Ze studenta střední školy medikem

Čtvrťák na střední pro budoucího medika – to je necelý rok plný příprav a zdánlivě nekončícího učení a procvičování, zakončený kromě maturity i přijímacími zkouškami na vysněnou vysokou školu nás všech bláznů, kteří na ni kdovíproč chceme – lékařskou fakultu. Pamatuji si, že mi to slovo průběžně nahánělo hrůzu, upamatovávalo mě v různé více či méně reálné noční můry, také jsem na něj ale pomýšlel jako na školu, po jejímž absolvování budu dělat práci, která (teď se omlouvám za známé klišé) mě baví a dává mi smysl.

(Pokračování textu…)

Test z přijímacích zkoušek na LF MU Brno – 2018

Do přijímacích zkoušek zbývá posledních pár dní a Ty přemýšlíš, jak zbývající čas nejlépe využít?

Vyzkoušej si test z loňských přijímaček (2018) na lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. U testu sice nejsou uvedeny správné odpovědi, ale naši lektoři vypracovali bakalářský i magisterský test a správné odpovědi najdeš v článku!

(Pokračování textu…)

Dny otevřených dveří na českých LF 2019

DSC_9456_malyUž máš odeslanou přihlášku na lékařskou fakultu?

Pokud ANO, tak právě teď je vhodný čas zjistit, jak to na fakultě chodí a jak budou v letošním školním roce vypadat přijímací zkoušky.

Pokud NE. tak právě teď je vhodný čas vybrat si město a fakultu, kde se Ti bude nejlépe studovat!

(Pokračování textu…)

Změny v přijímacím řízení LF MU Brno – 2018/19

DSC_9253_mensiV bodování přijímacího řízení na lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně došlo ke změnám, které zvýhodňují aktivní středoškolské studenty. Máte certifikát z anglického jazyka? Jste úspěšnými řešiteli olympiád? Napsali jste odbornou práci SOČ? Čtěte dále, ať víte, na kolik bodů navíc máte nárok 🙂 (Pokračování textu…)

Dny otevřených dveří na českých LF 2018

DSC_1854_malyJako každý rok, i letos můžeš využít leden pro cestování po Česku a podívat se na jednotlivé lékařské fakulty. Každá je něčím speciální, a proto je nejlepší si fakultu prohlédnout na vlastní oči a popovídat si se studenty, kteří zde studují. Při návštěvě fakulty se vyplatí zjistit veškeré informace o přijímacím řízení a případně také zakoupit modelové otázky, které se budou hodit pro přípravu. Tak hurá na cestu a nezapomeň si podat přihlášku na svou vysněnou fakultu!

(Pokračování textu…)

Dny otevřených dveří na českých LF 2017

dsc_1861Leden je tradičně měsícem plným dní otevřených dveří na všech lékařských fakultách v ČR. Váháš, která lékařská fakulta bude nejlepší pro Tvé budoucí studium? Běž se podívat a udělej si svůj názor na jednotlivé fakulty! Pokud máš dotazy týkající se přijímacích zkoušek nebo studia, je to ideální příležitost zjistit podrobnosti přímo u zdroje. 

(Pokračování textu…)

Příklad fyzika #1

Kterou veličinu nemůžeme považovat za bezrozměrnou (jejíž jednotkou je pouze číslo)?
a) relativní prodloužení
b) index lomu světla
c) účinnost
d) tepelná kapacita
e) žádná odpověď není správná

logo-fyzika (Pokračování textu…)

Příklad biologie #1

Označte NESPRÁVNÝ výrok:
a) mozeček se společně s využitím informací z vestibulárního aparátu podílí na řízení rovnováhy
b) v prodloužené míše se nacházejí centra důležitých životních funkcí (například dýchání)
c) centrum zraku (tzv. Heschlovy závity) se nachází ve spánkovém laloku
d) bloudivý nerv (X.hlavový nerv) se podílí na inervaci srdce
e) žádná odpověď není správná

logo-bio

(Pokračování textu…)