lektorka biologie Zuzana

biologie

Zuzana Vlasatá

3. ročník VFU Brno

Jsem studentkou 3. ročníku Veteriny. Už od malička mě bavilo si hrát s mikroskopem a zkoumat všemožná zvířátka a rostlinky v lese a snila jsem o tom, že se jednou stanu opravdovým vědcem a budu přednášet na nějaké univerzitě.

Původně jsem plánovala, že budu astrobiologem a objevím mimozemšťany na Marsu, ale asi ve 12 jsem svoje zaměření přehodnotila a zamilovala si veterinární medicínu. Tento obor totiž spojuje všechny přírodní vědy, které mě baví a zároveň se učím, jak zvířátkům poskytnout tu nejlepší možnou péči.

V současné době si plním svůj sen a pomáhám s výzkumem v univerzitní imunologické laboratoři. Biologie je pro mě už od základní školy nejoblíbenějším předmětem, a tak jsem ráda, že ji mohu učit a předat svoje nadšení i ostatním studentům.

Ve volném čase hraju počítačové hry, čtu sci-fi a fantasy knihy nebo trávím čas se svými přáteli v brněnské hospůdce. Jinak také moc ráda vařím a starám se o svoji domácí faunu a flóru.

Kurzy lektora

Další lektoři

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Pavlína

fyzika
Fyzika Páju bavila v podstatě už od začátku gymnázia. Byl to jeden z nejoblíbenějších předmětů, ve kterém aktivně řešila nejrůznější korespondenční semináře, olympiády a týmové soutěže.

Ludmila

biologie
Na medicínu chtěla Lída již od útlého věku, a tak se zajímala o přírodní vědy. Vždycky ji bavila biologie a chemie, ale i matematika a dějepis. Na osmiletém gymnáziu pak ráda pomáhala ostatním spolužákům se všemi těmito předměty.

Erik

chemie
Erik študuje 1.ročník všeobecného lékarství v Plzni. Chémiu si Erik zamiloval už na strednej škole, no tam jej mal málo a tak hľadal nové zdroje kde sa ju naučiť, po nejakej dobe si ju obľúbil a chce jej kúzlo šíriť ďalej.

Ben

chemie
Chemie je jeho oblíbeným předmětem již od mala a na střední škole se toto nadšení díky některým učitelům ještě prohloubilo. Studium medicíny ale nebyl jeho celoživotní sen a rozhodl se k němu až v posledních dvou ročnících gymnázia. Toto rozhodnutí ovlivnilo především psaní práce SOČ o psychoaktivních látkách, díky které měl možnost nahlédnout blíže do medicínského prostředí.
Všichni lektoři