lektor fyziky David

fyzika

David Kalenda

Student 3. lékařské fakulty v Praze, 3. ročník

Pro Davida dlouho nebyla fyzika předmětem číslo jedna, na gymnáziu se totiž zajímal zejména o chemii. Během svého studia však narazil na bod, kdy k pochopení chemie byla třeba větší znalost fyziky. Nekvalitní pedagogové na gymnáziu ho neodradili a fyzice plně propadl díky svým blízkým kamarádům, přednáškám pro veřejnost a nespočtu učebnic, které mu prošly pod rukama.

Rád by tak pomohl ostatním, aby se taktéž nebáli být zvídaví a neměli fyziku jako svého strašáka. Tak se ji rozhodl vyučovat.

Mezi jeho největší koníčky patří jednoznačně hra na příčnou flétnu, které se věnuje na konzervatoři Jaroslava Ježka. Mimo to je jeho vášní studium cizích jazyků, a to zejména japonštiny, kterou se několik let zaobírá. Určitě by však nebylo překvapivé narazit na Davida v jednom z pražských podniků nebo ve stanu v horách.

Kurzy lektora

  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Ostrava
  • Bratislava

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Praha)

Zjistit více

Další lektoři

Tatiana

fyzika
Poslední dva roky byl Tánin život opravdu bláznivý: při studiu medicíny si dodělávala bakaláře z fyziky. Ačkoliv dnes vidí svoji budoucnost výhradně v medicíně, ráda by se o své nabyté znalosti podělila s ostatními.

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Vítek

chemie
Vítka chemie provází od základní školy, kdy poprvé vyplnil chemickou olympiádu až dodnes. Za dva krátké roky na základní škole stihl získat 5. místo v celostátním kole soutěže Mladý chemik.

Pavlína

fyzika
Fyzika Páju bavila v podstatě už od začátku gymnázia. Byl to jeden z nejoblíbenějších předmětů, ve kterém aktivně řešila nejrůznější korespondenční semináře, olympiády a týmové soutěže.
Všichni lektoři