Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

Letní přípravný kurz na lékařské fakulty 2024

Chystáš se na přijímačky na medicínu?

Čeká tě maturita a začínáš se připravovat na přijímací zkoušky? Na tomto prázdninovém kurzu získáš znalosti, které se ti budou hodit po celý školní rok. Během pěti letních dní se ti budou věnovat naši zkušení lektoři a provedou tě stavebními kameny fyziky, biologie a chemie. Podělí se s tebou také o tipy, jak se který předmět co nejlépe učit a na co se zaměřit u přijímaček. Poskytneme ti základ, se kterým bude mnohem snazší pochopit nejen látku maturitního ročníku, ale také problematiku řešenou na kurzech Bmedic. Na závěr tě čeká test, kde si vyzkoušíš, co umíš nového.

Získej náskok a více bodů u přijímaček.

 

 

 

 

PREZ_KURZY_IKONA_BARVA
Ideální pro maturanty 2025
5 letních dní pondělí - pátek
Denně od 9:00 do 14:15 hodin
PREZENCNI KURZY
Interaktivní výuka
Centrum Brna, Prahy nebo online
4 890 Kč

Pro koho je letní přípravný kurz na medicínu?

Tento kurz je pro studenty maturitních ročníků 2024/25, kteří s přípravou na maturitu a přijímačky neotálejí a chtějí získat náskok v učivu už o prázdninách. Letní přípravný kurz zároveň poskytne hladký start pro ty studenty, které na podzim čeká celoroční kurz Bmedic.

 

 

 

Náplň letního přípravného kurzu na lékařské fakulty

Fyzika

Výuku fyziky zahájíme vysvětlením matematických operací, které jsou nezbytné pro správné řešení složitějších příkladů. Pak se probereme fyzikálními veličinami a jednotkami, po kterých si důkladně vysvětlíme a procvičíme mechaniku – pohyb těles. Pochopení mechaniky pohybu těles je důležité pro skoro celou klasickou fyziku. Bude se ti hodit jak pro pohyb molekul u molekulové fyziky, pro šíření zvuku, nebo také pro elektřinu a magnetismus. Nezapomeneme ani na gravitaci, která s pohybem i energií těles blízce souvisí.

Dále se zaměříme na mechaniku kapalin a plynů, která má na přijímačkách větší prostor, než studenti obvykle čekají.  Od našich zkušených lektorů dostaneš tipy, jak se fyziku k přijímačkám co nejefektivněji naučit. Na závěr tě bude čekat test, kde si ověříš své znalosti.

Biologie

V biologii se společně podíváme na buňku – vysvětlíme si, jak se mezi sebou liší eukaryotní a prokaryotní buňka a také si řekneme, proč je důležité tyto rozdíly znát. U buňky se zdržíme a podrobně se podíváme na jednotlivé buněčné organely a jejich funkce. Nevynecháme ani rozmnožování buňkybuněčný cyklus a mitózu, tyto děje si společně detailně rozkreslíme tak, abyste vše správně pochopili.

Čekají nás i základy genetiky – vysvětlíme si rozdíly mezi DNA a RNA a dozvíš se, k čemu tyto molekuly v buňce slouží. V rámci mendelovské genetiky si ukážeme, jak sestavit kombinační čtverec a vyřešit jednoduché genetické příklady.

Také si povíme, o čem jsou přijímačky z biologie na lékařské fakulty, a na co se v maturitním ročníku zaměřit. Na závěr tě také čeká krátký test pro ověření tvých znalostí.

Chemie

V rámci chemie začneme stechiometrickým vyčíslením chemických rovnic, protože základem správně vypočítaného příkladu je vždy dobře vyčíslená rovnice. Následně budeme pokračovat problematikou pojmenovávání chemických sloučenin a naučíme se pojmenovávat i ty složitější.
Budeme se věnovat chemickým výpočtům, které tvoří více než čtvrtinu přijímacího testu. Vyzkoušíme si různé vzorce pro chemické výpočty v praxi, podíváme se na průřez příklady různých typů, se kterými se můžeš setkat, a vysvětlíme si základní principy, na co si dát při chemických výpočtech pozor. Naši lektoři ti také poskytnou tipy a triky, jak se vyznat i v obtížnějších příkladech.

