Letní kurz 2022 (Brno)

Studuješ střední školu a uvažuješ o studiu medicíny?

Přijď za námi, mediky a zkušenými lektory v jedné osobě, na náš letní kurz! Během 6 dnů se dozvíš spoustu zajímavých informací (nejen) o lidském těle, především si ale prakticky vyzkoušíš mnoho různých experimentů, opravdových vyšetření nebo třeba technik první pomoci. A co víc – abys získal „náskok“ před ostatními, všechny tyto zajímavosti si vysvětlíme v širších souvislostech témat z biologie, fyziky a chemie – a věřte, že již se středoškolskými znalostmi je možné nahlédnout „pod pokličku“ medicíny více, než byste si možná mysleli!

Kurz jistě ocení jak studenti, kteří jsou nyní ve třeťáku na střední škole a chystají se do maturitního ročníku, tak ti, kteří tento rok maturují.

PREZ_KURZY_IKONA_BARVA
ideální pro maturanty 2023, stejně jako pro ty letošní
6 letních dní
denně od 9 do 16 hodin
PREZENCNI KURZY
skupiny do 16 studentů
centrum města
4 990 Kč

Náplň letního kurzu

Nemáš rád(a) prosté „nalévání“ informací z knížky nebo z nudného výkladu přednášejícího do hlavy? Neboj se, my také ne. Právě proto jsme vytvořili koncept letního kurzu Bmedic – během jednoho prázdninového týdne formou praktických ukázek, nejrůznějších experimentů a vyšetřovacích postupů poskytnout malé „okénko“ do zajímavého a pozoruhodného světa medicíny.

Co víc, získané informace a zkušenosti si potom vždy propojíme se znalostmi, které jsou součástí hodin biologie, chemie a fyziky na středních školách. Některá, obzvláště na pochopení náročná témata, si takto asociuješ s jejich praktickým využitím a budeš tak vědět, že ne všechno je třeba se učit jenom pro maturitu nebo přijímací zkoušky. Takto získané informace se navíc z hlavy určitě jen tak nezatoulají…

Lekce první pomoci
Praktické ukázky a znalosti
Time management a psychohygiena

Prezenční výuka v malých skupinách do 16 studentů

Nevyučujeme ve velkých přednáškových sálech. Rádi se věnujeme každému studentovi.

Zkušení lektoři studující medicínu

Všichni lektoři studují medicínu v Brně, Praze, Olomouci nebo Bratislavě. Jsme s Tebou na jedné lodi.

Ideální pro maturanty 2023

kteří uvažují o studiu všeobecného a zubního lékařství, nebo i jakéhokoli jiného zdravotnického oboru. Stejně tak u nás rádi uvítáme i letošní maturanty!

Praktické ukázky & znalosti

z medicíny i přírodovědných oborů a jednoduchá lékařská vyšetření, to vše tematicky propojené s vybranými tématy ze středoškolské biologie, chemie a fyziky.

Co si vyzkoušíme?

Například poslech srdce a plic, pěstování kultur na agaru, vyšetření neurologických reflexů, čtení RTG snímků nebo třeba testování krevních skupin.

Lekce první pomoci

Jak se zachovat, když na ulici přede mnou ztratí vědomí kolemjdoucí? Techniku kardiopulmonální resuscitace nebo ošetření zranění – i toto tě během kurzu naučíme!

Time management a tipy k učení

Poradíme, jak zvládnout maturitní ročník a start na medicíně, jak si usnadnit učení a jak efektivně plánovat volný čas.

Psychohygiena

Jak se z učení nezbláznit – povíme si základech psychohygieny, které se budou jistě hodit nejen během studia čtvrťáku a medicíny.

