lektor fyziky Daniel

fyzika

Daniel Zuzčák

2. ročník LF UP Olomouc

Daniel bude tento rok v druhom ročníku všeobecného lékařství v Olomouci. Už od základnej školy ho bavili prírodné vedy a vždy si myslel, že sa stane doktorom (aj keď cieľ je ešte v nedohľadne).
Na strednej škole riešil olympiády z chémie a biológie, ironicky ho najviac bavila fyzika, keď sa pripravoval na prijímačky. Páčila sa mu v nej matematika ale hlavne logika, ktorú pretavoval pri štúdiu zdanlivo bifľovacieho predmetu- anatómia.

Rád aplikuje teóriu do príkladov, či už matematických alebo praktických. Rád vždy doučoval spolužiakov či už na skúšku z obávanej olomouckej lekárskej chémie alebo aj anatómiu.
Cez leto ale aj v zime rád chodí po horách na dlhé túry hlavne do Malej Fatry. Sem-tam prespí na nejakom vrchole. Miluje lyžovanie, či už to tradičné, ale aj skialpinizmus. Štúdium v Olomouci má veľmi rád, užíva si spoločnosť spolužiakov v študovni a komornú atmosféru.

Kurzy lektora

Další lektoři

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Pavlína

fyzika
Fyzika Páju bavila v podstatě už od začátku gymnázia. Byl to jeden z nejoblíbenějších předmětů, ve kterém aktivně řešila nejrůznější korespondenční semináře, olympiády a týmové soutěže.

Ludmila

biologie
Na medicínu chtěla Lída již od útlého věku, a tak se zajímala o přírodní vědy. Vždycky ji bavila biologie a chemie, ale i matematika a dějepis. Na osmiletém gymnáziu pak ráda pomáhala ostatním spolužákům se všemi těmito předměty.

Erik

chemie
Erik študuje 1.ročník všeobecného lékarství v Plzni. Chémiu si Erik zamiloval už na strednej škole, no tam jej mal málo a tak hľadal nové zdroje kde sa ju naučiť, po nejakej dobe si ju obľúbil a chce jej kúzlo šíriť ďalej.

Ben

chemie
Chemie je jeho oblíbeným předmětem již od mala a na střední škole se toto nadšení díky některým učitelům ještě prohloubilo. Studium medicíny ale nebyl jeho celoživotní sen a rozhodl se k němu až v posledních dvou ročnících gymnázia. Toto rozhodnutí ovlivnilo především psaní práce SOČ o psychoaktivních látkách, díky které měl možnost nahlédnout blíže do medicínského prostředí.
Všichni lektoři