Zaměříme se také na periodickou tabulkou prvků. Určitě víš, že u přijímacích zkoušek nemůžeš periodickou tabulku prvků mít u sebe, a proto se podíváme na způsoby, jak se připravit na příklady, kde se s touto problematikou můžeš setkat.
Důležitá je i termodynamika, hlavně chemická rovnováha. Jeden z nejčastěji se opakujících příkladů, který se každoročně objevuje v přijímacích zkouškách, je zaměřený na pochopení Le Chatelierova a Braunova principu. Probereme i organickou chemii a biochemii – různé efekty a fenomény, se kterými se můžeš setkat u přijímacích zkoušek. Na závěr tě samozřejmě bude čekat cvičný test.

 

Chemie 12 lekcí
Biologie 6 lekcí
Fyzika 12 lekcí

Výuka s důrazem na tzv. safe-learning enviroment

Na našich kurzech dáváme maximální důraz na co nejlepší studijní prostředí  aby se všichni cítili příjemně, nebáli se na nic zeptat a díky tomu se studentům s námi i lépe a efektivněji studovalo.

 

 

 

 

Zkušení lektoři studující medicínu

Všichni lektoři studují medicínu na některé z českých lékařských fakult a prošli si náročným vícekolovým přijímacím řízením i zaškolením.
Díky tomu si tak naše kurzy rok co rok udržují nejvyšší kvalitu.

 

 

 

 

Přístup do moderního online kurzu

Jako účastník získáváš přístup do e-learningové platformy, kde je vše, co se na kurzu probíralo prezentace, záznamy online lekcí i studijní texty  v rozsahu, který se bude o prázdninách vyučovat. Přístup ti také zůstane až do 30.6.2024 ke všemu se tedy budeš moci vrátit.

 

 

 

 

Náskok před ostatními

Vhodné pro studenty, kteří by se rádi začali připravovat na přijímačky už o prázdninách a získali náskok před ostatními.

 

 

 

 

Závěrečný test

Na konci každého předmětu si zkusíš sám pro sebe napsat cvičný test, který ti pomůže zhodnotit, jak se ti na kurzu dařilo a zjistíš, na čem by bylo ještě vhodné zapracovat.

 

 

 

Procvičování otázek

Všichni studenti získají přístup ke stovkám otázek z témat probíraných na tomto kurzu, které si budou moci procvičovat až do června 2024.

 

 

 

Na co se můžeš na letním přípravném kurzy na lékařské fakulty těšit?

Interaktivní výuka

U nás nebudeš jen poslouchat. V průběhu lekcí tě čekají příklady na řešení, otázky k zamyšlení i prostor na všechny dotazy, které by tě mohly napadnout.

 

 

 

 

Videa na online kurzu

V rámci e-learningu získáš přístup ke všem studijním materiálům, které mohou být pro probírané učivo relevantní. Vždy se snažíme o moderní přístup a tak se v rámci e-learningové platformy budeš moci podívat i na video vysvětlení problematickýh okruhů – jako třeba zde jak upravovat rovnice o více neznámých u kinematiky.

 

 

 

Moderní výuková platforma

Naše e-learningová platforma ti umožní studovat a připravovat se na přijímací zkoušky ve svém vlastním tempu a prostřednictvím počítače, mobilu nebo tabletu. Na vše nejasné se budeš moci znovu podívat a najdeš tak zde interaktivní materiály, videa na problematická téma i otázky k procvičení vytvořené našimi lektory .

 

 

 

Online výuka

Hlavní součástí online kurzu s lektorem jsou lekce ve virtuální třídě.
V Bmedic pracujeme s platformou ZOOM a většina našich lekcí probíhá i z našeho Lightboard studia v Brně nebo v Praze, které umožňuje ještě větší míru interaktivity lektora se studenty.

 

 

 

Vyber si termín konání

Při objednávce dojde k přesměrování na web, kde proběhne i její dokončení.

Každý den stihneme probrat 6 lekcí po 45 minutách. V čase 12:00 až 12:45 je vždy pauza na oběd.

Způsob úhrady

Možnost odložit si platbu o měsíc nebo zaplatit pomocí tří měsíčních splátek. Bez navýšení ceny. Více ve FAQ.

Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
Registrace
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Husova 7, Brno
19.8. - 23.8. 2024
4 990 Kč
Volná místa
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Křemencova 178, Praha
19.8. - 23.8. 2024
4 990 Kč
Volná místa
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Online
26.8. - 30.8. 2024
4 890 Kč
Volná místa
Registrace
Den
Čas
Dní
Místo konání
Termín
Cena
Volná místa
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Husova 7, Brno
19.8. - 23.8. 2024
4 990 Kč
Volná místa
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Křemencova 178, Praha
19.8. - 23.8. 2024
4 990 Kč
Volná místa
PO-PÁ
9:00 - 14:15
5
Online
26.8. - 30.8. 2024
4 890 Kč
Volná místa

Kdy a kde probíhá výuka?

Pondělí až pátek

Brno

  • 19.8. - 23.8. 2023
  • 9:00 až 14:15
Husova 7, 602 00 Brno
Pondělí až pátek

Praha

  • 19.8. - 23.8. 2023
  • 9:00 až 14:15
Křemencova 178, 110 00 Praha
Pondělí až pátek

Online

  • 26.8. - 30.8. 2023
  • 9:00 až 14:15
Celá Česká republika i Slovensko
Co nás těší

Hodnocení studentů

Barbora Novotná

Barbora Novotná

Skvělá investice, která se opravdu vyplatí. Díky kurzu Bmedic jsem měla k dispozici skvělé materiály pro přijímací zkoušky především na LF v Brně (ale vyhověly například i na přijímačkách v Olomouci) naprosto ideální. Všichni lektoři jsou opravdu milí, ochotní se vším pomoct a všechno vysvětlit. Nebojím se říct, že kurzu vděčím za přijetí na lékařskou fakultu a všem vřele doporučuji, vážně to stojí za to

Evie Mabett

Evie Mabett

Velice spokojená! Kurz plní svůj účel přípravou víceméně na jakoukoli fakultu. Lektoři jsou příjemní a dobře vysvětlují, seznámíte se s novými lidmi, kteří se stanou novými kamarády a naučíte se mnohem víc, než kurz nabízí. (např. pracovat s časem)

Katarína Kohútová

Katarína Kohútová

Bmedic len a len odporúčam. Výborní lektori, ktorí odpovedali na akékoľvek otázky. Super vysvetlené učivo. A čo ma veľmi príjemne prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že sme sa nemohli zúčastňovať lekcií zvládli situáciu na 1*. Za mňa výborný prístup, výborné všetko. Len tak ďalej !

Ladislav Kouřím

Ladislav Kouřím

Jelikož mám možnost porovnat Bmedic kurzy s kurzy od jiných společností, tak můžu s jistotou říct, že kurzy od Bmedic jsou bezkonkurenční. Perfektní a přehledné materiály, skvělí lektoři, kteří umí výborně vysvětlit danou látku. Také oceňuji online kurzy, díky kterým jsme během pandemie o nic nepřišli. Kurzy od Bmedic můžu jedině doporučit, protože díky nim jsem se mohl zapsat na mou vysněnou školu.

Miriam Šuranová

Miriam Šuranová

Ja by som sa chcela veľmi pekne poďakovať, prijímačky som robila druhy krát. Pred rokom som mala 53b (bio 14, chem 16, fyz 23). Tento rok som mala 103b!!! (bio 33, chem 39, fyz 31). Minuly rok som mala kurzy, ktoré boli nanič, už som to s kurzami tento rok ani nechcela skúšať, pretože mi to prišlo zbytočne. Som rada, že má pár ľudí, kt majú s vami skúsenosť, prehovorilo nech to skúsim. Chcela by som Vám venovat jedno obrovské ďakujem! Splnili ste mi sen♥️♥️

Lektoři na tomto kurzu

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Zuzana

biologie
Jsem studentkou 3. ročníku Veteriny. Už od malička mě bavilo si hrát s mikroskopem a zkoumat všemožná zvířátka a rostlinky v lese a snila jsem o tom, že se jednou stanu opravdovým vědcem a budu přednášet na nějaké univerzitě.

Oliver

chemie
Oliver je student prvního ročníku na 1. LF Univerzity Karlovy v Praze. Studovat medicínu a být doktorem byl Oliverův sen už od základní školy. Postupem času si oblíbil přírodní vědy a během studia na gymnáziu si potvrdil, že medicína je ten správný směr. Příprava na přijímačky podle něj nebyla jednoduchá a i když několikrát cítil, že to nezvládá, přesto zvedl hlavu vzhůru a šel si za svým snem.

