Intenzivní online kurz 2023

Vyber si

Chceš se dostat na medicínu?

Cílem tohoto kurzu je opravdu intenzivní procvičení a převážně zopakování stěžejních témat z biologie, chemie a fyziky, která jsou zásadní pro úspěšné složení přijímací zkoušky na kteroukoli lékařskou fakultu v Česku.

Kurz probíhá online od 29. 5. do 2. 6. 2023. Přístup do e-learningu je k dispozici se začátkem kurzu. K dispozici budeš mít studijní materiály, otázky k procvičování a záznamy lekcí z Online kurzu až do konce června.

Nabízíme také možnost Intenzivního kurzu se Samostudiem PLUS, kdy dostaneš přístup do e-learningu ihned po připsání platby na náš účet.  Můžeš tak začít studovat okamžitě.

40 lekcí
29.5. - 2.6. 2023
PREZENCNI KURZY
Interaktivní online výuka
Možnost se Samostudiem PLUS
Výuka odkudkoliv chceš
4 990 Kč

Náplň intenzivního kurzu

Biologie

Lekce biologie se zaměří na takovou tématiku, která bývá pro studenty nejsložitější. Jako první si tedy teoreticky probereme buněčné dělení, jehož pochopení je v rámci biologie zásadní. Budeme pokračovat neméně důležitou molekulární genetikou, a ještě před obědem stihneme procvičování počítání příkladů z genetiky. Budeme si vysvětlovat převážně netypické příklady a naučíme se poznávat rodokmeny. Po obědě se budeme plně věnovat modelovým otázkám, díky kterým si můžete vyzkoušet styl testu na přijímacím řízení. První polovina odpoledne bude patřit buňce a genetice, až postupně přejdeme k otázkám na člověka. Případně si vysvětlíme jevy, na které se v otázkách ptají. 

Chemie

V chemii bude každý blok vždy obsahovat základní teoretický úvod s důrazem na nejsložitější problematiku kapitoly a následné procvičování. Zaměříme se především na rovnováhu, která bývá pro studenty vždy náročná. Společně si projdeme přehled výpočtů, kdy si probereme použití jednotlivých vzorců a ukážeme si, jak správně pracovat se zadáním chemických příkladů. Budeme se dostatečně věnovat orientaci v základních metabolických substrátech, a následně si všechny znalosti propojíme do fungování metabolismu. Každou kapitolu si vždy procvičíme na vybraných modelových otázkách.

Fyzika

Během dvou dnů věnovaným fyzice probereme vše podstatné napříč celou problematikou. Každý jeden tématický blok se zaměří na kapitolu fyziky, která se vyskytuje na přijímačkách. Vždy si nejdříve projdeme nejdůležitější teoretické okruhy a následně budeme k danému tématu procvičovat příklady. Řešení si společně vysvětlíme. Naším cílem je zopakovat a procvičit vše, co je stěžejní na přijímačky umět.

Chemie 16 lekcí
Biologie 8 lekcí
Fyzika 16 lekcí

Lekce ve virtuální třídě

Lekce s lektorem probíhají podle předem daného rozvrhu – v daný čas se sejdeme ve virtuální třídě, která umožňuje velkou míru interakce lektora se studentem.

Zkušení lektoři studující medicínu

V Bmedic si lektory pečlivě vybíráme. Na výuce podílí motivovaní lektoři z řad nejlepších studentů a absolventů lékařských fakult po celé ČR.

Kompletní výukové materiály

Studijní materiály z chemie, fyziky a biologie zahrnují texty, obrázky a výuková videa – vše v rozsahu na přijímací zkoušky na lékařské fakulty v ČR.

Procvičování otázek

Otázky procvičujeme přímo na lekcích. V rámci online kurzu najdeš několik tisíc otázek s vysvětleným řešením od našich lektorů a můžeš si je procvičovat kdykoliv doma.

Konzultace příkladů s lektory

Pokud při studiu narazíš na nejasnosti, můžeš cokoliv zkonzultovat s lektory buď osobně na lekci nebo v rámci chatu na webu.

