Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024
Přijímací zkoušky

Přijímačky jsou za rohem – nepolevujte!

Maturity běží v plném proudu, řada z vás je možná již má úspěšně za sebou. Před vámi ale stojí další důležitý milník – přijímací zkoušky na vysokou školu. Obávaná výzva, na niž se připravujete nejspíš již nějakou chvíli. Dnes jsme pro vás připravili pár tipů, jak nepolevit v přípravách a úspěšně přijímačky překonat.

Učte se podle sebe

Potřebujete ke studiu naprosté ticho? Nebo vám vyhovuje lehký hudební podkres? Nebo se nejvíce motivovaní cítíte s přáteli? Potřebujete si učivo opakovat nahlas? Je pro vás lepší při opakování spíše čmárat? Je pouze na vás, jak si nastavíte své studijní prostředí, vyzkoušejte různé metody a zůstaňte u toho, co nejvíc vyhovuje vám.

Dávejte si cíle a odměny

Projít za den několik kapitol není nic snadného, nastavte si proto realistické cíle ve svém učebním plánu. Rozdělte si kapitoly na menší části a nezapomeňte se náležitě odměnit – kouskem čokolády, dalším dílem seriálu. Sami víte, co vám nejlépe pomůže rychle regenerovat.

Nezapomeňte na pohyb

Učení na přijímačky je z podstaty věci sedavá činnost. Vašemu tělu i vaší mysli však prospěje, když nezapomenete na dostatek pohybu. Běh, jízda na kole, posilování, sport – jste-li zvyklí se hýbat během celého roku, nepomůže vám fyzickou aktivitu obětovat pro více prosezených hodin nad učebnicemi. I krátká procházka může zásadně pomoct se soustředěním, zkuste se projít byť jen na deset minut, hlava se vám pročistí a budete připraveni se opět pustit do práce.

Spěte

Dostatek kvalitního spánku je základním kamenem pro úspěšné studium. Bylo prokázáno, že nedostatečný spánek zhoršuje soustředění, schopnost pamatování a má celkově neblahý vliv na vaše zdraví. Po poctivě prospané noci naopak váš mozek bude připraven na příjem nových informací a vy budete spokojeni se svým studijním výkonem.

Potřebujete-li celkové opakování učiva na poslední chvíli, máme pro vás nabídku intenzivního kurzu těsně před přijímačkami. V online třídě projdete s lektory ta nejpodstatnější témata a typické příklady.
Více zde: https://bmedic.cz/kurzy/intenzivni-online-kurz-2023/

Další zajímavosti

Jak funguje očkování

V našich životech se velmi často setkáváme s různými druhy očkování. Ať už se jedná o povinné očkování z dětství nebo očkování potřebné pro cestování nebo preventivní ochranu sebe a svých blízkých, je dobré mít přehled o tom, jak funguje. Zejména v posledních letech se objevuje velké množství dezinformací a nepřesných či zkreslených informací ohledně […]

Izabela Tacinová – moje měsíční stáž v Keni v nemocnici Itibo

Izabela Tacinová je studentka 5. ročníku medicíny v Brně a má za sebou úžasnou a jedinečnou možnost pracovní stáže v Keni v nemocnici Itibo. Jedná se o humanitárně-rozvojový projekt organizace Adra, kde se ročně léčí tisíce dospělých i dětí a v porodnici přijde na svět několik stovek miminek. Zajišťují i stomatologickou péči a vzdělávají místní […]

Více článků