Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

lektorka chemie Katarína

chemie

Katarína Školiaková

6. ročník LF MU

Katarína je další součástí velké slovenské komunity Masarykovy univerzity, s Brnem a především s lékařskou fakultou se sžila prakticky okamžitě.

Při přípravách na přijímací zkoušky jí nejvíce pomohly rady a osobní zkušenosti přímo od studentů, proto rozhodnutí doučovat brala jako nejlepší způsob jak pomoct budoucím spolužákům a kolegům. Zároveň ví, jak je může dobrý učitel pomoct zvládnou i sebenáročnější předmět – jako je třeba chemie. Na takovou učitelku (právě chemie) měla štěstí během studia na gymnáziu, což ovlivnilo výběr předmětu, který doučuje.

I když se to s dobrým přírodovědným základem mohlo zdát předem jasné, rozhodnutí studovat medicínu nebylo pro Katarínu tak přímočaré a jednoduché a to z prostého důvodu – od malička ji bavilo příliš mnoho věcí. Být patologem nebo raději architektem? Živit se uměním nebo raději poznávat jak v mozku umělce vznikne? A proto když netráví čas nad knihami se stále ráda věnuje umění, kultuře a cestování. Protože považuje medicínu za tak široký a komplexní obor, doufá, že si v něm časem najde to svoje. Do té doby se bude snažit pochopit z něj co nejvíc.

Kurzy lektora

  • Farmacie

Online přípravný kurz s lektorem (Farmacie)

Zjistit více
  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Ostrava

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více
  • Všeobecné a zubní lék.
  • Fyzioterapie
  • Embryologie

Online kurz na lékařské fakulty s lektorem (Praha)

Zjistit více
  • LF Brno a LF Olomouc
  • LF Praha

Online kurz na lékařské fakulty s lektorem (Brno a Olomouc)

Zjistit více

Další lektoři

Stanislav

fyzika
Standu fyzika zajímala už od dětství. Bavilo ho si propojovat každodenní situace s fyzikálními jevy a zákony. Touto hravou formou by rád fyziku přiblížil i těm, kteří ji nemají úplně v lásce. Propojováním si souvislosti klade důraz na to, aby se fyzice hlavně rozumělo, a nebyla jen o memorování vzorců a zákonů nazpaměť.

Vojta

fyzika
Vojtu vždy fascinoval svět kolem nás a každého by rád přesvědčil, že rovnice jsou jediný způsob, jak některá jeho tajemství poznat. Přestože jeho vlastní zájem o medicínu nakonec předčila fyzika, chtěl by ostatním pomoci dosáhnout svých cílů prostřednictvím toho, čemu rozumí nejlépe. V současné době se sice věnuje studiu matematické fyziky se zaměřením na kvantovou optiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, avšak v minulosti byl třeba členem Mládeže ČČK, k lékařství tedy nikdy neměl daleko.

Terézia

biologie
Terku biologie zajímala vždy. Už jako úplně malá se učila pojmenovávat květiny a stromy, které rostly okolo. Svůj první mikroskop dostala už jako jedenáctiletá a vždy byla tak trochu šprt. Původně chtěla být veterinářkou, ale v posledním ročníku na gymnáziu se to změnilo, přihlásila se na medicínu a svého rozhodnutí absolutně nelituje.

Adrián

chemie
Adrián studoval rok fyzioterapii v Brně, ale nakonec se rozhodl pro změnu oboru a nyní studuje zubní lékařství. Během dvojnásobného absolvování Bmedic kurzu zjistil, že přípravu na přijímačky není dobré podceňovat a rozhodl se pomáhat s přípravou budoucím medikům.

Sára

chemie
Chemie začala Sáru fascinovat v prváku na gymnáziu a to díky obecné chemii. Od té doby ji vnímá jako vědu plnou souvislostí a to je to hlavní, co by chtěla svým studentům na lekcích předat. Věří totiž, právě pochopení souvislostí je pro studium chemie klíčové.

Elena

fyzika
Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
Všichni lektoři