Přijímací zkoušky

Last minute tipy k přijímačkám

Pomalu, ale jistě se blíží termíny prvních přijímacích zkoušek na lékařské fakulty. Nachystali jsme si pro vás pár tipů, jak se s nimi poprat, neboť štěstí přeje připraveným!

 1. Zaměřte se na slabá místa – Den má pouze 24 hodin a jen těžko byste teď stihli důkladně zopakovat celé učivo. To ani není potřeba, zkuste se zaměřit na ty oblasti, kde máte mezery, aby vás u přijímaček nezaskočily i jednoduché otázky.
 2. Nesrovnávejte se – Ostatní spolužáci se už možná chvástají, jak zvládnou odrecitovat Krebsův cyklus i pozpátku. Nenechte se tím vyvést z míry. Každý má jiné tempo a potřebuje na stejné věci různé množství času. Navíc velké řeči nemusí svědčit nic o tom, jak si kdo nakonec povede na přijímačkách. Neohlížejte se na ostatní a vydejte ze sebe to nejlepší!
 3. Zkontrolujte, zda máte všechno – Pečlivě si nastudujte pozvánku na přijímací zkoušky a a sežeňte si vše, co budete potřebovat.. Mám si vzít vlastní propisku? Nejsou zrovna na této fakultě kalkulačky zakázané? Musím mít platný PCR test nebo stačí antigenní?
 4. Dobře se vyspěte – Lehko se to říká, hůře činí. Obzvlášť, když večer před zkouškami procházíte materiály s myšlenkou „Nezapomněl jsem na něco?“. Zkuste si místo toho udělat předvečer přijímaček pohodový, osm hodin spánku dokáže udělat mnohem víc než učení se do noci kvůli pár posledním znalostem.
 5. Vezměte si s sebou podporu – Na většině fakult je mezi testy z jednotlivých předmětů pauza. Rodič nebo dobrý kamarád, který s vámi během přestávky prohodí pár slov, určitě může pomoct od zbytečného stresu.
 6. Dodržujte instrukce – K tomu snad nemusíme nic dodávat. Byla by škoda zažít neúspěch jen kvůli formalitě, jako je třeba špatně vyplněná hlavička v odpovědním archu.
 7. Tipujte – Jestliže se na dané fakultě za špatné odpovědi neodečítají body (což vám jistě ujasní zadávající během instrukcí před testem), nenechejte žádnou otázku prázdnou. Všechny tipy nejspíš správné nebudou, ale šance, že se trefíte, není zanedbatelná. A každý bod se počítá!
 8. Spoléhejte jen na svůj rozum – Nemá smysl dívat se do testu kolegovi, co sedí vedle vás. Jednak nejspíš máte trochu jiný test a také není vůbec jisté, že je o něco moudřejší než vy. Jste tu sami za sebe a máte na to to zvládnout!

Všem přejeme pevné nervy a hodně štěstí u přijímaček!

  Modelový test na LF zdarma

  Vyzkoušej si test z biologie, chemie a fyziky, ať víš, co tě může na přijímačkách potkat. K testu získáš také správné odpovědi ke všem otázkám.

  Další zajímavosti

  Sestra, záchranář, porodní asistentka – co všechno lze také studovat na LF?

  Určitě vám nemusíme říkat, že lékaři nejsou jediní pracovníci ve zdravotnictví. Ať už na operačním sále, či v ambulanci, spolupracují lékaři s celým zástupem nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří poskytují pacientům specializovanou péči. Pro některé z těchto profesí stačí střední stupeň vzdělání nebo jen akreditovaný kurz, nicméně většinu těchto povolání lze vykonávat pouze po studiu na […]

  Prvák na zubnom lekárstve alebo aj trochu optimizmu po dobojovanej bitke

  Keď si vybavím matné spomienky na prvák na medicíne, sama úprimne neviem či mám roniť slzy alebo sa len nostalgicky pousmiať. Za ten rok, ktorý sa zdal ako večnosť a zároveň ušiel ako voda, som stihla vystriedať kvantum osobností, vyroniť nemalé množstvo sĺz a od zúfalstva a nervov v sebe objaviť absolútne iného človeka. Dospelo […]

  Více článků