David

fyzika
Pro Davida dlouho nebyla fyzika předmětem číslo jedna, na gymnáziu se totiž zajímal zejména o chemii. Během svého studia však narazil na bod, kdy k pochopení chemie byla třeba větší znalost fyziky. Rád by tak pomohl ostatním, aby se taktéž nebáli být zvídaví a neměli fyziku jako svého strašáka.

Zuzana

biologie
Jsem studentkou 3. ročníku Veteriny. Už od malička mě bavilo si hrát s mikroskopem a zkoumat všemožná zvířátka a rostlinky v lese a snila jsem o tom, že se jednou stanu opravdovým vědcem a budu přednášet na nějaké univerzitě.

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Michaela

chemie
Chemie ji odjakživa bavila, což se projevilo zvláště na střední škole, kdy její pravidelnou činností bylo vysvětlování nepochopeného učiva svým spolužákům před hodinami. Na kurzech Bmedic se její záliba ještě více prohloubila a zatoužila po tom, aby i ona mohla předat dalším studentům to, co se dostalo jí - skvělý vzdělávací přístup.

Dárius

fyzika
Přestože po většinu jeho středoškolského studia byly jeho oblíbenými předměty biologie a chemie, kvalitní učitelé fyziky mu změnili pohled natolik, že se v maturitním ročníku neuměl rozhodnout mezi fyzikou a medicínou. Účastnil se mnoha olympiád, ve kterých posbíral mnohé úspěchy. Ačkoli ho osud zavál na medicínu, na fyziku nezanevřel, a rozhodl se učit ji právě v Bmedicu.

Tereza

biologie
Terku zajímala biologie už na střední škole, vždy ji fascinovalo fungování lidského organismu a při přípravě na přijímací zkoušky to byl pro ni přirozeně nejjednodušší předmět ke studiu. Po prvním ročníku na medicíně si řekla, že by ráda předávala svoje znalosti a nadšení pro biologii budoucím medikům.

Oliver

chemie
Oliver je student prvního ročníku na 1. LF Univerzity Karlovy v Praze. Studovat medicínu a být doktorem byl Oliverův sen už od základní školy. Postupem času si oblíbil přírodní vědy a během studia na gymnáziu si potvrdil, že medicína je ten správný směr. Příprava na přijímačky podle něj nebyla jednoduchá a i když několikrát cítil, že to nezvládá, přesto zvedl hlavu vzhůru a šel si za svým snem.

Často kladené otázky

Je tento kurz pro mě?

Náš kurz je vhodný pro studenty maturující v roce 2025. Na své si zde přijdou jak zájemci o studium všeobecného a zubního lékařství na kterékoli lékařské fakultě v Česku a na Slovensku, tak studenti, kteří přemýšlí o nějakém jiném oboru se zdravotnickým zaměřením.

Letní přípravný kurz na lékařské fakulty je vhodný pro studenty, kteří chtějí mít náskok před ostatními a naučit se základy biologie, chemie a fyziky k přijímačkám na lékařské fakulty.

Pokud máš pocit, že základy biologie, chemie a fyziky nejsou tvojí silnou stránkou, tak je tento kurz přesně pro tebe.

Určitě je kurz vhodný také pro všechny, kteří měli omezenou výuku biologie, chemie nebo fyziky například z důvodu výběru střední školy.

Je možné domluvit si ubytování?

Nejsi z Brna nebo Prahy a rád/a bys byl/a ubytován/a v průběhu prezenčního kurzu? V takovém případě rádi doporučíme vhodné ubytování na vysokoškolských kolejích.

Výhodou je, že ceny jsou zde o hodně příznivější nežli například v hotelech či penzionech – a co víc – alespoň na pár dní si takto vyzkoušíš, jaké to je být „vysokoškolákem“!

Ceny na VŠ kolejích v Brně a v Praze se pohybují mezi cca 300 a 500 Kč za osobu a noc (dvoulůžkové a třílůžkové pokoje – cena při plné obsazenosti pokoje).

 

Jak to bude s obědy?

Na oběd bude po poledni 45 minutová přestávka, takže kromě nějakého dobrého jídla stihneš jistě i trošku vydechnout. Lektoři ti rádi doporučí místa, kam zajít na oběd.

