lektor fyziky Tomáš

Tomáš Skutil
fyzika

MUDr. Tomáš Skutil

interní medicína - FN Brno

Tomáš pochází z Brna a vystudoval všeobecné lékařství na LF MU v Brně.

Učením na našich kurzech navazuje na dlouhou tradici učitelství ve své rodině. Vždy tak trochu uvažoval o studiu historie a o tom, že by nebylo vůbec špatné ji vyučovat. Nakonec se však rozhodl pro studium medicíny, jelikož je přesvědčen, že lékařská profese je ještě více vzrušující.

Fyzika vždy patřila mezi Tomášovy nejoblíbenější předměty. V druhém ročníku byl na svém gymnáziu vybrán do sedmiměsíčního online kurzu, který spočíval v dálkovém studiu fyziky na americké Johns Hopkins University. Je přesvědčen, že pochopením některých základních fyzikálních principů si člověk velice usnadní studium v ostatních přírodovědných disciplínách včetně medicíny.

V současné době pracuje na oddělení interní medicíny ve Fakultní nemocnici v Brně.

Z volnočasových aktivit nejvíce Tomáše naplňuje sport, momentálně se věnuje především fitness. Občas si rád zajde i zatančit, a když je sníh, snaží se ho co nejvíc využít k lyžování.

Kurzy lektora

Další lektoři

Zuzana

chemie
Zuzka odmalička měla blízko k medicíně, vždy ji fascinovalo jak funguje lidské tělo a věděla, že to je něco, čím se chce v budoucnu zabývat. Na gymnáziu kromě lásky k chemii byla také součástí debatního týmu. Kromě medicíny chtěla vždy i učit, protože ráda předává znalosti ať už svým kamarádům nebo mladším sourozencům.

Zdeněk

biologie
Biologie Zdeňka baví už od základní školy a postupem času mu tak přirostla k srdci, že se od prváku na střední účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Vít

chemie
Vítek se věnuje výuce chemie, která je jeho oblíbeným předmětem od střední školy, dvakrát se probojoval do národního kola SOČ. A protože ho studium medicíny bavilo, rád by pomohl i ostatním se na ni přes přijímací zkoušky dostat.

Vincent

chemie
Pozice lektora v Bmedic dává Vincentovi možnost vyjít ze své komfortní zóny a učit se dovednostem, které se mu v jeho budoucí praxi budou hodit. Vždyť každý dobrý lékař je tak trochu i učitelem a mentorem svých pacientů.

Viktor

chemie
Studium chemie je podle Viktora pro budoucí lékaře důležité také po přijímacích zkouškách, protože pochopení něčeho tak neuvěřitelně komplexního jako je lidské tělo se neobejde bez znalosti molekul, které tělo tvoří a určují jeho fungování.

Veronika

biologie
Verča studovala osmileté gymnázium a biologie byla vždy její nejoblíbenější předmět. Často, a hlavně ráda pomáhala svým spolužákům a kamarádům se zvládáním biologie, chemie a někdy i dalších předmětů. Se stejnou radostí teď pomáhá maturantům se zvládnutím přijímaček na lékařské fakulty.
Všichni lektoři