Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

lektor chemie Marek

chemie

Marek Zicháček

3. ročník LFP UK

Marek pochází z Ostravy, kde chodil na Biskupské gymnázium. Již ve 2. ročníku na gymnáziu objevil krásu lékařské embryologie a prenatální diagnostiky. Místo toho, aby se věnoval tomu, co po něm ve škole chtějí, tak si radši otevřel anatomický atlas od Sinělnikova či se snažil pochopit fyziologické procesy v lidském těle. To v něm vzbudilo ještě větší zájem o chemii, kterou považuje za základní stavební kámen medicíny. V kurzu chce mít nadstandardní přístup a přes kreslení vzorečků a odvozování všem vysvětlit znalosti, jež budou potřebovat nejen pro úspěšné složení přijímaček.

Na základní škole jeho vysněným povoláním byl popelář, ale nakonec se rozhodl, že jednou bude lékařem. Po roce studia chemického inženýrství nakonec skončil na lékařské fakultě UK v Plzni, která byla tou jeho vysněnou. Je to jeden z těch, kteří berou lékařskou profesi opravdu jako poslání. Asi tak jako Štěpánek z Básníků.

Pokud se mu podaří školu úspěšně vystudovat tak by se rád věnoval porodnictví.

Ve volném čase si rád zasportuje formou florbalu či bruslení. Jeho oblíbeným knižním autorem je J.R.R. Tolkien.

Kurzy lektora

  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Bratislava
  • Ostrava
  • Plzeň

Celoroční přípravný kurz na přijímačky (Plzeň)

Zjistit více

Další lektoři

Stanislav

fyzika
Standu fyzika zajímala už od dětství. Bavilo ho si propojovat každodenní situace s fyzikálními jevy a zákony. Touto hravou formou by rád fyziku přiblížil i těm, kteří ji nemají úplně v lásce. Propojováním si souvislosti klade důraz na to, aby se fyzice hlavně rozumělo, a nebyla jen o memorování vzorců a zákonů nazpaměť.

Vojta

fyzika
Vojtu vždy fascinoval svět kolem nás a každého by rád přesvědčil, že rovnice jsou jediný způsob, jak některá jeho tajemství poznat. Přestože jeho vlastní zájem o medicínu nakonec předčila fyzika, chtěl by ostatním pomoci dosáhnout svých cílů prostřednictvím toho, čemu rozumí nejlépe. V současné době se sice věnuje studiu matematické fyziky se zaměřením na kvantovou optiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, avšak v minulosti byl třeba členem Mládeže ČČK, k lékařství tedy nikdy neměl daleko.

Terézia

biologie
Terku biologie zajímala vždy. Už jako úplně malá se učila pojmenovávat květiny a stromy, které rostly okolo. Svůj první mikroskop dostala už jako jedenáctiletá a vždy byla tak trochu šprt. Původně chtěla být veterinářkou, ale v posledním ročníku na gymnáziu se to změnilo, přihlásila se na medicínu a svého rozhodnutí absolutně nelituje.

Adrián

chemie
Adrián studoval rok fyzioterapii v Brně, ale nakonec se rozhodl pro změnu oboru a nyní studuje zubní lékařství. Během dvojnásobného absolvování Bmedic kurzu zjistil, že přípravu na přijímačky není dobré podceňovat a rozhodl se pomáhat s přípravou budoucím medikům.

Sára

chemie
Chemie začala Sáru fascinovat v prváku na gymnáziu a to díky obecné chemii. Od té doby ji vnímá jako vědu plnou souvislostí a to je to hlavní, co by chtěla svým studentům na lekcích předat. Věří totiž, právě pochopení souvislostí je pro studium chemie klíčové.

Elena

fyzika
Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
Všichni lektoři