lektorka biologie Klára

biologie

Klára Menšíková

4. ročník LF MU

Klára vždycky měla spoustu koníčků a zájmů, a tak výběr vysoké školy nebyl vůbec snadný. Přes původně zamýšlenou kariéru právničky nebo fyzikální inženýrky se nakonec dostala k medicíně, která jí učarovala (a dodnes učarovává) svou všestranností.

Učení druhých ji bavilo už na gymplu. Na medicíně se však od angličtiny a matematiky přesunula ke své oblíbené biologii, která dává motivovaným středoškolákům ke studiu medicíny skvělý základ. Na molekulární úrovni lze pomocí biologie totiž v těle popsat téměř každý jev, a tak je důležité jejím základům dobře rozumět.
S oblibou říká, že by potřebovala alespoň 40 hodin dlouhé dny, aby měla dost času na všechny svoje aktivity.

K těm patří členství ve fakultním senátu, zájem o politiku a vědu (jen stěží odolává všemožným kurzům, simulacím nebo letním školám), sport, cestování, umění, anebo třeba právě práce pro Bmedic. Ta je mnohdy více koníčkem než prací, protože jí umožňuje dělat dvě oblíbené činnosti – učit a psát.

Největší odměna její práce je pak vidět spokojené a do studia nadšené studenty – takové, kteří se učí nejen s cílem zvládnout přijímačky, ale probíraná témata je skutečně viditelně baví.

Kurzy lektora

  • Brno a Olomouc
  • Praha

Online přípravný kurz s lektorem (Praha)

Zjistit více
  • Brno a Olomouc
  • Praha

Online přípravný kurz s lektorem (Brno a Olomouc)

Zjistit více
  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Bratislava

Celoroční přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více

Další lektoři

Zuzana

chemie
Zuzka odmalička měla blízko k medicíně, vždy ji fascinovalo jak funguje lidské tělo a věděla, že to je něco, čím se chce v budoucnu zabývat. Na gymnáziu kromě lásky k chemii byla také součástí debatního týmu. Kromě medicíny chtěla vždy i učit, protože ráda předává znalosti ať už svým kamarádům nebo mladším sourozencům.

Zdeněk

biologie
Biologie Zdeňka baví už od základní školy a postupem času mu tak přirostla k srdci, že se od prváku na střední účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Vít

chemie
Vítek se věnuje výuce chemie, která je jeho oblíbeným předmětem od střední školy, dvakrát se probojoval do národního kola SOČ. A protože ho studium medicíny bavilo, rád by pomohl i ostatním se na ni přes přijímací zkoušky dostat.

Vincent

chemie
Pozice lektora v Bmedic dává Vincentovi možnost vyjít ze své komfortní zóny a učit se dovednostem, které se mu v jeho budoucí praxi budou hodit. Vždyť každý dobrý lékař je tak trochu i učitelem a mentorem svých pacientů.

Viktor

chemie
Studium chemie je podle Viktora pro budoucí lékaře důležité také po přijímacích zkouškách, protože pochopení něčeho tak neuvěřitelně komplexního jako je lidské tělo se neobejde bez znalosti molekul, které tělo tvoří a určují jeho fungování.

Veronika

biologie
Verča studovala osmileté gymnázium a biologie byla vždy její nejoblíbenější předmět. Často, a hlavně ráda pomáhala svým spolužákům a kamarádům se zvládáním biologie, chemie a někdy i dalších předmětů. Se stejnou radostí teď pomáhá maturantům se zvládnutím přijímaček na lékařské fakulty.
Všichni lektoři