lektorka biologie Patrícia

Patrícia Mužlayová
biologie

MUDr. Patrícia Mužlayová

dětská neurologie - FN Brno

Patrícia studovala všeobecné lékařství Masarykovy univerzity v Brně s rozšířenou vědeckou přípravou P-PooL a zároveň si pro druhou polovinu svého studia vybrala pediatrický směr. Věnovala se výzkumu rakoviny prsu na Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Po škole se plánuje nadále věnovat klinickému výzkumu a dětské neurologii.

Patrícia od dětství zvažovala různá povolání, věnovala se mimoškolním aktivitám, chodila na vědomostní soutěže z různých předmětů, ale až studium biologie a biochemie na střední škole ji přesvědčilo, že se chce stát lékařkou a svého rozhodnutí zatím nelituje.
To je důvod, proč by chtěla předávat své zkušenosti a znalosti (nejen z biologie) mladším spolužákům a pomoci jim, aby zvládli přijímací zkoušky a také se dostali na vysněnou lékařskou fakultu.

Ve svém volném čase se ráda věnuje sportu, čte knihy, setkává se s přáteli a taky ráda vaří a peče.

Kurzy lektora

Další lektoři

Vojta

fyzika
O fyziku se začal zajímat na gymnáziu, kde jej do tohoto předmětu nadchl jeho profesor. Od prváku na střední se tedy začal účastnit fyzikálních olympiád. Při přípravě na přijímačky na medicínu v Bmedic se mu výuka zalíbila a dále při studiu na “zubech” dostal doporučení učit v Bmedic. Nabídka se mu zamlouvala a bylo jasné, že fyzika bude jeho cesta.

Pavlína

biologie
Pavlína měla vždy v oblibě učení, pedagogice se věnuje už od svých patnácti let a dlouho byla kariéra učitelky jejím plánem. Pak ale převládla láska k biologii a rozhodla se pro studium medicíny s tím, že "učit může vždycky". Nyní své pedagogické sklony využívá v kurzech Bmedic, ale také na fakultě, kde učí histologii. Studium na lékařské fakultě ji baví, tak chce i Vám dopomoci k úspěšným přijímacím zkouškám.

Tereza

chemie
Přírodní vědy Terezu fascinovaly již od útlého věku. Má ráda jak chemii s biologií, tak fyziku, nebo třeba matematiku. Líbí se jí provázanost těchto oborů. Tento dojem byl umocněn psaním předvědecké práce, ve které se věnovala výzkumu v genetice.

Ester

fyzika
Vzhledem k dlouhodobé zálibě ve fyzice se rozhodla své znalosti předávat dalším studentům. Ví, že fyzika nebývá oblíbeným předmětem uchazečů, avšak znalost tohoto předmětu považuje za důležitý, pokud chce člověk opravdu pochopit princip fungování lidského těla.

Lea

chemie
Sen stát se lékařkou Leu pronásledoval už od malička, takže volba vysoké školy byla jasná. Na lidském těle ji fascinuje jeho propojenost a složitost. V budoucnu by se chtěla věnovat chirurgii, jejíž krásu vidí ve spojení znalostí a dovedností.

Kateřina

biologie
Pro Káťu bylo studium medicíny již od malička jasná volba. Během druhého ročníku střední školy, který strávila studiem v USA, měla díky nemocničním exkurzím možnost nahlédnout přímo na různá lékařská oddělení, čímž se její vášeň pro medicínu ještě znásobila.
Všichni lektoři