lektor chemie Filip

chemie

Filip Jarolín

2. ročník LF UP Olomouc

Filip je studentem zubního lékařství na LF v Olomouci. Kouzlu chemie propadl hned na první hodině a její nezvratná logika ho přitahuje dodnes.  

Filda už od střední školy pomáhal svým spolužákům s pochopením složitějšího učiva přírodních věd. Je mu nad slunce jasné, že ne každý s chemií navázal takový srdečný vztah jako on. Snaží se proto učivo vždy vysvětlit všemi možnými způsoby tak, aby alespoň základní princip pochopil opravdu každý.

Je přesvědčen, že klíčem k osobnímu rozvoji a dosažení těch co možná nejlepších studijních výsledků je kombinace přátelského prostředí a doceňování úspěchů, spíš než poukazování na nezdary, a přesně tímhle principem se jeho hodiny řídí.

Práci lektora si vybral proto, že by rád zužitkoval své zkušenosti z přípravy na přijímačky a předal dalším generacím cenné tipy a triky pro usnadnění studia. Nadto považuje za svou povinnost tuto často (neprávem) nenáviděnou vědu zpopularizovat.

Ve chvílích, kdy se Filda zrovna neučí, se rád věnuje kouzlení a trénování nejrůznějších triků s kartami. Užívá si také chvíle strávené s přáteli a rodinou a v poslední době navíc zcela propadl kouzlu únikovek.

Kurzy lektora

  • Praha
  • Brno
  • Olomouc

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Olomouc)

Zjistit více
  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Bratislava
  • Ostrava
  • Plzeň

Celoroční přípravný kurz na přijímačky (Olomouc)

Zjistit více

Další lektoři

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Pavlína

fyzika
Fyzika Páju bavila v podstatě už od začátku gymnázia. Byl to jeden z nejoblíbenějších předmětů, ve kterém aktivně řešila nejrůznější korespondenční semináře, olympiády a týmové soutěže.

Ludmila

biologie
Na medicínu chtěla Lída již od útlého věku, a tak se zajímala o přírodní vědy. Vždycky ji bavila biologie a chemie, ale i matematika a dějepis. Na osmiletém gymnáziu pak ráda pomáhala ostatním spolužákům se všemi těmito předměty.

Erik

chemie
Erik študuje 1.ročník všeobecného lékarství v Plzni. Chémiu si Erik zamiloval už na strednej škole, no tam jej mal málo a tak hľadal nové zdroje kde sa ju naučiť, po nejakej dobe si ju obľúbil a chce jej kúzlo šíriť ďalej.

Ben

chemie
Chemie je jeho oblíbeným předmětem již od mala a na střední škole se toto nadšení díky některým učitelům ještě prohloubilo. Studium medicíny ale nebyl jeho celoživotní sen a rozhodl se k němu až v posledních dvou ročnících gymnázia. Toto rozhodnutí ovlivnilo především psaní práce SOČ o psychoaktivních látkách, díky které měl možnost nahlédnout blíže do medicínského prostředí.
Všichni lektoři