Přístup k online kurzům Bmedic

V rámci Intenzivního kurzu s Online Samostudiem PLUS získáš přístup do online kurzu ihned po připsání platby na účet. K dispozici tak budeš mít studijní materiály, otázky k procvičování a záznamy lekcí z Online kurzu.

Nahlédněte do intenzivního kurzu

Studijní materiály online

Veškeré znalosti, které potřebuješ k přijímacím zkouškám, nalezneš přehledně uspořádané na jednom místě. Jednotlivé kapitoly obsahují obrázky s popisem a krátká videa. Na závěr si můžeš spustit krátký test pro ověření nových znalostí.

Záznamy lekcí

U všech našich kurzů s lektorem také naleznete záznamy online lekcí jak z minulých let, tak postupně aktualizovanou knihovnu záznamů i z letošního roku. Na záznamy zdarma je možno se podívat zde.

Lekce s lektorem

Hlavní částí kurzu s lektorem jsou samozřejmě živé lekce ve virtuální třídě. Při výuce využíváme aplikaci Zoom a co nejčastěji i naši novou technologii Bmedic Lightboard, která maximálně přibližuje online výuku té prezenční.

Výuková videa na online kurzu

Snažíme se o to, aby naše studijní materiály byly co nejvíce různorodé. V rámci online kurzu naleznete mimo jiné také výuková videa natočená pomocí technologie Bmedic Lightboard.

Vyber si svůj intenzivní kurz

Intenzivní kurz obsahuje 40 lekcí.

Během jednoho výukového dne stihneme 8 lekcí a takových dní nás společně čeká 5.

V rámci Intenzivního kurzu získáš přístup do e-learningu se začátkem kurzu. E-learning budeš mít k dispozici do 30. 6. 2023.

V rámci Intenzivního kurzu se Samostudiem PLUS dostaneš přístup do e-learningu ihned po připsání platby na náš účet. E-learning budeš mít k dispozici do 30. 6. 2023.

 

Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
Registrace
Intenzivní kurz
9:00 - 16:00
5
Online
29.5. - 2.6.
4 990 Kč
Volná místa
Intenzivní kurz se Samostudiem PLUS
9:00 - 16:00
5
Online
29.5. - 2.6.
6 990 Kč
Volná místa
Registrace
Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
Intenzivní kurz
9:00 - 16:00
5
Online
29.5. - 2.6.
4 990 Kč
Volná místa
Intenzivní kurz se Samostudiem PLUS
9:00 - 16:00
5
Online
29.5. - 2.6.
6 990 Kč
Volná místa

Harmonogram kurzu

Po 29. 5. 2023 Fyzika

 • 9:00 – 10:30 Kinematika a dynamika HB + příklady
 • 10:30 – 12:00 Gravitace + mechanika kapalin a plynů + příklady
 • 13:00 – 14:30 Mechanické kmitání a vlnění + zvuk + příklady
 • 14:30 – 16:00 Termodynamika, struktura a vlastnosti jednotlivých skupenství + příklady

Út 30. 5. 2023 Chemie

 • 9:00 – 10:30 Elektronový obal, PSP, chemické vazby
 • 10:30 – 12:00 Chemická rovnováha, Le Chatelierův-Braunův princip, acidobazické a redoxní reakce
 • 13:00 – 14:30 Výpočty – látkové množství, látková vs hmotnostní koncentrace, hmotnostní zlomek a procenta, neutralizace (zejména zde aplikace trojčlenky), disociace elektrolytů, pH
 • 14:30 – 16:00 Uhlovodíky a jejich deriváty (zejména aminy a hydroxyderiváty), heterocykly, karbonyly

Stř 31. 5. 2023 Biologie

 • 9:00 – 10:30 Buněčné dělení, základy molekulární genetiky – replikace DNA, transkripce, translace
 • 10:30 – 12:00 Typické genetické příklady, rodokmeny
 • 13:00 – 14:30 Procvičování modelových otázek z buňky a genetiky
 • 14:30 – 16:00 Procvičování modelových otázek z člověka a dalších témat

