lektorka biologie Patrícia

Patrícia Mužlayová
biologie

MUDr. Patrícia Mužlayová

dětská neurologie - FN Brno

Patrícia studovala všeobecné lékařství Masarykovy univerzity v Brně s rozšířenou vědeckou přípravou P-PooL a zároveň si pro druhou polovinu svého studia vybrala pediatrický směr. Věnovala se výzkumu rakoviny prsu na Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Po škole se plánuje nadále věnovat klinickému výzkumu a dětské neurologii.

Patrícia od dětství zvažovala různá povolání, věnovala se mimoškolním aktivitám, chodila na vědomostní soutěže z různých předmětů, ale až studium biologie a biochemie na střední škole ji přesvědčilo, že se chce stát lékařkou a svého rozhodnutí zatím nelituje.
To je důvod, proč by chtěla předávat své zkušenosti a znalosti (nejen z biologie) mladším spolužákům a pomoci jim, aby zvládli přijímací zkoušky a také se dostali na vysněnou lékařskou fakultu.

Ve svém volném čase se ráda věnuje sportu, čte knihy, setkává se s přáteli a taky ráda vaří a peče.

Kurzy lektora

Další lektoři

Tatiana

fyzika
Poslední dva roky byl Tánin život opravdu bláznivý: při studiu medicíny si dodělávala bakaláře z fyziky. Ačkoliv dnes vidí svoji budoucnost výhradně v medicíně, ráda by se o své nabyté znalosti podělila s ostatními.

David

fyzika
Pro Davida dlouho nebyla fyzika předmětem číslo jedna, na gymnáziu se totiž zajímal zejména o chemii. Během svého studia však narazil na bod, kdy k pochopení chemie byla třeba větší znalost fyziky. Rád by tak pomohl ostatním, aby se taktéž nebáli být zvídaví a neměli fyziku jako svého strašáka.

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Vítek

chemie
Vítka chemie provází od základní školy, kdy poprvé vyplnil chemickou olympiádu až dodnes. Za dva krátké roky na základní škole stihl získat 5. místo v celostátním kole soutěže Mladý chemik.
Všichni lektoři