lektorka chemie Markéta

Markéta Příkazská
chemie

Markéta Příkazská

3. ročník LF MU - obor zubní lékařství

Markéta je studentkou zubního lékařství na LF MU v Brně.

Studovat na lékaře nebyl směr, se kterým by se ztotožňovala přímo od školky. Chtěla být architektkou, geologem, malířkou nebo genetickou inženýrkou. Přes všechna rozmanitá povolání, co jí prošla hlavou, to byl právě zájem o přírodní vědy, který přetrval. Chemie ji začala nejvíce bavit, když psala SOČku, což byl zároveň zlomový bod pro budoucí studium medicíny. Zubařinu si vybrala, protože se ji líbí kombinace léčebné a estetické složky výkonů.

Vyučování chemie pro ni bylo jasnou volbou a krásnou možností, jak po absolvování kurzů Bmedic předat cenné informace dalším motivovaným studentům.

Ve volném čase se ráda odreaguje jógou nebo lezením na stěně. Mezi její koníčky patří focení analogem a pěstování avokád.

Kurzy lektora

  • Brno a Olomouc
  • Praha

Online přípravný kurz s lektorem (Brno a Olomouc)

Zjistit více
  • Praha
  • Brno
  • Olomouc
  • Bratislava

Celoroční přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více
  • Brno
  • Praha
  • Olomouc

Letní přípravný kurz na přijímačky (Brno)

Zjistit více

Další lektoři

Zuzana

chemie
Zuzka odmalička měla blízko k medicíně, vždy ji fascinovalo jak funguje lidské tělo a věděla, že to je něco, čím se chce v budoucnu zabývat. Na gymnáziu kromě lásky k chemii byla také součástí debatního týmu. Kromě medicíny chtěla vždy i učit, protože ráda předává znalosti ať už svým kamarádům nebo mladším sourozencům.

Zdeněk

biologie
Biologie Zdeňka baví už od základní školy a postupem času mu tak přirostla k srdci, že se od prváku na střední účastnil biologických olympiád. Během studia se taky setkal s praktickou mikrobiologií a biochemií a účastnil se různých mezinárodních projektů.

Vít

chemie
Vítek se věnuje výuce chemie, která je jeho oblíbeným předmětem od střední školy, dvakrát se probojoval do národního kola SOČ. A protože ho studium medicíny bavilo, rád by pomohl i ostatním se na ni přes přijímací zkoušky dostat.

Vincent

chemie
Pozice lektora v Bmedic dává Vincentovi možnost vyjít ze své komfortní zóny a učit se dovednostem, které se mu v jeho budoucí praxi budou hodit. Vždyť každý dobrý lékař je tak trochu i učitelem a mentorem svých pacientů.

Viktor

chemie
Studium chemie je podle Viktora pro budoucí lékaře důležité také po přijímacích zkouškách, protože pochopení něčeho tak neuvěřitelně komplexního jako je lidské tělo se neobejde bez znalosti molekul, které tělo tvoří a určují jeho fungování.

Veronika

biologie
Verča studovala osmileté gymnázium a biologie byla vždy její nejoblíbenější předmět. Často, a hlavně ráda pomáhala svým spolužákům a kamarádům se zvládáním biologie, chemie a někdy i dalších předmětů. Se stejnou radostí teď pomáhá maturantům se zvládnutím přijímaček na lékařské fakulty.
Všichni lektoři