Čekají tě přijímačky už nyní v červnu 2024? Podívej se na náš Intenzivní online kurz 3.6. - 7.6. 2024

lektorka chemie Markéta

Markéta Příkazská
chemie

Markéta Příkazská

4. ročník LF MU - obor zubní lékařství

Markéta je studentkou zubního lékařství na LF MU v Brně.

Studovat na lékaře nebyl směr, se kterým by se ztotožňovala přímo od školky. Chtěla být architektkou, geologem, malířkou nebo genetickou inženýrkou. Přes všechna rozmanitá povolání, co jí prošla hlavou, to byl právě zájem o přírodní vědy, který přetrval. Chemie ji začala nejvíce bavit, když psala SOČku, což byl zároveň zlomový bod pro budoucí studium medicíny. Zubařinu si vybrala, protože se ji líbí kombinace léčebné a estetické složky výkonů.

Vyučování chemie pro ni bylo jasnou volbou a krásnou možností, jak po absolvování kurzů Bmedic předat cenné informace dalším motivovaným studentům.

Ve volném čase se ráda odreaguje jógou nebo lezením na stěně. Mezi její koníčky patří focení analogem a pěstování avokád.

Kurzy lektora

  • Brno, Praha nebo online

Letní přípravný kurz na lékařské fakulty 2024

Zjistit více
  • Veterinární lékařství

Online přípravný kurz s lektorem (Veterina)

Zjistit více
  • Brno + Praha

Letní příměstský tábor 2024

Zjistit více
  • Všeobecné a zubní lék.
  • Fyzioterapie
  • Embryologie

Online kurz na lékařské fakulty s lektorem (Praha)

Zjistit více
  • LF Brno a LF Olomouc
  • LF Praha

Online kurz na lékařské fakulty s lektorem (Brno a Olomouc)

Zjistit více

Další lektoři

Stanislav

fyzika
Standu fyzika zajímala už od dětství. Bavilo ho si propojovat každodenní situace s fyzikálními jevy a zákony. Touto hravou formou by rád fyziku přiblížil i těm, kteří ji nemají úplně v lásce. Propojováním si souvislosti klade důraz na to, aby se fyzice hlavně rozumělo, a nebyla jen o memorování vzorců a zákonů nazpaměť.

Vojta

fyzika
Vojtu vždy fascinoval svět kolem nás a každého by rád přesvědčil, že rovnice jsou jediný způsob, jak některá jeho tajemství poznat. Přestože jeho vlastní zájem o medicínu nakonec předčila fyzika, chtěl by ostatním pomoci dosáhnout svých cílů prostřednictvím toho, čemu rozumí nejlépe. V současné době se sice věnuje studiu matematické fyziky se zaměřením na kvantovou optiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, avšak v minulosti byl třeba členem Mládeže ČČK, k lékařství tedy nikdy neměl daleko.

Terézia

biologie
Terku biologie zajímala vždy. Už jako úplně malá se učila pojmenovávat květiny a stromy, které rostly okolo. Svůj první mikroskop dostala už jako jedenáctiletá a vždy byla tak trochu šprt. Původně chtěla být veterinářkou, ale v posledním ročníku na gymnáziu se to změnilo, přihlásila se na medicínu a svého rozhodnutí absolutně nelituje.

Adrián

chemie
Adrián studoval rok fyzioterapii v Brně, ale nakonec se rozhodl pro změnu oboru a nyní studuje zubní lékařství. Během dvojnásobného absolvování Bmedic kurzu zjistil, že přípravu na přijímačky není dobré podceňovat a rozhodl se pomáhat s přípravou budoucím medikům.

Sára

chemie
Chemie začala Sáru fascinovat v prváku na gymnáziu a to díky obecné chemii. Od té doby ji vnímá jako vědu plnou souvislostí a to je to hlavní, co by chtěla svým studentům na lekcích předat. Věří totiž, právě pochopení souvislostí je pro studium chemie klíčové.

Elena

fyzika
Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
Všichni lektoři