lektor fyziky Tomáš

Tomáš Skutil
fyzika

MUDr. Tomáš Skutil

interní medicína - FN Brno

Tomáš pochází z Brna a vystudoval všeobecné lékařství na LF MU v Brně.

Učením na našich kurzech navazuje na dlouhou tradici učitelství ve své rodině. Vždy tak trochu uvažoval o studiu historie a o tom, že by nebylo vůbec špatné ji vyučovat. Nakonec se však rozhodl pro studium medicíny, jelikož je přesvědčen, že lékařská profese je ještě více vzrušující.

Fyzika vždy patřila mezi Tomášovy nejoblíbenější předměty. V druhém ročníku byl na svém gymnáziu vybrán do sedmiměsíčního online kurzu, který spočíval v dálkovém studiu fyziky na americké Johns Hopkins University. Je přesvědčen, že pochopením některých základních fyzikálních principů si člověk velice usnadní studium v ostatních přírodovědných disciplínách včetně medicíny.

V současné době pracuje na oddělení interní medicíny ve Fakultní nemocnici v Brně.

Z volnočasových aktivit nejvíce Tomáše naplňuje sport, momentálně se věnuje především fitness. Občas si rád zajde i zatančit, a když je sníh, snaží se ho co nejvíc využít k lyžování.

Kurzy lektora

Další lektoři

Vojta

fyzika
O fyziku se začal zajímat na gymnáziu, kde jej do tohoto předmětu nadchl jeho profesor. Od prváku na střední se tedy začal účastnit fyzikálních olympiád. Při přípravě na přijímačky na medicínu v Bmedic se mu výuka zalíbila a dále při studiu na “zubech” dostal doporučení učit v Bmedic. Nabídka se mu zamlouvala a bylo jasné, že fyzika bude jeho cesta.

Pavlína

biologie
Pavlína měla vždy v oblibě učení, pedagogice se věnuje už od svých patnácti let a dlouho byla kariéra učitelky jejím plánem. Pak ale převládla láska k biologii a rozhodla se pro studium medicíny s tím, že "učit může vždycky". Nyní své pedagogické sklony využívá v kurzech Bmedic, ale také na fakultě, kde učí histologii. Studium na lékařské fakultě ji baví, tak chce i Vám dopomoci k úspěšným přijímacím zkouškám.

Tereza

chemie
Přírodní vědy Terezu fascinovaly již od útlého věku. Má ráda jak chemii s biologií, tak fyziku, nebo třeba matematiku. Líbí se jí provázanost těchto oborů. Tento dojem byl umocněn psaním předvědecké práce, ve které se věnovala výzkumu v genetice.

Ester

fyzika
Vzhledem k dlouhodobé zálibě ve fyzice se rozhodla své znalosti předávat dalším studentům. Ví, že fyzika nebývá oblíbeným předmětem uchazečů, avšak znalost tohoto předmětu považuje za důležitý, pokud chce člověk opravdu pochopit princip fungování lidského těla.

Lea

chemie
Sen stát se lékařkou Leu pronásledoval už od malička, takže volba vysoké školy byla jasná. Na lidském těle ji fascinuje jeho propojenost a složitost. V budoucnu by se chtěla věnovat chirurgii, jejíž krásu vidí ve spojení znalostí a dovedností.

Kateřina

biologie
Pro Káťu bylo studium medicíny již od malička jasná volba. Během druhého ročníku střední školy, který strávila studiem v USA, měla díky nemocničním exkurzím možnost nahlédnout přímo na různá lékařská oddělení, čímž se její vášeň pro medicínu ještě znásobila.
Všichni lektoři