
lektor fyziky Vít Gerych 2. ročník LF UP
Vítek aktuálne študuje zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci. Prijatý bol na všetky moravské fakulty.
Už od nástupu na gymnázium mal jasno, že chce študovať medicínu, a preto sa zameriaval predovšetkým na prírodné vedy. Najviac si obľúbil fyziku, pretože opisuje princípy sveta okolo nás. Verí, že ak človek fyziku skutočne pochopí, nemusí sa ju zložito memorovať – a práve na tak stavia aj svoju výuku.
V Bmedic kurzoch oceňuje predovšetkým ucelený a systematický systém materiálov, ktorý študentov pripraví presne na požiadavky jednotlivých fakúlt. Vo svojich hodinách sa snaží o prirodzený a ľudský prístup – na nič sa nehrá, zdieľa so študentmi svoje vlastné skúsenosti z prípravy a vytvára prostredie, kde sa nebojí pýtať.
Za svoju silnú stránku považuje hovorený prejav a schopnosť zaujať študentov. Výuku často odľahčuje humorom. Študenti na jeho vyučovaní oceňujú práve tento prístup, zrozumiteľné vysvetľovanie a otvorenosť.
Vo svojom voľnom čase chodí rád do posilňovne. Keďže je z južnej Moravy, zároveň hrá v cimbalovej muzike a zaujíma sa o folklór. Okrem toho rád diskutuje s ostatnými o finančnej gramotnosti a svete investícií.