lektorka chemie Katarína

chemie

Katarína Školiaková

6. ročník LF MU

Katarína je další součástí velké slovenské komunity Masarykovy univerzity, s Brnem a především s lékařskou fakultou se sžila prakticky okamžitě.

Při přípravách na přijímací zkoušky jí nejvíce pomohly rady a osobní zkušenosti přímo od studentů, proto rozhodnutí doučovat brala jako nejlepší způsob jak pomoct budoucím spolužákům a kolegům. Zároveň ví, jak je může dobrý učitel pomoct zvládnou i sebenáročnější předmět – jako je třeba chemie. Na takovou učitelku (právě chemie) měla štěstí během studia na gymnáziu, což ovlivnilo výběr předmětu, který doučuje.

I když se to s dobrým přírodovědným základem mohlo zdát předem jasné, rozhodnutí studovat medicínu nebylo pro Katarínu tak přímočaré a jednoduché a to z prostého důvodu – od malička ji bavilo příliš mnoho věcí. Být patologem nebo raději architektem? Živit se uměním nebo raději poznávat jak v mozku umělce vznikne? A proto když netráví čas nad knihami se stále ráda věnuje umění, kultuře a cestování. Protože považuje medicínu za tak široký a komplexní obor, doufá, že si v něm časem najde to svoje. Do té doby se bude snažit pochopit z něj co nejvíc.

Kurzy lektora

  • Brno a Olomouc
  • Praha

Online přípravný kurz s lektorem (Praha)

Zjistit více
  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Bratislava

Celoroční přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více

Další lektoři

Zuzana

chemie
Zuzka odmalička měla blízko k medicíně, vždy ji fascinovalo jak funguje lidské tělo a věděla, že to je něco, čím se chce v budoucnu zabývat. Na gymnáziu kromě lásky k chemii byla také součástí debatního týmu. Kromě medicíny chtěla vždy i učit, protože ráda předává znalosti ať už svým kamarádům nebo mladším sourozencům.

Zdeněk

biologie
Biologie Zdeňka baví už od základní školy a postupem času mu tak přirostla k srdci, že se od prváku na střední účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Vít

chemie
Vítek se věnuje výuce chemie, která je jeho oblíbeným předmětem od střední školy, dvakrát se probojoval do národního kola SOČ. A protože ho studium medicíny bavilo, rád by pomohl i ostatním se na ni přes přijímací zkoušky dostat.

Vincent

chemie
Pozice lektora v Bmedic dává Vincentovi možnost vyjít ze své komfortní zóny a učit se dovednostem, které se mu v jeho budoucí praxi budou hodit. Vždyť každý dobrý lékař je tak trochu i učitelem a mentorem svých pacientů.

Viktor

chemie
Studium chemie je podle Viktora pro budoucí lékaře důležité také po přijímacích zkouškách, protože pochopení něčeho tak neuvěřitelně komplexního jako je lidské tělo se neobejde bez znalosti molekul, které tělo tvoří a určují jeho fungování.

Veronika

biologie
Verča studovala osmileté gymnázium a biologie byla vždy její nejoblíbenější předmět. Často, a hlavně ráda pomáhala svým spolužákům a kamarádům se zvládáním biologie, chemie a někdy i dalších předmětů. Se stejnou radostí teď pomáhá maturantům se zvládnutím přijímaček na lékařské fakulty.
Všichni lektoři