lektorka fyziky Lucia

fyzika

Lucia Mateičková

1. ročník LF UP Olomouc

Pro studium zubního lékařství se Lucka rozhodla již na základní škole a tento její dětský sen jí vydržel i následující léta a dnes je studentkou zubního lékařství na univerzite Palackého v Olomouci.

Část svého středoškolského vzdělávání strávila doma při distanční výuce. V této době se mnoha středoškolákům prohlubovali problémy s předměty jako jsou matematika a fyzika. Proto Lucka začala doučovat své spolužáky a studenty mladších ročníků. Díky této zkušenosti v sobě objevila vášeň pro vyučování a předávání svých znalostí.

Ikdyž fyzika pro Lucku nebyla žádná láska na první pohled, časem jí přišla na chuť a zjistila, že to s ní vůbec nemusí být takové strašné peklo, pokud jí člověk dá šanci. Po úspěšném složení přijímacích zkoušek se rozhodla pomáhat mladším nadějným medikům s tímto obávaným předmětem jako lektorka fyziky v Bmedic a ukázat jim fyziku v lepším světle.

Pokud Lucka není zrovna zahrabaná v učebnicích, tak si ráda chodí zaběhat. Dále k jejím zálibám patří střelba ze vzduchovky nebo čtení detektivek.

Kurzy lektora

Další lektoři

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Pavlína

fyzika
Fyzika Páju bavila v podstatě už od začátku gymnázia. Byl to jeden z nejoblíbenějších předmětů, ve kterém aktivně řešila nejrůznější korespondenční semináře, olympiády a týmové soutěže.

Ludmila

biologie
Na medicínu chtěla Lída již od útlého věku, a tak se zajímala o přírodní vědy. Vždycky ji bavila biologie a chemie, ale i matematika a dějepis. Na osmiletém gymnáziu pak ráda pomáhala ostatním spolužákům se všemi těmito předměty.

Erik

chemie
Erik študuje 1.ročník všeobecného lékarství v Plzni. Chémiu si Erik zamiloval už na strednej škole, no tam jej mal málo a tak hľadal nové zdroje kde sa ju naučiť, po nejakej dobe si ju obľúbil a chce jej kúzlo šíriť ďalej.

Ben

chemie
Chemie je jeho oblíbeným předmětem již od mala a na střední škole se toto nadšení díky některým učitelům ještě prohloubilo. Studium medicíny ale nebyl jeho celoživotní sen a rozhodl se k němu až v posledních dvou ročnících gymnázia. Toto rozhodnutí ovlivnilo především psaní práce SOČ o psychoaktivních látkách, díky které měl možnost nahlédnout blíže do medicínského prostředí.
Všichni lektoři