Přijímací zkoušky

Přijímačky jsou za rohem – nepolevujte!

Maturity běží v plném proudu, řada z vás je možná již má úspěšně za sebou. Před vámi ale stojí další důležitý milník – přijímací zkoušky na vysokou školu. Obávaná výzva, na niž se připravujete nejspíš již nějakou chvíli. Dnes jsme pro vás připravili pár tipů, jak nepolevit v přípravách a úspěšně přijímačky překonat.

Učte se podle sebe

Potřebujete ke studiu naprosté ticho? Nebo vám vyhovuje lehký hudební podkres? Nebo se nejvíce motivovaní cítíte s přáteli? Potřebujete si učivo opakovat nahlas? Je pro vás lepší při opakování spíše čmárat? Je pouze na vás, jak si nastavíte své studijní prostředí, vyzkoušejte různé metody a zůstaňte u toho, co nejvíc vyhovuje vám.

Dávejte si cíle a odměny

Projít za den několik kapitol není nic snadného, nastavte si proto realistické cíle ve svém učebním plánu. Rozdělte si kapitoly na menší části a nezapomeňte se náležitě odměnit – kouskem čokolády, dalším dílem seriálu. Sami víte, co vám nejlépe pomůže rychle regenerovat.

Nezapomeňte na pohyb

Učení na přijímačky je z podstaty věci sedavá činnost. Vašemu tělu i vaší mysli však prospěje, když nezapomenete na dostatek pohybu. Běh, jízda na kole, posilování, sport – jste-li zvyklí se hýbat během celého roku, nepomůže vám fyzickou aktivitu obětovat pro více prosezených hodin nad učebnicemi. I krátká procházka může zásadně pomoct se soustředěním, zkuste se projít byť jen na deset minut, hlava se vám pročistí a budete připraveni se opět pustit do práce.

Spěte

Dostatek kvalitního spánku je základním kamenem pro úspěšné studium. Bylo prokázáno, že nedostatečný spánek zhoršuje soustředění, schopnost pamatování a má celkově neblahý vliv na vaše zdraví. Po poctivě prospané noci naopak váš mozek bude připraven na příjem nových informací a vy budete spokojeni se svým studijním výkonem.

Potřebujete-li celkové opakování učiva na poslední chvíli, máme pro vás nabídku intenzivního kurzu těsně před přijímačkami. V online třídě projdete s lektory ta nejpodstatnější témata a typické příklady.
Více zde: https://bmedic.cz/kurzy/intenzivni-online-kurz-2023/

  Bezplatný modelový test na LF

  Urobte si test z biológie, chémie a fyziky, aby ste vedeli, s čím sa pravdepodobne stretnete na prijímacích skúškach. Získate tiež správne odpovede na všetky otázky.

  Další zajímavosti

  Přijímačky jsou za rohem – nepolevujte!

  Maturity běží v plném proudu, řada z vás je možná již má úspěšně za sebou. Před vámi ale stojí další důležitý milník – přijímací zkoušky na vysokou školu. Obávaná výzva, na niž se připravujete nejspíš již nějakou chvíli. Dnes jsme pro vás připravili pár tipů, jak nepolevit v přípravách a úspěšně přijímačky překonat. Učte se podle sebe Potřebujete […]

  Jesseniova lekárska fakulta v Martine

  Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského (JLF UK) v Martine je najmladšia zo slovenských lekárskych fakúlt. Nachádza sa v meste Martin na strednom Slovensku, ktoré má zhruba 50 tisíc obyvateľov a jedinú vysokú školu – práve JLF. Fakulta je na Slovensku známa pre svoju kvalitu a pre svoje prijímačky, ktoré sú na Slovensku pravdepodobne najťažšími, hoci práve tie tento […]

  Více článků