lektorka chemie Lea

chemie

Lea Wittlingerová

2. ročník 2. LF UK

Lea pochází ze Slovenska, ale momentálně byste ji mohli potkat v Praze, kde studuje na 2. lékařské fakultě UK.

Už na gymnáziu se jedním z jejích oblíbených předmětů stala chemie, a to i díky výborné paní učitelce. Zde si uvědomila, jak velkou roli hraje v zájmu o předmět učitel. Ve škole absolvovala výuku chemie rozšířenou o seminář a práci v laboratoři.

Sen stát se lékařkou Leu pronásledoval už od malička, takže volba vysoké školy byla jasná. Na lidském těle ji fascinuje jeho propojenost a složitost. V budoucnu by se chtěla věnovat chirurgii, jejíž krásu vidí ve spojení znalostí a dovedností.

Má ráda výzvy, a tou je pro ni i učení v Bmedicu. Naplňuje to její touhu předávat znalosti dál, a zároveň to považuje za skvělou příležitost získat nové zkušenosti. Ačkoli spleť vzorců a reakcí může vypadat děsivě, věří, že to tak vůbec není, pokud chápeme základní principy. Na kurzu se proto snaží vysvětlovat vše co nejjednodušeji a nejsrozumitelněji.

Sama se považuje se extroverta a ve volném čase ráda tráví čas mezi kamarády. Nepohrdne však ani dobrou knihou či filmem.

Kurzy lektora

  • Praha
  • Brno
  • Olomouc

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Praha)

Zjistit více

Další lektoři

Vojta

fyzika
O fyziku se začal zajímat na gymnáziu, kde jej do tohoto předmětu nadchl jeho profesor. Od prváku na střední se tedy začal účastnit fyzikálních olympiád. Při přípravě na přijímačky na medicínu v Bmedic se mu výuka zalíbila a dále při studiu na “zubech” dostal doporučení učit v Bmedic. Nabídka se mu zamlouvala a bylo jasné, že fyzika bude jeho cesta.

Pavlína

biologie
Pavlína měla vždy v oblibě učení, pedagogice se věnuje už od svých patnácti let a dlouho byla kariéra učitelky jejím plánem. Pak ale převládla láska k biologii a rozhodla se pro studium medicíny s tím, že "učit může vždycky". Nyní své pedagogické sklony využívá v kurzech Bmedic, ale také na fakultě, kde učí histologii. Studium na lékařské fakultě ji baví, tak chce i Vám dopomoci k úspěšným přijímacím zkouškám.

Tereza

chemie
Přírodní vědy Terezu fascinovaly již od útlého věku. Má ráda jak chemii s biologií, tak fyziku, nebo třeba matematiku. Líbí se jí provázanost těchto oborů. Tento dojem byl umocněn psaním předvědecké práce, ve které se věnovala výzkumu v genetice.

Ester

fyzika
Vzhledem k dlouhodobé zálibě ve fyzice se rozhodla své znalosti předávat dalším studentům. Ví, že fyzika nebývá oblíbeným předmětem uchazečů, avšak znalost tohoto předmětu považuje za důležitý, pokud chce člověk opravdu pochopit princip fungování lidského těla.

Kateřina

biologie
Pro Káťu bylo studium medicíny již od malička jasná volba. Během druhého ročníku střední školy, který strávila studiem v USA, měla díky nemocničním exkurzím možnost nahlédnout přímo na různá lékařská oddělení, čímž se její vášeň pro medicínu ještě znásobila.

Filip

chemie
Filda už od střední školy pomáhal svým spolužákům s pochopením složitějšího učiva přírodních věd. Je mu nad slunce jasné, že ne každý s chemií navázal takový srdečný vztah jako on. Snaží se proto učivo vždy vysvětlit všemi možnými způsoby tak, aby alespoň základní princip pochopil opravdu každý.
Všichni lektoři