lektorka biologie Patrícia

Patrícia Mužlayová
biologie

MUDr. Patrícia Mužlayová

dětská neurologie - FN Brno

Patrícia studovala všeobecné lékařství Masarykovy univerzity v Brně s rozšířenou vědeckou přípravou P-PooL a zároveň si pro druhou polovinu svého studia vybrala pediatrický směr. Věnovala se výzkumu rakoviny prsu na Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Po škole se plánuje nadále věnovat klinickému výzkumu a dětské neurologii.

Patrícia od dětství zvažovala různá povolání, věnovala se mimoškolním aktivitám, chodila na vědomostní soutěže z různých předmětů, ale až studium biologie a biochemie na střední škole ji přesvědčilo, že se chce stát lékařkou a svého rozhodnutí zatím nelituje.
To je důvod, proč by chtěla předávat své zkušenosti a znalosti (nejen z biologie) mladším spolužákům a pomoci jim, aby zvládli přijímací zkoušky a také se dostali na vysněnou lékařskou fakultu.

Ve svém volném čase se ráda věnuje sportu, čte knihy, setkává se s přáteli a taky ráda vaří a peče.

Kurzy lektora

Další lektoři

Zuzana

chemie
Zuzka odmalička měla blízko k medicíně, vždy ji fascinovalo jak funguje lidské tělo a věděla, že to je něco, čím se chce v budoucnu zabývat. Na gymnáziu kromě lásky k chemii byla také součástí debatního týmu. Kromě medicíny chtěla vždy i učit, protože ráda předává znalosti ať už svým kamarádům nebo mladším sourozencům.

Zdeněk

biologie
Biologie Zdeňka baví už od základní školy a postupem času mu tak přirostla k srdci, že se od prváku na střední účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Vít

chemie
Vítek se věnuje výuce chemie, která je jeho oblíbeným předmětem od střední školy, dvakrát se probojoval do národního kola SOČ. A protože ho studium medicíny bavilo, rád by pomohl i ostatním se na ni přes přijímací zkoušky dostat.

Vincent

chemie
Pozice lektora v Bmedic dává Vincentovi možnost vyjít ze své komfortní zóny a učit se dovednostem, které se mu v jeho budoucí praxi budou hodit. Vždyť každý dobrý lékař je tak trochu i učitelem a mentorem svých pacientů.

Viktor

chemie
Studium chemie je podle Viktora pro budoucí lékaře důležité také po přijímacích zkouškách, protože pochopení něčeho tak neuvěřitelně komplexního jako je lidské tělo se neobejde bez znalosti molekul, které tělo tvoří a určují jeho fungování.

Veronika

biologie
Verča studovala osmileté gymnázium a biologie byla vždy její nejoblíbenější předmět. Často, a hlavně ráda pomáhala svým spolužákům a kamarádům se zvládáním biologie, chemie a někdy i dalších předmětů. Se stejnou radostí teď pomáhá maturantům se zvládnutím přijímaček na lékařské fakulty.
Všichni lektoři