Nahlédněte do letního kurzu

Vyzkoušíš teoretické znalosti v praxi

V rámci našich šesti letních dní si vyzkoušíme měření krevního tlaku, poslech srdce a plic, vyšetříme si zrakovou ostrost nebo neurologické reflexy, naučíme tě základy chirurgického šití a třeba v rámci mikrobiologie si na agaru vypěstujeme vlastní kolonii mikrobů. A pokud tě zajímá, jakou krevní skupinu máš, i to zde zjistíme – a tak jako si v návaznosti na tento experiment vysvětlíme základní principy genetiky a jejích zákonů, i v jiných tématech budeme vždy hledat souvislosti se znalostmi ze střední školy. Ty se tak z monotónních odstavců textu v učebnici stanou lépe zapamatovatelnými a zajímavými informacemi.

Soft skills tě ve škole nenaučí. My ano.

Zaměřovat se však nebudeme jen na znalosti – „hard skills“. Přiměřený čas věnujeme i tomu, čemu se na běžných školách příliš pozornosti nedostává – „soft skills“. Popovídáme si o duševním zdraví, o time managementu, plánování a správném motivování se k učení. Povíme si také o možnostech, jak se učit a jak efektivně opakovat.

Poradíme ti s výběrem medicínského oboru

V neposlední řadě ti také velmi rádi pomůžeme a poradíme s výběrem vhodného oboru, na který si podat přihlášku, kterou nebo které fakulty zvolit, jak se vyznat v podmínkách přijímacího řízení, kam se dostat bez zkoušek nebo co vybrat jako „záchranný obor“. Některý z večerů se můžeš těšit i na neformální posezení studentů s lektory, na němž se rádi o těchto věcech pobavíme. Všichni lektoři jsou studenti lékařských fakult v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě, o kterých ti také rádi poví víc.

Vyber si termín a místo konání letního kurzu

V průběhu dne je velká obědová pauza, trvající 60 minut. V rozvrhu sice další přestávky nejsou přímo vypsány, ale lektor vždy po cca 45-60 minutách zařazuje krátkou, 5-10minutovou, přestávku na osvěžení.

Zde se můžete podívat na podrobný rozvrh kurzu: PDF

Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
Registrace
Turnus Brno
9:00 - 16:00
6
Husova 167/7, Brno
1.8. – 6.8. 2022
4 990 Kč
Kapacita naplněna
Objednat
Registrace
Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
Objednat
Turnus Brno
9:00 - 16:00
6
Husova 167/7, Brno
1.8. – 6.8. 2022
4 990 Kč
Kapacita naplněna

Kdy a kde probíhá výuka?

Brno

1. až 6. 8. 2022

  • Pondělí - sobota, 9:00 - 16:00
Husova 167/7, Brno
Co nás těší

Hodnocení studentů

Barbora Mladá

Barbora Mladá

Kurz mi velice pomohl při přípravě na přijímací zkoušky. Bez kurzu by byla příprava náročnější. Nevím, kde bych našla tak dobré materiály na učení. Díky průběžným testům jsem měla motivaci se připravovat v průběhu celého roku a měla jsem i zpětnou vazbu, abych věděla, jestli danou latku zvládám. Lektoři jsou příjemní a ochotní vzdy pomoci s řešením příkladů.

Barbora Novotná

Barbora Novotná

Skvělá investice, která se opravdu vyplatí. Díky kurzu Bmedic jsem měla k dispozici skvělé materiály pro přijímací zkoušky především na LF v Brně (ale vyhověly například i na přijímačkách v Olomouci) naprosto ideální. Všichni lektoři jsou opravdu milí, ochotní se vším pomoct a všechno vysvětlit. Nebojím se říct, že kurzu vděčím za přijetí na lékařskou fakultu a všem vřele doporučuji, vážně to stojí za to

Evie Mabett

Evie Mabett

Velice spokojená! Kurz plní svůj účel přípravou víceméně na jakoukoli fakultu. Lektoři jsou příjemní a dobře vysvětlují, seznámíte se s novými lidmi, kteří se stanou novými kamarády a naučíte se mnohem víc, než kurz nabízí. (např. pracovat s časem)

Katarína Kohútová

Katarína Kohútová

Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !

Lektoři na tomto kurzu

Markéta

chemie
Chemie začala Markétu nejvíce bavit, když psala SOČku, což byl zároveň zlomový bod pro budoucí studium medicíny. Vyučování chemie pro ní bylo jasnou volbou a krásnou možností, jak po absolvování kurzů Bmedic předat cenné informace dalším motivovaným studentům.