 

Jak často budou přestávky?

Neboj se, víme, že přestávky jsou důležité pro vstřebání nově získaných znalostí. Po poledni bude 45 minutová pauza na oběd. Kromě toho zhruba po tři čtvrtě hodině až hodině výuky zařazujeme krátké, 5-10 minutové přestávky  na osvěžení.

 

 

 

 

Jak bude vypadat běžný den na kurzu?

Začínat budeme v 9 hodin, dopoledne tě budou čekat cca 4 lekce po 45 minutách. Následovat bude pauza na oběd, po které se opět vrátíme k výuce. Odpoledne budeme mít opět 2 lekce, končit budeme kolem 14:15. V průběhu výuky budou po 45-60 minutách pravidelně zařazovány pěti- až desetiminutové přestávky.

Takto bude vypadat denní program:

1. lekce    9.00-10.30
2. lekce    10.30-12.00
OBĚD      12.00-12.45
3. lekce    12.45-14.15

Podrobný rozvrh budeme rozesílat v dostatečném předstihu před kurzem.

 

Jaké jsou možnosti platby za tento kurz?

Kurzy je možné uhradit několika způsoby: bankovním převodem, kartou nebo i kartou pomocí Google pay nebo Apple pay.
Dále je možné využít odloženou platbu o měsíc nebo platbu na tři měsíční splátky, vždy po měsíci. Tyto možnosti jsou bez jakéhokoli navýšení částky, stačí jen uhradit platby včas. V případě zájmu o tuto možnost zvolte v košíku „platba kartou“.

Tyto možnosti pro platbu je bohužel možné využít pouze pro studenty s trvalou nebo korespondeční adresou v České republice dle podmínek daných provozovatelů těchto služeb (Skip Pay apod.). Rádi bychom tyto možnosti nabídli i studentům ze Slovenska, ale bohužel to zatím není možné.

 

Co všechno budeme na kurzu probírat?

Na kurzu probereme esenciální znalosti z biologie, chemie a fyziky nutné k bezproblémovému studiu v celoročních nebo jarních kurzech. Jedná se tedy především o prohloubení a procvičení základů, které když budeš bezproblémově ovládat, tak pro tebe bude další studium v průběhu maturitního ročníku jednodušší.
Na tomto kurzu se například bude pomaleji a více procvičvoat matematika – goniometrické funkce,  trojčlenka, úprava rovnice o více neznámých.

 

Myslím, že mám v učivu biologie, chemie a fyziky mezery. Nebude mě to limitovat při kurzu?

Pokud ti přijde, že ve svých znalostech máš velké mezery, tak je tento kurz přesně pro tebe. Jeho hlavním cílem vytvořit pevné základy, abys poté při studiu v dalších Bmedic kurzech nebo při přípravě na maturitu neměl žádné problémy.

 

 

 

 

Jaký je rozdíl mezi Letním příměstským táborem a Letním přípravným kurzem?

Na Letním příměstském táboře si budeš moct vyzkoušet různé praktické dovednosti z medicíny spojené s dávkou teorie. Nejde o žádné biflování, ale právě naopak – škola hrou. Tábor je tak pro ty, co se na medicínu již chystají, ale také pro studenty, kteří si svým vysněným oborem nejsou tak jistí a nahlédnutí do praxe je třeba právě to, co potřebují.

Kdežto náš Letní přípravný kurz je zamýšlen jako úvod do studia fyziky, chemie a biologie. Naučíš se základy každého předmětu, budeš počítat a procvičovat si nově nabyté vědomosti. Tento kurz je vhodný jako prerekvizita k celoročním kurzům Bmedic, k maturitě i k přijímačkám.

 

Chceš si spíše o prázdninách odpočinout a studium nechat až na školní rok?

I to je možnost. A i v tom ti můžeme pomoct. Naše přípravné kurzy na medicínu probíhají v průběhu celého roku. Je jen na tobě, zda ti vyhovuje kratší intenzivnější kurz, nebo dlouhodobá příprava v průběhu celého roku. Pro ty, co se rádi potkají osobně máme širokou nabídku prezenčních kurzů, vlastním tempem odkudkoliv na světě zase můžeš absolvovat některý z našich online kurzů.

 

 

 

 

    Kontaktní formulář

    V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat přímo na e-mailu info@bmedic.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.