Přijímací zkoušky

Last minute tipy k přijímačkám

Přijímací zkoušky jsou již v plném proudu. Nachystali jsme si pro vás pár tipů, jak se s nimi poprat, neboť štěstí přeje připraveným!

 1. Zaměřte se na slabá místa – Den má pouze 24 hodin a jen těžko byste teď stihli důkladně zopakovat celé učivo. To ani není potřeba, zkuste se zaměřit na ty oblasti, kde máte mezery, aby vás u přijímaček nezaskočily i jednoduché otázky.
 2. Nesrovnávejte se – Ostatní spolužáci se už možná chvástají, jak zvládnou odrecitovat Krebsův cyklus i pozpátku. Nenechte se tím vyvést z míry. Každý má jiné tempo a potřebuje na stejné věci různé množství času. Navíc velké řeči nemusí svědčit nic o tom, jak si kdo nakonec povede na přijímačkách. Neohlížejte se na ostatní a vydejte ze sebe to nejlepší!
 3. Zkontrolujte, zda máte všechno – Pečlivě si nastudujte pozvánku na přijímací zkoušky a a sežeňte si vše, co budete potřebovat.. Mám si vzít vlastní propisku? Nejsou zrovna na této fakultě kalkulačky zakázané?
 4. Dobře se vyspěte – Lehko se to říká, hůře činí. Obzvlášť, když večer před zkouškami procházíte materiály s myšlenkou „Nezapomněl jsem na něco?“. Zkuste si místo toho udělat předvečer přijímaček pohodový, osm hodin spánku dokáže udělat mnohem víc než učení se do noci kvůli pár posledním znalostem.
 5. Vezměte si s sebou podporu – Na většině fakult je mezi testy z jednotlivých předmětů pauza. Rodič nebo dobrý kamarád, který s vámi během přestávky prohodí pár slov, určitě může pomoct od zbytečného stresu.
 6. Dodržujte instrukce – K tomu snad nemusíme nic dodávat. Byla by škoda zažít neúspěch jen kvůli formalitě, jako je třeba špatně vyplněná hlavička v odpovědním archu. Pokud není cokoliv jasné, nebojte se zeptat organizátorů.
 7. Tipujte – Jestliže se na dané fakultě za špatné odpovědi neodečítají body (což vám jistě ujasní zadávající během instrukcí před testem), nenechejte žádnou otázku prázdnou. Všechny tipy nejspíš správné nebudou, ale šance, že se trefíte, není zanedbatelná. A každý bod se počítá!
 8. Spoléhejte jen na svůj rozum – Nemá smysl dívat se do testu kolegovi, co sedí vedle vás. Jednak nejspíš máte trochu jiný test a také není vůbec jisté, že je o něco moudřejší než vy. Jste tu sami za sebe a máte na to to zvládnout!

Všem přejeme pevné nervy a hodně štěstí u přijímaček!

  Modelový test na LF zdarma

  Vyzkoušej si test z biologie, chemie a fyziky, ať víš, co tě může na přijímačkách potkat. K testu získáš také správné odpovědi ke všem otázkám.

  Další zajímavosti

  Byt, nebo koleje?

  Nájsť si dobré bývanie na výške vie byť celkom zapeklitá záležitosť. Jeden človek vám povie, aké úžasné je bývanie na kolejích, a ďalší zasa, že by za nič na svete nevymenil svoj byt. Aké sú teda výhody a nevýhody bývania na byte a na koleji? KolejeKoleje sú obecne medzi študentami veľmi populárne. Je tam veľa […]

  Neúspěchem nic nekončí

  Občas se každému z nás v životě něco nepovede. Ztratíme klíče, spálíme jídlo, zapomeneme na důležitý úkol nebo nezvládneme nějakou zkoušku. Neúspěch je prakticky vždy demotivující a je podstatné se s ním vyrovnat, zjistit, proč k němu došlo, ale především – posunout se dál. Chybami se člověk učí a neúspěch u přijímacích zkoušek rozhodně nepatří […]

  Více článků