Zdeněk

biologie
Zdeňka bavila biologie už od základní školy a na gymnáziu díky svým skvělým učitelům přírodních věd pochopil, že to je to pravé ořechové. Biologie mu tak přirostla k srdci, že se už od prváku (s menším i větším úspěchem) účastnil biologických olympiád.

Filip

fyzika
Přestože pro mnohé stojí fyzika trochu stranou, Filip si myslí, že její dobrá znalost a troška logického myšlení může při přijímačkách i při následném studiu medicíny velmi pomoct. Právě na to usnadnit učení fyziky hledáním souvislostí a kontextu jednotlivých faktů a témat tak, aby se vše nemuselo učit jen nazpaměť, se při výuce snaží zaměřit.

Anežka

biologie
Biologii, jakožto vědu o všem živém, měla ráda odjakživa. Tato záliba byla hlavním důvodem, proč se rozhodla studovat přírodovědné lyceum. Medicínu si vybrala pro studium plné zajímavých informací, jehož součástí je také práce s lidmi.

Často kladené otázky

Je tento kurz pro mě?

Náš kurz je vhodný pro studenty maturující v roce 2023 a stejně tak pro maturanty letošní. Na své si zde přijdou jak zájemci o studium všeobecného a zubního lékařství na kterékoli lékařské fakultě v Česku a na Slovensku, tak studenti, kteří přemýšlí o nějakém jiném oboru se zdravotnickým zaměřením.

Letní kurz je ideální nejen pro studenty, kteří jsou již rozhodnuti podat si přihlášku na některý z výše uvedených oborů, ale i pro ty, kteří o své budoucí profesi teprve přemýšlí. Pokud si myslíš, že by Tě některý ze zdravotnických oborů mohl bavit, ale nejsi si jistý/á, který a jestli vůbec, na našem kurzu o tom určitě zjistíš víc a možná tak rozsekneš vtíravou otázku, který obor by mohl být tím ideálním.

Pokud by sis rád/a přečetl/a o Letním kurzu něco víc, koukni na článek z loňského ročníku od lektora Filipa: www.bmedic.cz/letni-kurz-bmedic-aneb-medikem-na-zkousku/.

Je možné domluvit si ubytování?

Rádi pomůžeme domluvit ubytování za rozumnou cenu na některé z vysokoškolských kolejí, klidně třeba přímo s dalšími studenty z kurzu. Stačí nám o tom dát vědět v dotazníku, který budeme studentům před kurzem rozesílat.

Jak to bude s obědy?

Na oběd bude po poledni hodinová přestávka, takže kromě nějakého dobrého jídla stihneš jistě i trošku vydechnout. Obědy v rámci kurzu zajišťovat sice nebudeme, ale poskytneme seznam tipů na dobré a cenově dostupné restaurace a jiné možnosti občerstvení v blízkosti místa konání kurzu.

Jak často budou přestávky?

Nebojte se, také jsme studenti a také máme přestávky rádi. Po poledni bude hodinová pauza na oběd. Kromě toho zhruba po tři čtvrtě hodině až hodině výuky zařazujeme krátké, 5-10 minutové přestávky, na osvěžení.

Jak bude vypadat běžný den na kurzu?

Začínat budeme v 9 hodin, dopoledne Tě budou čekat cca 2 lekce po 90 minutách. Následovat bude pauza na oběd, po které se opět vrátíme k výuce. Odpoledne budeme mít opět 2 lekce, končit budeme kolem 16. hodiny. V průběhu výuky budou po 45-60 minutách pravidelně zařazovány pěti- až desetiminutové přestávky – rozhodně se nemusíš bát, že bychom Tě mořili 90 minut v kuse.

