Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024
Přijímací zkoušky

Last minute tipy k přijímačkám

Přijímací zkoušky jsou již v plném proudu. Nachystali jsme si pro vás pár tipů, jak se s nimi poprat, neboť štěstí přeje připraveným!

  1. Zaměřte se na slabá místa – Den má pouze 24 hodin a jen těžko byste teď stihli důkladně zopakovat celé učivo. To ani není potřeba, zkuste se zaměřit na ty oblasti, kde máte mezery, aby vás u přijímaček nezaskočily i jednoduché otázky.
  2. Nesrovnávejte se – Ostatní spolužáci se už možná chvástají, jak zvládnou odrecitovat Krebsův cyklus i pozpátku. Nenechte se tím vyvést z míry. Každý má jiné tempo a potřebuje na stejné věci různé množství času. Navíc velké řeči nemusí svědčit nic o tom, jak si kdo nakonec povede na přijímačkách. Neohlížejte se na ostatní a vydejte ze sebe to nejlepší!
  3. Zkontrolujte, zda máte všechno – Pečlivě si nastudujte pozvánku na přijímací zkoušky a a sežeňte si vše, co budete potřebovat.. Mám si vzít vlastní propisku? Nejsou zrovna na této fakultě kalkulačky zakázané?
  4. Dobře se vyspěte – Lehko se to říká, hůře činí. Obzvlášť, když večer před zkouškami procházíte materiály s myšlenkou „Nezapomněl jsem na něco?“. Zkuste si místo toho udělat předvečer přijímaček pohodový, osm hodin spánku dokáže udělat mnohem víc než učení se do noci kvůli pár posledním znalostem.
  5. Vezměte si s sebou podporu – Na většině fakult je mezi testy z jednotlivých předmětů pauza. Rodič nebo dobrý kamarád, který s vámi během přestávky prohodí pár slov, určitě může pomoct od zbytečného stresu.
  6. Dodržujte instrukce – K tomu snad nemusíme nic dodávat. Byla by škoda zažít neúspěch jen kvůli formalitě, jako je třeba špatně vyplněná hlavička v odpovědním archu. Pokud není cokoliv jasné, nebojte se zeptat organizátorů.
  7. Tipujte – Jestliže se na dané fakultě za špatné odpovědi neodečítají body (což vám jistě ujasní zadávající během instrukcí před testem), nenechejte žádnou otázku prázdnou. Všechny tipy nejspíš správné nebudou, ale šance, že se trefíte, není zanedbatelná. A každý bod se počítá!
  8. Spoléhejte jen na svůj rozum – Nemá smysl dívat se do testu kolegovi, co sedí vedle vás. Jednak nejspíš máte trochu jiný test a také není vůbec jisté, že je o něco moudřejší než vy. Jste tu sami za sebe a máte na to to zvládnout!

Všem přejeme pevné nervy a hodně štěstí u přijímaček!

Další zajímavosti

Jak funguje očkování

V našich životech se velmi často setkáváme s různými druhy očkování. Ať už se jedná o povinné očkování z dětství nebo očkování potřebné pro cestování nebo preventivní ochranu sebe a svých blízkých, je dobré mít přehled o tom, jak funguje. Zejména v posledních letech se objevuje velké množství dezinformací a nepřesných či zkreslených informací ohledně […]

Izabela Tacinová – moje měsíční stáž v Keni v nemocnici Itibo

Izabela Tacinová je studentka 5. ročníku medicíny v Brně a má za sebou úžasnou a jedinečnou možnost pracovní stáže v Keni v nemocnici Itibo. Jedná se o humanitárně-rozvojový projekt organizace Adra, kde se ročně léčí tisíce dospělých i dětí a v porodnici přijde na svět několik stovek miminek. Zajišťují i stomatologickou péči a vzdělávají místní […]

Více článků