Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

lektorka biologie Patrícia

Patrícia Mužlayová
biologie

MUDr. Patrícia Mužlayová

dětská neurologie - FN Brno

Patrícia studovala všeobecné lékařství Masarykovy univerzity v Brně s rozšířenou vědeckou přípravou P-PooL a zároveň si pro druhou polovinu svého studia vybrala pediatrický směr. Věnovala se výzkumu rakoviny prsu na Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Po škole se plánuje nadále věnovat klinickému výzkumu a dětské neurologii.

Patrícia od dětství zvažovala různá povolání, věnovala se mimoškolním aktivitám, chodila na vědomostní soutěže z různých předmětů, ale až studium biologie a biochemie na střední škole ji přesvědčilo, že se chce stát lékařkou a svého rozhodnutí zatím nelituje.
To je důvod, proč by chtěla předávat své zkušenosti a znalosti (nejen z biologie) mladším spolužákům a pomoci jim, aby zvládli přijímací zkoušky a také se dostali na vysněnou lékařskou fakultu.

Ve svém volném čase se ráda věnuje sportu, čte knihy, setkává se s přáteli a taky ráda vaří a peče.

Kurzy lektora

Další lektoři

Stanislav

fyzika
Standu fyzika zajímala už od dětství. Bavilo ho si propojovat každodenní situace s fyzikálními jevy a zákony. Touto hravou formou by rád fyziku přiblížil i těm, kteří ji nemají úplně v lásce. Propojováním si souvislosti klade důraz na to, aby se fyzice hlavně rozumělo, a nebyla jen o memorování vzorců a zákonů nazpaměť.

Vojta

fyzika
Vojtu vždy fascinoval svět kolem nás a každého by rád přesvědčil, že rovnice jsou jediný způsob, jak některá jeho tajemství poznat. Přestože jeho vlastní zájem o medicínu nakonec předčila fyzika, chtěl by ostatním pomoci dosáhnout svých cílů prostřednictvím toho, čemu rozumí nejlépe. V současné době se sice věnuje studiu matematické fyziky se zaměřením na kvantovou optiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, avšak v minulosti byl třeba členem Mládeže ČČK, k lékařství tedy nikdy neměl daleko.

Terézia

biologie
Terku biologie zajímala vždy. Už jako úplně malá se učila pojmenovávat květiny a stromy, které rostly okolo. Svůj první mikroskop dostala už jako jedenáctiletá a vždy byla tak trochu šprt. Původně chtěla být veterinářkou, ale v posledním ročníku na gymnáziu se to změnilo, přihlásila se na medicínu a svého rozhodnutí absolutně nelituje.

Adrián

chemie
Adrián studoval rok fyzioterapii v Brně, ale nakonec se rozhodl pro změnu oboru a nyní studuje zubní lékařství. Během dvojnásobného absolvování Bmedic kurzu zjistil, že přípravu na přijímačky není dobré podceňovat a rozhodl se pomáhat s přípravou budoucím medikům.

Sára

chemie
Chemie začala Sáru fascinovat v prváku na gymnáziu a to díky obecné chemii. Od té doby ji vnímá jako vědu plnou souvislostí a to je to hlavní, co by chtěla svým studentům na lekcích předat. Věří totiž, právě pochopení souvislostí je pro studium chemie klíčové.

Elena

fyzika
Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
Všichni lektoři