Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

lektorka biologie Zuzana

biologie

Zuzana Vlasatá

4. ročník VFU Brno

Jsem studentkou 4. ročníku Veteriny. Už od malička mě bavilo si hrát s mikroskopem a zkoumat všemožná zvířátka a rostlinky v lese a snila jsem o tom, že se jednou stanu opravdovým vědcem a budu přednášet na nějaké univerzitě.

Původně jsem plánovala, že budu astrobiologem a objevím mimozemšťany na Marsu, ale asi ve 12 jsem svoje zaměření přehodnotila a zamilovala si veterinární medicínu. Tento obor totiž spojuje všechny přírodní vědy, které mě baví a zároveň se učím, jak zvířátkům poskytnout tu nejlepší možnou péči.

V současné době si plním svůj sen a pomáhám s výzkumem v univerzitní imunologické laboratoři. Biologie je pro mě už od základní školy nejoblíbenějším předmětem, a tak jsem ráda, že ji mohu učit a předat svoje nadšení i ostatním studentům.

Ve volném čase hraju počítačové hry, čtu sci-fi a fantasy knihy nebo trávím čas se svými přáteli v brněnské hospůdce. Jinak také moc ráda vařím a starám se o svoji domácí faunu a flóru.

Kurzy lektora

  • Brno, Praha nebo online

Letní přípravný kurz na lékařské fakulty 2024

Zjistit více
  • Veterinární lékařství

Online přípravný kurz s lektorem (Veterina)

Zjistit více
  • Farmacie

Online přípravný kurz s lektorem (Farmacie)

Zjistit více
  • Brno a Olomouc

Online kurz pro pro bakaláře – biologie + fyzika

Zjistit více
  • Všeobecné a zubní lék.
  • Fyzioterapie
  • Embryologie

Online kurz na lékařské fakulty s lektorem (Praha)

Zjistit více

Další lektoři

Stanislav

fyzika
Standu fyzika zajímala už od dětství. Bavilo ho si propojovat každodenní situace s fyzikálními jevy a zákony. Touto hravou formou by rád fyziku přiblížil i těm, kteří ji nemají úplně v lásce. Propojováním si souvislosti klade důraz na to, aby se fyzice hlavně rozumělo, a nebyla jen o memorování vzorců a zákonů nazpaměť.

Vojta

fyzika
Vojtu vždy fascinoval svět kolem nás a každého by rád přesvědčil, že rovnice jsou jediný způsob, jak některá jeho tajemství poznat. Přestože jeho vlastní zájem o medicínu nakonec předčila fyzika, chtěl by ostatním pomoci dosáhnout svých cílů prostřednictvím toho, čemu rozumí nejlépe. V současné době se sice věnuje studiu matematické fyziky se zaměřením na kvantovou optiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, avšak v minulosti byl třeba členem Mládeže ČČK, k lékařství tedy nikdy neměl daleko.

Terézia

biologie
Terku biologie zajímala vždy. Už jako úplně malá se učila pojmenovávat květiny a stromy, které rostly okolo. Svůj první mikroskop dostala už jako jedenáctiletá a vždy byla tak trochu šprt. Původně chtěla být veterinářkou, ale v posledním ročníku na gymnáziu se to změnilo, přihlásila se na medicínu a svého rozhodnutí absolutně nelituje.

Adrián

chemie
Adrián studoval rok fyzioterapii v Brně, ale nakonec se rozhodl pro změnu oboru a nyní studuje zubní lékařství. Během dvojnásobného absolvování Bmedic kurzu zjistil, že přípravu na přijímačky není dobré podceňovat a rozhodl se pomáhat s přípravou budoucím medikům.

Sára

chemie
Chemie začala Sáru fascinovat v prváku na gymnáziu a to díky obecné chemii. Od té doby ji vnímá jako vědu plnou souvislostí a to je to hlavní, co by chtěla svým studentům na lekcích předat. Věří totiž, právě pochopení souvislostí je pro studium chemie klíčové.

Elena

fyzika
Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
Všichni lektoři