lektorka chemie Lea

chemie

Lea Wittlingerová

3. ročník 2. LF UK

Lea pochází ze Slovenska, ale momentálně byste ji mohli potkat v Praze, kde studuje na 2. lékařské fakultě UK.

Už na gymnáziu se jedním z jejích oblíbených předmětů stala chemie, a to i díky výborné paní učitelce. Zde si uvědomila, jak velkou roli hraje v zájmu o předmět učitel. Ve škole absolvovala výuku chemie rozšířenou o seminář a práci v laboratoři.

Sen stát se lékařkou Leu pronásledoval už od malička, takže volba vysoké školy byla jasná. Na lidském těle ji fascinuje jeho propojenost a složitost. V budoucnu by se chtěla věnovat chirurgii, jejíž krásu vidí ve spojení znalostí a dovedností.

Má ráda výzvy, a tou je pro ni i učení v Bmedicu. Naplňuje to její touhu předávat znalosti dál, a zároveň to považuje za skvělou příležitost získat nové zkušenosti. Ačkoli spleť vzorců a reakcí může vypadat děsivě, věří, že to tak vůbec není, pokud chápeme základní principy. Na kurzu se proto snaží vysvětlovat vše co nejjednodušeji a nejsrozumitelněji.

Sama se považuje se extroverta a ve volném čase ráda tráví čas mezi kamarády. Nepohrdne však ani dobrou knihou či filmem.

Kurzy lektora

  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Ostrava
  • Bratislava

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Praha)

Zjistit více

Další lektoři

Tatiana

fyzika
Poslední dva roky byl Tánin život opravdu bláznivý: při studiu medicíny si dodělávala bakaláře z fyziky. Ačkoliv dnes vidí svoji budoucnost výhradně v medicíně, ráda by se o své nabyté znalosti podělila s ostatními.

David

fyzika
Pro Davida dlouho nebyla fyzika předmětem číslo jedna, na gymnáziu se totiž zajímal zejména o chemii. Během svého studia však narazil na bod, kdy k pochopení chemie byla třeba větší znalost fyziky. Rád by tak pomohl ostatním, aby se taktéž nebáli být zvídaví a neměli fyziku jako svého strašáka.

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Vítek

chemie
Vítka chemie provází od základní školy, kdy poprvé vyplnil chemickou olympiádu až dodnes. Za dva krátké roky na základní škole stihl získat 5. místo v celostátním kole soutěže Mladý chemik.
Všichni lektoři