lektorka chemie Katarína

chemie

Katarína Školiaková

6. ročník LF MU

Katarína je další součástí velké slovenské komunity Masarykovy univerzity, s Brnem a především s lékařskou fakultou se sžila prakticky okamžitě.

Při přípravách na přijímací zkoušky jí nejvíce pomohly rady a osobní zkušenosti přímo od studentů, proto rozhodnutí doučovat brala jako nejlepší způsob jak pomoct budoucím spolužákům a kolegům. Zároveň ví, jak je může dobrý učitel pomoct zvládnou i sebenáročnější předmět – jako je třeba chemie. Na takovou učitelku (právě chemie) měla štěstí během studia na gymnáziu, což ovlivnilo výběr předmětu, který doučuje.

I když se to s dobrým přírodovědným základem mohlo zdát předem jasné, rozhodnutí studovat medicínu nebylo pro Katarínu tak přímočaré a jednoduché a to z prostého důvodu – od malička ji bavilo příliš mnoho věcí. Být patologem nebo raději architektem? Živit se uměním nebo raději poznávat jak v mozku umělce vznikne? A proto když netráví čas nad knihami se stále ráda věnuje umění, kultuře a cestování. Protože považuje medicínu za tak široký a komplexní obor, doufá, že si v něm časem najde to svoje. Do té doby se bude snažit pochopit z něj co nejvíc.

Kurzy lektora

 • Farmacie

Online přípravný kurz s lektorem (Farmacie)

Zjistit více
 • Všeobecné ošetřovatelství

Online kurz pro Všeobecné ošetřovatelství – biologie + somatologie

Zjistit více
 • Praha
 • Brno
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Bratislava

Jarní přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více
 • Všeobecné a zubní lék.
 • Fyzioterapie
 • Embryologie

Online přípravný kurz s lektorem (Praha)

Zjistit více
 • LF Brno a LF Olomouc
 • LF Praha

Online přípravný kurz s lektorem (Brno a Olomouc)

Zjistit více

Další lektoři

Tatiana

fyzika
Poslední dva roky byl Tánin život opravdu bláznivý: při studiu medicíny si dodělávala bakaláře z fyziky. Ačkoliv dnes vidí svoji budoucnost výhradně v medicíně, ráda by se o své nabyté znalosti podělila s ostatními.

David

fyzika
Pro Davida dlouho nebyla fyzika předmětem číslo jedna, na gymnáziu se totiž zajímal zejména o chemii. Během svého studia však narazil na bod, kdy k pochopení chemie byla třeba větší znalost fyziky. Rád by tak pomohl ostatním, aby se taktéž nebáli být zvídaví a neměli fyziku jako svého strašáka.

Tobiáš

fyzika
Fyzika byla pro Tobiho už na gymplu oblíbeným předmětem, který mu šel a bavil ho, jelikož nám nejen přibližuje pochody, které v našem těle probíhají, ale zároveň nám pomáhá lépe chápat vnímání našeho vesmíru a tím vlastně celého našeho světa a reality, jako celku.

Michaela

chemie
Zájem o lidské tělo mě provází již od malička. Nejvíce mě fascinuje, jak jsou veškeré jeho funkce promyšlené a propojené, proto mě již na gymnáziu nadchla chemie a nejvíce výuka metabolismů, která mi vždy poskytne odpověď i na tu nejvíce titěrnou otázku.

Tereza

chemie
Terezin oblíbený předmět byla od začátku střední školy chemie. Proto se od prvního ročníku až do konce střední rozhodla aktivně věnovat olympiádám, které byly klíčem po pochopení souvislostí.

Vítek

chemie
Vítka chemie provází od základní školy, kdy poprvé vyplnil chemickou olympiádu až dodnes. Za dva krátké roky na základní škole stihl získat 5. místo v celostátním kole soutěže Mladý chemik.
Všichni lektoři