Čt 1. 6. 2023 Fyzika

 • 9:00 – 10:30 Elektřina + výpočty
 • 10:30 – 12:00 Magnetismus + střídavý proud + výpočty
 • 13:00 – 14:30 Optika + výpočty
 • 14:30 – 16:00 Kvantová a jaderná fyzika + výpočty

Pá 2. 6. 2023 Chemie

 • 9:00 – 10:30 Karboxyly a jejich deriváty, aminokyseliny
 • 10:30 – 12:00 Proteiny, enzymy, sacharidy
 • 13:00 – 14:30 Lipidy, nukleové kyseliny, vitaminy
 • 14:30 – 16:00 Metabolismus

Hodnocení studentů

Barbora Novotná

Barbora Novotná

Skvělá investice, která se opravdu vyplatí. Díky kurzu Bmedic jsem měla k dispozici skvělé materiály pro přijímací zkoušky především na LF v Brně (ale vyhověly například i na přijímačkách v Olomouci) naprosto ideální. Všichni lektoři jsou opravdu milí, ochotní se vším pomoct a všechno vysvětlit. Nebojím se říct, že kurzu vděčím za přijetí na lékařskou fakultu a všem vřele doporučuji, vážně to stojí za to

Vilém Hrubý

Vilém Hrubý

Kurzy od Bmedicu bych doporučil každému, kdo hledá ucelenou a profesionální přípravu na přijmačky na lékařské fakulty všude po republice. Lektoři jsou velmi schopní a především kdykoliv ochotní vypomoct při jakýchkoliv nejasnostech ohledně látky nebo i studia na LF obecně. Kromě perfektních kurzů taky oceňuji online materiály, o kterých se nebojím říct, že mi velmi výrazně usnadnily přípravu na přijmačky na mou vysněnou fakultu. Díky!

Katarína Kohútová

Katarína Kohútová

Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !

Barbora Mladá

Barbora Mladá

Kurz mi velice pomohl při přípravě na přijímací zkoušky. Bez kurzu by byla příprava náročnější. Nevím, kde bych našla tak dobré materiály na učení. Díky průběžným testům jsem měla motivaci se připravovat v průběhu celého roku a měla jsem i zpětnou vazbu, abych věděla, jestli danou latku zvládám. Lektoři jsou příjemní a ochotní vzdy pomoci s řešením příkladů.

Ladislav Kouřím

Ladislav Kouřím

Jelikož mám možnost porovnat Bmedic kurzy s kurzy od jiných společností, tak můžu s jistotou říct, že kurzy od Bmedic jsou bezkonkurenční. Perfektní a přehledné materiály, skvělí lektoři, kteří umí výborně vysvětlit danou látku. Také oceňuji online kurzy, díky kterým jsme během pandemie o nic nepřišli. Kurzy od Bmedic můžu jedině doporučit, protože díky nim jsem se mohl zapsat na mou vysněnou školu.

Lektoři na tomto kurzu

Michaela

biologie
V rámci příprav na přijímačky Míša navštěvovala jarní kurzy Bmedic. Lekce jí pomohly takovým způsobem, že se rozhodla od následujícího roku přihlásit o místo lektorky. Biologie ji vždy fascinovala a bavila, proto byla její volba předmětu od začátku jasná. Míša je extravert, který se vždycky snaží svým studentům podat látku co nejpřirozenějším způsobem.

Daniel

fyzika
Dan, jakožto absolvent našeho kurzu říká, že k úspěšnému složení přijímacích zkoušek na medicínské obory přijde vhod odlišný náhled na souvislosti v rámci fyziky, chemie a biologie, než jaký je většinou poskytován na středních školách. Tomu také přizpůsobuje svoji výuku a snaží se o co největší profit studentů z jeho hodin.

Markéta

chemie
Chemie začala Markétu nejvíce bavit, když psala SOČku, což byl zároveň zlomový bod pro budoucí studium medicíny. Vyučování chemie pro ní bylo jasnou volbou a krásnou možností, jak po absolvování kurzů Bmedic předat cenné informace dalším motivovaným studentům.

  Kontaktní formulář

  V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat přímo na e-mailu info@bmedic.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.