Takto bude vypadat denní program:

1. lekce    9.00-10.30
2. lekce    10.30-12.00
OBĚD      12.00-13.00
3. lekce    13.00-14.30
4. lekce    14.30-16.00

Jeden z večerů (pravděpodobně pátek nebo sobota) bude součástí kurzu i neformální posezení studentů s lektory, na němž si rádi povykládáme (nejen) o studiu medicíny, přijímačkách a vlastních zkušenostech s nimi 🙂

Podrobný rozvrh zašleme v dostatečném předstihu před kurzem.

Pokud by sis rád/a přečetl/a o Letním kurzu něco víc, koukni na článek z loňského ročníku od lektora Filipa: www.bmedic.cz/letni-kurz-bmedic-aneb-medikem-na-zkousku/.

Co všechno budeme na kurzu probírat?

Zabývat se budeme praktickými ukázkami, experimenty a jednoduchými vyšetřeními a ošetřeními, která se provádí v lékařství, a o kterých uslyšíte během studia medicíny. Tematicky tyto aktivity propojíme se středoškolským učivem, tak aby se informace a nově nabyté znalosti studentům propojily a lépe pamatovaly, třeba při přípravě na „zkoušku dospělosti“ a přijímačky (nejen) na LF.

Na kurzu se zaměříme nejen na „hard skills“, které využijete především ve škole, ale i na „soft skills“, tedy schopnosti, které Ti usnadní vstup do maturitního ročníku i přechod ze středoškoláka na vysokoškoláka.

Pokud by sis rád/a přečetl/a o Letním kurzu něco víc, koukni na článek z loňského ročníku od lektora Filipa: www.bmedic.cz/letni-kurz-bmedic-aneb-medikem-na-zkousku/.

Stihneme na kurzu probrat všechno učivo potřebné k přijímacím zkouškám?

Oproti jiným kurzům podobného zaměření jsme se rozhodli pojmout náš letní kurz docela jinak – máme totiž za to, že k úspěšnému zopakování celého středoškolského učiva biologie, chemie a fyziky bychom museli dosáhnout rychlosti světla. Nic takového neplánujeme, jelikož si myslíme, že z takového kurzu si toho studenti nakonec moc neodnesou. Raději se zde zaměříme více na praktické dovednosti z medicíny, u kterých se vždycky na některé středoškolské téma zaměříme a vysvětlíme ho pořádně. Díky tomu, že se teorie asociuje s praxí, se poznatky lépe ukotví. Z kurzu tak sice nebudete odcházet s hlavou obtěžkanou celým sylabem střední školy, ale odnesete si kromě zážitků a zkušeností hlavně znalosti v několika důležitých tématech biologie, chemie a fyziky, ve kterých si nyní budete mnohem jistější.

Pokud bys však rád(a) využil(a) kompletní přípravu na přijímací zkoušky, tu Ti rádi poskytneme na některém z našich celoročních, jarních nebo online kurzů. 🙂 Tyto kurzy vyučujeme v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě, online kurz potom klidně přímo v pohodlí Tvého domova.

Myslím, že mám v učivu biologie, chemie a fyziky mezery. Nebude mě to limitovat při kurzu?

Rozhodně ne. Kurz je zaměřen na praktické ukázky ve spojení s teorií, kterou vždy dostatečně vysvětlíme a pokud budete mít jakýkoli dotaz, stačí, když se přihlásíte a naši lektoři Vám jistě rádi věc vysvětlí i podrobněji.

Při kurzu tak alespoň zjistíte, jak na tom v porovnání s ostatními jste, v čem je potřeba „zabrat“, a v čem jste si naopak jistí.

Chceš si užít prázdniny a studium nechat až na školní rok?

I to je možnost. A i v tom ti můžeme pomoct. Naše přípravné kurzy na medicínu probíhají v průběhu celého roku. Je jen na tobě, zda ti vyhovuje kratší intenzivnější kurz, nebo dlouhodobá příprava v průběhu celého roku. Pro ty, co se rádi potkají fyzicky máme širokou nabídku prezenčních kurzů, vlastním tempem odkudkoliv na světě zase můžeš absolvovat některý z našich online kurzů.

    Kontaktní formulář

    V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat přímo na e-mailu info@bmedic.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.