutné nastudovat a naučí Tě informace efektivně využívat.

Ta nejsložitější témata, která dělají studentům největší problémy samozřejmě důkladně procvičíme. V učivu k přijímacím zkouškám jsou ale i témata, která nepotřebují vysvětlení a je efektivnější, když si je student projde doma při samostudiu. Materiály k tématům, která nestihneme probrat samozřejmě budeš mít od nás k dispozici.

Kurzy probíhají od února do května, vždy v neděli 10:00 – 15:00 (kurz proběhne celkem 10x). Za jeden den stihneme probrat 6 lekcí po 45 minutách, střídavě jsou to lekce z biologie, chemie a fyziky.

Kurzy se konají v centru Bratislavy v prostorách školy American Academy na adrese Račianska 1/b, Bratislava.

Samozřejmě! Naši lektoři výuku přizpůsobují tak, aby studenti chápali témata v souvislostech a neučili se pouze informace nazpaměť. Lektoři ví nejen jak se připravit na přijímací zkoušky, ale také jak úspěšně zvládnout náročné studium medicíny.

Ano. Přijímací zkoušky na bakalářské obory (všeobecná sestra, radiologický asistent, fyzioterapie,…) jsou velmi podobné těm na všeobecné a zubní lékařství, rozdíl je v tom, že na bakalářské obory stačí získat pro přijetí nižší počet bodů. Pokud máš pocit, že se potřebuješ doučit chemii, fyziku nebo biologii, náš kurz ti pomůže přípravu na VŠ zefektivnit.

Zajímá Tě ještě něco dalšího? Napiš nám!

1 day ago

Bmedic

Ještě před 100 lety byla cukrovka neléčitelnou nemocí s rychlým a fatálním průběhem. Objev, který Banting společně se studentem medicíny Bestem roku 1921 učinili, tak změnil život stovkám milionů lidí po celém světě. ⚗️

Již v roce 1889 byla prokázána souvislost mezi slinivkou břišní a diabetem, když se německým lékařům podařilo navodit cukrovku u psa po odstranění pankreatu. Trvalo však ještě více než 30 let, než se z pankreatu zvířat podařilo izolovat insulin v tak čisté formě, aby mohl být podán pacientům. 💉

Insulin se dnes již ze zvířat nezískává. Místo toho je tzv. humánní insulin produkován bakterií E. Coli nebo kvasinkou S. Cerevisiae, do kterých je vpraven lidský den. Ty v sobě tento hormon vyprodukují a následně je laboratorně izolován. 🧬

Podle dostupných údajů WHO trpí jedním ze dvou typů diabetu na 420 milionů osob a počet stále nerůstá. To jen zdůrazňuje fakt, jak důležitý tento sto let starý objev dodnes je.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

4 days ago

Bmedic

Tento speciální Newtonův zákon znáte? 🌝🙊

My občas až moc dobře 😁
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

1 week ago

Bmedic

Univerzální dárce a univerzální příjemce 🩸

Před každou krevní transfuzí je třeba provádět tzv. křížovou zkoušku - kontrolujeme tak, zda se krevní skupiny dárce příjemce shodují a nedojde tak k aglutinaci erytrocytů. Jak je tedy možné, že některým lidem můžeme podat libovolnou krevní skupinu?

Krevní skupinu AB má ve svých cévách univerzální příjemce. Je to osoba, které na svých krvinkách nese aglutinogeny A i B, ale v plazmě jí nekolují žádné aglutininy. Na krvinky dárce tedy zde nemá co útočit.

Nositel krevní skupiny 0 je naopak univerzálním dárcem. Na povrchu svých krvinek nenese žádné aglutinogeny a tak tyto krvinky žádný aglutinin v krvi příjemce neohrozí.

Pozornému studentovi však dojde, že na krvinky univerzálního příjemce AB mohou útočit aglutininy dárce a naopak aglutininy v krvi dárce s krevní skupinou 0 mohou atakovat krvinky příjemce. Protože však krevní konzerva neobsahuje aglutininů zas tak velké množství, nevzniká při takové transfuzi život ohrožující stav.

Přesto je však vždy lepší, když se krev dárce a příjemce shodují. Proto se na teorii univerzálního dárce a univerzálního příjemce spoléháme jen v krajních případech.
... Zobrazit víceSkrýt

Zobrazit na Facebooku

Chceš se hlásit na lékařskou fakultu? Otestuj své znalosti v našem testu! 

h

 • celkem 30 otázek – 10 biologie, 10 chemie, 10 fyzika
 • na každý předmět máš 15 minut
 • obsahově odpovídá přijímacímu testu na LF MU
 • včetně vysvětleného řešení